57 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: MALI PRINC  (Pročitano 18812 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Re: MALI PRINC
« Odgovor #15 poslato: Maj 02, 2008, 19:11:44 »
Osim one recenice da je "bitno ocima nevidljivo..." sjecam se razocarenja Princa kada je ugledao koliko ima ruza potpuno istih kao sto je njegova i lisicinog odgovora na to: "Vrijeme koje si uložio oko tvoje ruže čini tu ružu tako dragocjenom."
Nije li tako i sa ljudima?
da, tacno je tako.... razliku cini vreme... :) i ljubav...
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #16 poslato: Jun 02, 2008, 19:54:04 »
Gde me nadjoste sa ovom knjigom?!   :ona na oblaku:
Uvek se rasplachem kad je chitam... naravno, omiljena mi je!
knjiga koju svako dozivljava na drugachiji nachin....

Da li mali princ postoji?
DA!
"Dokaz da je mali princ postojao je taj što je bio divan, što se smejao i što je želeo da ima ovcu. Kad neko želi da ima ovcu to je dokaz da postoji."

Pa kako je to divno!

(i ja chekam svog malog princa...)  :-[
Hrabri mali toster.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #17 poslato: Jun 05, 2008, 19:08:47 »
Gde me nadjoste sa ovom knjigom?!   :ona na oblaku:
Uvek se rasplachem kad je chitam... naravno, omiljena mi je!
knjiga koju svako dozivljava na drugachiji nachin....

Da li mali princ postoji?
DA!
"Dokaz da je mali princ postojao je taj što je bio divan, što se smejao i što je želeo da ima ovcu. Kad neko želi da ima ovcu to je dokaz da postoji."

Pa kako je to divno!

(i ja chekam svog malog princa...)  :-[

e poseban respect za tebe....

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #18 poslato: Jun 05, 2008, 19:14:42 »
 :-0

Juuu pa hvala  :-[
Hrabri mali toster.

Van mreže Yuzer0

• Moderator
  • Prelazi u legendu
« Odgovor #19 poslato: Jun 11, 2008, 10:54:07 »

- Šta ti tu radiš? reče on pijanici, koga zateče ćutljivog sa zbirkom praznih i zbirkom punih flasa ispred sebe.
- Pijem, odgovori pijanica turobno.
- Zasto piješ? upita ga Mali Princ.
- Da zaboravim, odgovori pijanica.
- Sta da zaboraviš? raspitivao se Mali Princ koji ga je vec žalio.
- Da zaboravim da se stidim, priznade pijanica obarajuci glavu.
- Čega da se stidiš? raspitivao se Mali Princ koji je želeo da mu pomogne.
- Da se stidim što pijem! završi pijanica i utonu konačno u ćutanje.
I mali princ ode zbunjen.
"Odrasli su zaista vrlo, vrlo čudni", govorio je on u sebi dok je putovao.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #20 poslato: Jun 12, 2008, 13:33:50 »
Yuzer, to je zaista zanimljiva scena. Najjednostavniji opis bezvoljnosti i poroka...
 :'( :'( :'(

Van mreže mixy

• Hyper-aktivan član
  • ...lost princess...
    • My neverland...
« Odgovor #21 poslato: Jun 20, 2008, 03:37:40 »
Aaa  :D ja obozavam "Malog princa"  :-) :-) :-)
I z.n.a.m. da nacrtam zmijskog cara iznutra  ;-) i da ja necu da porastem.... nikada, nikada, nikada  :lol:
Citala ga kao mala... citala ga u skoli... i sad kad god se nadjem u nekom zbunu ja uzmem da ga procitam... taaako me smiri... evo nekih posebnih citata...  :-)

