55 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Biblija  (Pročitano 8532 puta)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Re: Biblija
« Odgovor #15 poslato: Jun 09, 2008, 22:03:51 »
^Ako je citas sa, prethodno pripremljenom velikom verom, zar to onda nije predrasuda?

ISPRAVKA... Trebalo je reci: Zar ne bi bila predrasuda citati Bibliju sa prethodno pripremljenom "velikom verom", a u cilju dodatnog pimpovanja iste?
« Poslednja izmena: Jun 09, 2008, 22:13:19 by Heretic »

Van mreže puppeter

• Aktivan član
  • **
  • master of puppets
« Odgovor #16 poslato: Jun 09, 2008, 22:08:48 »
^Ako je citas sa, prethodno pripremljenom velikom verom, zar to onda nije predrasuda?
Ja i dalje ne razumem tu mistifikaciju knjige koju su ipak napisali neki ljudi puno godina pre mene ...

To sto ljudi osecaju dok citaju bibliju je cist placebo... ljudi osecaju svasta zato sto ocekuju da osecaju svasta... zato i padaju u trans kad udju u crkvu ili citaju bibliju...

ne razumem zasto bih bibliju tretirao drugacije osim kao knjigu? Na posletku, da se ponovim, ipak su je pisali ljudi...
http://www.davorindinic.com/
http://www.forumteatar.com

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #17 poslato: Jun 10, 2008, 18:56:11 »

ISPRAVKA... Trebalo je reci: Zar ne bi bila predrasuda citati Bibliju sa prethodno pripremljenom "velikom verom", a u cilju dodatnog pimpovanja iste?
omg. dobar si...

Ja i dalje ne razumem tu mistifikaciju knjige koju su ipak napisali neki ljudi puno godina pre mene ...

To sto ljudi osecaju dok citaju bibliju je cist placebo... ljudi osecaju svasta zato sto ocekuju da osecaju svasta... zato i padaju u trans kad udju u crkvu ili citaju bibliju...

ne razumem zasto bih bibliju tretirao drugacije osim kao knjigu? Na posletku, da se ponovim, ipak su je pisali ljudi...

noy. ja ne ocekujem da cu svasta da osecam. ima delova biblije koji me ne doticu ama bas nimalo...
doduse, ima nas raznih.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Ficoman

• Legenda Svrljig.NET-a
  • " NO PAIN, NO GAIN "
« Odgovor #18 poslato: Avgust 06, 2008, 22:15:18 »
Sto se tice vere....smatram da je najbolje kad covek veruje u samog sebe i da je to ono gde se krije najveca moc. Ali naravno uvek je lakse verovati u nesto drugo i preko toga dobiti ono sto bi bilo verovanjem u samog sebe...jer kad verujes u nesto drugo to je konstanta, ne menja se, a sa druge strane covek lako menja raspolozenje.... religija je tako konstruisana i tu je njena privlacnost..za mase, a ne za mistike....kazem opet, verujem u Boga. Ali kad mi je psiha jaka, verujem samo u sebe...
" A u ruke Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita.." P.P.Nj.