301 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Usvajanje dece  (Pročitano 3053 puta)

Miwosh

• Gost
Usvajanje dece
« poslato: Novembar 14, 2007, 19:00:07 »
Da li biste usvojili bebu,dete uopste,koje je napusteno od strane roditelja?I,sta uopste mislite o zenama koje idu na abortus,ili ostavljaju decu odmah nakon porodjaja...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Re: Usvajanje dece
« Odgovor #1 poslato: Novembar 16, 2007, 22:53:17 »
Pa, mislim da je usvajanje deteta ok, i ja bih usvojila dete...
E, sad, nije abortus i trudnoća samo odgovornost žene, već je i odgovornost muškarca, tako da ne mogu da se izjasnim samo o ženama... a što se tiče žena koje dete ostave odmah nakon porodjaja, pa mislim da im verovatno nije lako, ali bolje i živo da ga ostave, nego ko pojedine što uzmu pa ga bace u kontejner.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2007, 21:42:40 »
  Nemam nista protiv usvajanja dece. Imam bliskog rodjaka koji je usvojeno dete i volim ga isto onako kako bih ga volela da imamo iste gene. Mozda je usvajanje deteta najbolje resenje za sve one parove koji zbog zdravsvenih razloga ne mogu da imaju potomstvo.
  Nisam protivnik ni abortusa. Znam da zvuci grozno ali ja volim decu i tesko mi pada kad vidim kako se neki roditelji ne brinu o svojoj deci. Svako bi trebalo da se preispita da li je sposoban da se izbori sa svim onim sto roditeljsto nosi sa sobom. Biti roditelj ne znaci samo uzivati u smehu svog deteta, biti roditelj je odgovornost i odricanje. Detetu je potrebno mnogo ljubavi i mnogo paznje. Ljudi koji nisu u stanju sa tim da se izbore ne bi trebalo ni da imaju decu.
  Napustanje deteta je nesto sto ja, kao majka ne mogu da razumem.Narocito ne mogu da razumem one neljude koji svoju decu jednostavno bace u kontejner. To nije ni ubistvo, to je nesto sto puta teze i gore.

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2007, 19:28:05 »
 Usvajanje dece:
Vrlo plemenit čin ljudi koji ne mogu da imaju svoju decu. Pozitivna strana usvojenja je ta što je bolje od hraniteljskih porodica, jer predstavlja trajno povezivanje roditelja i deteta koje je usvojeno. Negativna strana: dešava se da se, nakon isteka kontrole od strane socijalne službe, roditelji ne ponašaju prema detetu kako treba tj. da ga maltretiraju, ili zlostavljaju. To ne bi trebalo da se desi, jer, roditelji-usvojitelji rade testove pre usvojenja. Ali, nikada se ne zna!!
Druga stvar oko usvojenja: pozdravljam čin ljudi koji imaju svoju decu, a materijalna situacija im dozvoljava da usvoje dete i o njemu brinu (pr. Angelina Jolie, Vlade Divac).
I usvojeno dete se voli kao rođeno!!
Abortus:
Ne može da se krive sve osobe koje se odlučuju na abortus. Kao prvo, njihova je greška i, u suštini, niko normalan ne bi bio srećan kada bi se oslobodio nerođenog deteta. Ako je potreba za abortusom neminovna, onda i ok. U svim ostalim slučajevima, ne odobravam to. Aman, zar nijedna kampanja, ovolike reklame...ne pomažu?
Napuštena deca:
Nemam komentara. Ponovo, sve zavisi od situacije. Neka žena je morala da ostavi dete zbog problema u porodici, zbog materijalne situacije ili ko zna zbog čega. Ali, ok je da bebu preda socijalnoj, a ne da je ostavi ko zna gde. Pa, svako bi se osećao bolje da zna da mu je dete negde na sigurnom, nego ko zna gde i u kakvom stanju.

Ali, ponavljam, u današnje vreme ima puno nenormalnih ljudi koji ne razmišljaju kao većina nas, nadam se

Van mreže petko

• Moderator
  • Novajlija
« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2007, 20:06:03 »
Usvajanje dece...o smatram izuzetno plemenitim...igrom slucaja, poznajem ljude koji su nakon nekoliko godina pokusavali da dobiju dete...prosli su kroz pakao, kako psihicki, tako i finansijski jer sve te analize i lecenja kostaju jako puno...na kraju su usvojili dete i vec nekoliko godina unazad zive sasvim srecno. Konkretno, ja sam i zaboravio da je to dete usvojeno, dozivljavam ga kao da je to njihovo biolosko dete.

Abortus...apsolutno sam protiv toga. >:(

OStavljanje dece odmah nakon porodjaja...to je ok, ali samo ako se dete preda socijalnoj sluzbi. Pretpostavljam da je to jako tesko za majku, ali opet je bolje da to dete dobije neka usvojiteljska porodica i da dete odrasta u normalnim uslovima.
A sto se tice ostavljanja beba u kontejnerima i sl....pa zato bi trebalo razmotriti uvodjenje smrtne kazne jer to je nesto najgore sto neko moze da uradi.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2007, 18:39:53 »
Usvajanje dece je ok, ali mislim da bi par koji to zeli morao DOBRO razmisliti o tome pre nego sto ucini. Jer dete nije samo ono sto se vidi kod komsija i rodjaka, dete nije samo mali coveculjak koji vas zasmejava, ili mali maneken koga ponosno gledate kada ga obucete po svom ukusu. Dete sa sobom nosi i milion obaveza i problema, od genetskih osobina, zatim problema odrastanja, prehlade, boginje, tuce u skoli, tesko uklapanje u drustvo... I bas zbog svega toga treba znati sta vas ocekuje, jer nije to stvar koju ste kupili pa vam u medjuvremenu prosla volja za njom...

Abortus. Ne moze se abortus globalizovati i reci da ste protiv ili za. To je stvar majke i oca, odnosno, postoji milion razloga koje jedan par moze imati da zadrzi ili ne zadrzi dete, pa ma to bila bolest, finansijska situacija, ili sta god. Lako je roditi dete, zaista, ali je malo teze cuvati dete....

Ostavljanje dece nakon porodjaja. Ja sam majka i znam kakvu radost pricinjava porodjaj. Neponovljiv osecaj koji te ispunjava kao da si bas ti u tom trenu nacinila cudo, nesto uzviseno. Mozda bas zato ne mogu da razumem zasto neke zene ostavljaju svoju decu. Ali nije moje ni da sudim, jer pretpostavljam da je jedan od razloga i taj da neke zene nemaju partnera, a vrlo je tesko biti samohrana majka....