*Kada tajanstvenost deluje suvise snazno, covek se ne usuduje da ne poslusa.
*Odrasle osobe vole brojeve. Kad im pricate o nekom novom prijatelju, nikad vas nece zapitati o onom sto je bitno. Nikad vam nece reci: "Kakva je boja njegova glasa? Koje su mu najomiljenije igre? Da li skuplja leptire?" Nego vas pitaju: "Koliko mu je godina? Koliko ima brace? Koliko je tezak? Koliko zaraduje njegov otac?" Tek tada smatraju da ga poznaju. Ako kazete odraslim osobama: "Video sam jednu lepu kucu od crvenih opeka sa geranijumom u prozorima i golubovima na krovu..." one nisu u stanju da zamisle tu kucu. Treba im reci: "Video sam kucu od sto hiljada franaka". Tada ce uzviknuti: "Kako je lepa!"
*Zalosno je zaboraviti prijatelja. Nemaju svi prijatelja.
*Ali seme je nevidljivo. Ono spava skriveno u zemlji sve dokle dok mu ne padne na pamet da se probudi. Tada se ono isteze i tera najpre plasljivo prema suncu jedan carobni mali bezazleni izdanak. Ako je u pitanju izdanak rotkvice ili ruze, mozemo ga slobodno pustiti da raste. Ali ako je u pitanju korov, moramo ga odmah iscupati, cim ga prepoznamo.
*Treba da podnesem dve ili tri gusenica, ako hocu da upoznam leptirove.
*Uobrazeni ljudi cuju samo pohvale.
*Covek samo srcem dobro vidi. Sustina se ocima ne da sagledati.
*Dobro je kad covek ima prijatelja, cak i kad treba da umre.
*Najvaznije je nevidljivo...
*Ali oci su slepe. Treba traziti srcem.
*Ono sto je vazno, to se ne vidi...

Precerah... zar ne...?  :-P

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #22 poslato: Jun 20, 2008, 06:38:50 »
Ma, ne!!! Samo se ti opusti i kuckaj. Dobro nam dosla.  :predstavljam:

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #23 poslato: Jun 20, 2008, 09:58:08 »
Samo ne Malog Princa...opet cu se rasplakati....  :sick:
E moram ga danas prochitati opet  :-[
Hrabri mali toster.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #24 poslato: Jun 20, 2008, 11:01:11 »
mixy, ma kad je mali princ u pitanju, nema preterivanja nikada...
 :D :D :D

Van mreže mixy

• Hyper-aktivan član
  • ...lost princess...
    • My neverland...
« Odgovor #25 poslato: Jun 20, 2008, 11:37:55 »
Yup, yupi, yeah!  :D

I Lee - hvaja na dobrodoslici  :lol:

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 01, 2008, 20:13:27 »
"Svi ljudi imaju zvezde, ali one svima ne znače isto. Za one koji putuju zvezde su vodiči. Za druge, one su samo male svetiljke. Za naučnike one su problemi. Za mog poslovnog čoveka one su bile zlato. Ali sve te zvezde tamo gore ćute. Ali ti, ti ćeš imati zvezde kakve niko nema ...
- Šta hoćeš da kažeš ?
- Kada budeš noću gledao u nebo, budući da ću ja živeti na jednoj od njih, budući da ću se ja smejati na jednoj od njih, tebi će se činiti kao da se sve zvezde smeju!
I on ponovo prsnu u smeh.
- A kada se utešiš jer čovek se uvek uteši, bićeš srećan što si me upoznao. Uvek ćeš mi biti prijatelj. Želećeš da se smeješ sa mnom. I ponekad ćeš otvoriti svoj prozor, tako, iz pukog zadovoljstva ... A tvoji prijatelji će se čudom čuditi kada vide kako se smeješ gledajući u nebo. Tada ćeš im reći:
- ’’Da, zvezde me uvek uveseljavaju!’’
A oni će smatrati da si lud. Uvaljivaću te u grdne neprilike ...
I on se ponovo nasmeja.
- To će biti kao da sam ti, umesto zvezda, poklonio hrpu malih praporaca koji umeju da se smeju!"

Van mreže Agent Provocateur

• Novajlija
  • *
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 24, 2008, 18:43:46 »
Procitao pre nesto vise od mesec dana i iznenadio se....

