55 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Biblija  (Pročitano 8531 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Biblija
« poslato: Mart 31, 2008, 17:05:28 »
Koliko cesto i da li citate Bibliju?
Da li vam pomaze da pronadjete svoj mir u momentima kada ste uznemireni ili ne?
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže ilijics

• Novajlija
  • *
Re: Biblija
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2008, 23:41:08 »
Морам признати да у задње време нисам читао Библију. А што се смирења тиче битна је редовна молитва. У молитвемом правилу може да буде и читање Библије. Рецимо по једнозачало дневно из Јеванђеља и поланица.
Мислим да је битно редовно читање али не превише. Него размишљати о прочитаном.
Наравно, ту могу доста помоћи и тумачрња светих отаца.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2008, 12:38:56 »
hehe mi u kuci Sveto pismo citamo dok smo u toaletu.   :-[ Vec godinama je ta knjigica tamo..Eto neko cita novine dok...

Sorry, u nameri da te citiram, obrisao sam greškom tvoju prvobitnu poruku ; citat je ostao nepromenjen.

Zar ne misliš da će se tvojim postom možda neko uvrediti ? Mene ne pogađa lično, ali možda će biti takvih...
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže mimrush

• Moderator
  • Prelazi u legendu
  • Memini tui memento mei!
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2008, 16:05:05 »
По мени Свето писмо би требало ишчитавати, а не читати као класичну књигу. Постоје људи који и Вујаклијин речник читају као књигу, тако да ништа не би могло да ме изненади. :novosti: :read:

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2008, 16:42:45 »
По мени Свето писмо би требало ишчитавати, а не читати као класичну књигу.

Slazem se. Samo, zbunjuje me hiperinflacijino pitanje: "Da li vam pomaze da pronadjete svoj mir u momentima kada ste uznemireni ili ne?"

Ne znam kako bi ta knjiga mogla da mi pomogne u pronalazenju mira? Od starog do novog zaveta se samo provlace preljube, incesti, zavere, ubistava itd.
Pre svega je posmatram kao knjizevno delo koje bi na sebi trebalo da nosi oznaku

Van mreže SnebivljivaAzdaja

• Hyper-aktivan član
  • Jer, tamo gde se volimo, nikad nije mrak.
« Odgovor #5 poslato: April 06, 2008, 15:04:58 »
hehe mi u kuci Sveto pismo citamo dok smo u toaletu.   :-[ Vec godinama je ta knjigica tamo..Eto neko cita novine dok...

Sorry, u nameri da te citiram, obrisao sam greškom tvoju prvobitnu poruku ; citat je ostao nepromenjen.

Zar ne misliš da će se tvojim postom možda neko uvrediti ? Mene ne pogađa lično, ali možda će biti takvih...

Ali to nije receno kroz ironiju!Nisam mislila da kazem nesto lose..Stvarno je tako..Inace najlepse je citati na toaletu..Ako bismo tako razmisljali onda realno svaki post uvek moze nekog uvrediti..
P.S. Ne mislite da malo preterujete sa brisanjem postova za koje vi procenite da nisu kompetentni..a sa druge strane svi off-topikuju i nikom nista..?

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2008, 15:42:24 »
Ovo je forum a ne živ razgovor, tako da pošto nema glasa ne može se iz pisanja prepoznati da li ima ironije ili ne. Samo sam napisao šta mislim o tvom odgovoru, i rekoh ti : to me uopšte lično ne pogađa.

Ne znam na koja "preterana brisanja postova" misliš, ukoliko želiš, možeš pisati o tome u topicu predviđenom za to...Ja sam se unapred izvinio što je tvoj post omaškom obrisan, hteo sam da ga citiram, pritisnuo sam pogrešno dugme (pisao sam u pola tri noću, malo sam bio umoran) ; uspeo sam da sačuvam tvoj citat i postavio sam ga u mom odogvoru...
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2008, 23:01:00 »
По мени Свето писмо би требало ишчитавати, а не читати као класичну књигу.

Slazem se. Samo, zbunjuje me hiperinflacijino pitanje: "Da li vam pomaze da pronadjete svoj mir u momentima kada ste uznemireni ili ne?"

Ne znam kako bi ta knjiga mogla da mi pomogne u pronalazenju mira? Od starog do novog zaveta se samo provlace preljube, incesti, zavere, ubistava itd.
Pre svega je posmatram kao knjizevno delo koje bi na sebi trebalo da nosi oznaku

biblija se ne svodi samo na stari zavet, koji jest prepun svega i svacega, no sad je to pitanje diskusije.
ja licno pronalazim mir u citanju biblije i to citanjem psalama i jevandjelja.
sad, ne kazem da mora na svakoga da deluje isto.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #8 poslato: April 22, 2008, 15:41:13 »
Bibliju treba citati samo onda kada smo u stanju da je prihvatimo. To se, zapravo odnosi na citanje svih knjiga.
U Bibliji ima toliko neznosti i ljubavi, toliko divnih saveta, ali treba sve to prepoznati.
Svako od nas treba da ima svoj deo Biblije koji mu moze dati smirenje uvek kada mu je to potrebno.

Van mreže puppeter

• Aktivan član
  • **
  • master of puppets
« Odgovor #9 poslato: April 22, 2008, 16:41:53 »
heretic- moj covek ;)

smirenje bi trebalo traziti u sebi a ne u knjizi, zgradi ili izmisljenom "action figure" liku...

http://www.davorindinic.com/
http://www.forumteatar.com

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti...

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #10 poslato: April 22, 2008, 20:52:42 »
Naravno da se smirenje uvek pronadje u sebi, ali citanje knjiga, pa i Biblije dovodi do otvaranja vidika, sagledavanja stvari na dugaciji nacin i da ne nabrajam vise. Ocigledno da se Biblijom niste pozabavili na ozbiljniji nacin.

Van mreže puppeter

• Aktivan član
  • **
  • master of puppets
« Odgovor #11 poslato: April 22, 2008, 21:48:46 »
ili se vi svi ostali niste pozabavili sobom na ozbiljniji nacin ;)
http://www.davorindinic.com/
http://www.forumteatar.com

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti...

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #12 poslato: April 23, 2008, 21:17:36 »
heretic- moj covek ;)
Mani se, taman sam se spremio da budem autentican :)

Naravno da se smirenje uvek pronadje u sebi, ali citanje knjiga, pa i Biblije dovodi do otvaranja vidika, sagledavanja stvari na dugaciji nacin i da ne nabrajam vise. Ocigledno da se Biblijom niste pozabavili na ozbiljniji nacin.

Ma sve je to u redu. Knjiga ti, kao i film i muzika i pozoriste, pomazu da zaboravis na svakodnevicu i teske trenutke, ali to je pre bezanje od stvarnosti nego istinsko resavanje problema i pronalazenje unutrasnjeg mira. Covek se budi i sa 50 godina, 1000 procitanih knjiga, brdo odgledanih filmova i sranjem od zivota.

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #13 poslato: April 23, 2008, 22:57:05 »
Sustina je da je sve stvar dozivljavanja neke stvari(knjige,filma.....). Nekome se vidici ne otvore nikada, pa procitao on Bibliju milion puta. Ali, Biblija ima ono sto (samim tim sto je sveta knjiga) mora da dopre do dvakoga. Svakome je dato da je razume i uziva u njoj. Tu svoju sposobnost svako i ne iskoristi. Ali, nije svakom dato da vidi lepotu, da razume ljubav, da istinski oseca. Za razumevanje Biblije postoji primarni, da kazem instinkt.

Van mreže Techpriest

• Novajlija
  • *
  • A challenge worthy of my skills.
« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2008, 21:26:39 »
Biblija treba da se cita sa velikom verom u nju tj u to sto pise u nju sa velikom poboznoscu i verom tako da nebi trebalo da se cita kao najobicniji roman ..
I didn't die nor win.

A challenge worthy of my skills.