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #28 poslato: Februar 05, 2009, 21:15:36 »
Odrasle osobe vole brojeve. Kada im govorite o nekom novom prijatelju, one vas nikad ne pitaju ono što je bitno. Nikad vam ne kažu: ''Kakva je boja njegovog glasa? Koje igre najviše voli? Da li ima zbirku leptira?''
One vas pitaju: ''Koliko mu je godina? Koliko ima braće? Koliko je težak? Koliko mu zarađuje otac?'' Samo tada smatraju da ga poznaju ...

... Tako, ako im kažete: ''Dokaz da je mali princ postojao jeste to što je bio divan, što se smejao i što je želeo jednu ovcu. Kada neko želi ovcu, to je dokaz da postoji.'' One će slegnuti ramenima i smatraće da ste pravo dete! ...

... One su takve. Ne treba im zbog toga zameriti. Deca moraju biti jako popustljiva prema odraslim osobama.
Ali, naravno, mi koji razumemo život, mi se rugamo brojevima! Voleo bih da sam započeo ovu priču kao što počinju bajke, voleo bih da sam rekao:
''Bio jednom jedan mali princ koji je živeo na planeti jedva nešto većoj od njega samog i koji je žudeo za prijateljem '' ... Za one koji shvataju život, to bi izgledalo mnogo istinitije. Jer ja ne volim da se moja knjiga čita površno. Toliko sam tužan dok pričam ove uspomene. Prošlo je već šest godina otkako je moj prijatelj otišao sa svojom ovcom. Ako ovde pokušam da ga opišem, to činim zato da ga ne zaboravim. Tužno je zaboraviti prijatelja.

...

Mali Princ - Antoan De Sent Egziperi

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Odg: MALI PRINC
« Odgovor #29 poslato: Januar 26, 2015, 12:34:57 »
Na jesen 2015 nam stiže animirana adaptacija kultnog Malog Princa (Le Petit Prince) Antoana de Sent Egziperia (Antoine de Saint-Exupéry), a tog nimalo lakog i zahtevnog zadatka su se prihvatili Paramount Pictures i On Animation. Prve kadrove njihovog projekta možete pogledati u mom ekskluzivnom titlovanom trejleru u nastavku članka.

Mali princ (Le Petit Prince) - titlovani trejler [HD]

Realizacija projetka je poverena iskusnom Marku Osborneu (Kung Fu Panda) a budžet filma iznosi 53 miliona dolara što je (za sada) največi  francuski filmski budžet u 2015 godini.

Odlučili su da nam čuvenu priču o Malom Princu prikažu na malo drugačiji način kroz prijateljstvo male devojčice i starog ekcentričnog pilot aviona, koji je niko drugi nego pilot iz knjige Mali Princ. Ostario je i nikome nije imao da podeli i ispriča svoju priču. U svojoj maloj komšinici će pronaći pravu osobu za to.

Primetili ste u trejleru dve animacione tehnike koje će biti primenjene u filmu: kompjuterizovana CGI animacija (za delove koji se tiču starog avijatičara i devojčice) i stop motion tehniku za sekvence sa Malim Princom. Po meni odličan izbor i dobra ideja koja će sačuvati duh same knjige.

Kasting glumaca koji će posuđivati glasove protagonistima filma je više nego impresivan jer okuplja odlične francuske glumce, uverite se i sami: Florence Foresti, André Dussollier, Marion Cotillard, Vincent Cassel, Guillaume Gallienne i Vincent Lindon.

Što se animatora tiče, oko ovog projekta su se okupili majstori svog zanata: Bob Persichetti (Mačak u čizmama, Šrek2), Peter de Seve (Ledeno doba, Nemov svet, Mulan), Lou Romano (Do neba, Neviđeni, Čudovišta iz ormara), Hide Yosumi (Zlatokosa i razbojnik, Ralfov svet), Jason Boose (Ratatouille, Wall-E, Do neba).

A muziku potpisuje niko drugi nego Hans Zimmer.

Prvi kadrovi su lepi i obećavaju krasan animirani film. Samo još da se strpimo do 7 oktobra 2015 godine.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...