54 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Svrha postojanja  (Pročitano 7418 puta)

Miwosh

• Gost
Svrha postojanja
« poslato: Septembar 11, 2007, 11:18:40 »
Sta mislite sta je svrha nasheg postojanja ?

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
Re: Svrha postojanja
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2007, 22:05:53 »
Ne znam... znam samo da svako ima svoju svrhu, pa makar to bilo nesto malo i nevazno, ali to utice na milion drugih stvari i na milion drugih ljudi koji ce bas kao posledica na necije delo ispuniti i svoju svrhu... Malo sam konfuzna veceras...hmmmm....
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2007, 16:46:39 by lunja »

Van mreže Bubica

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2007, 22:22:22 »
Nisam sigurna... Ali sve vise mislim da mi i nemamo neku bitniju svrhu... Rodis se, jedes, kenj*s, volis, spavas, opet jedes, kenj*s... I tako u krug...

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2007, 23:28:32 »
Mislim da se sve u univerzumu događa s nekim razlogom... Mi nismo tu samo zbog ravnoteže među zvezdama, svki čovek po nešto rešava... Svaka kockica života se slaže, dolazi na svoje mesto i događaji se odvijaju dalje... Mi odigramo svoju ulogu, i... odlazimo... ali ona je podjednako važna, kao i rađanje planete... U protivnom, ne bi se ni rađali...
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #4 poslato: Septembar 16, 2007, 21:24:30 »
Mislim da se sve u univerzumu događa s nekim razlogom... Mi nismo tu samo zbog ravnoteže među zvezdama, svki čovek po nešto rešava... Svaka kockica života se slaže, dolazi na svoje mesto i događaji se odvijaju dalje... Mi odigramo svoju ulogu, i... odlazimo... ali ona je podjednako važna, kao i rađanje planete... U protivnom, ne bi se ni rađali...

Tacno. Razlika je samo u tome sto neki od nas imaju svoj veci ili manji doprinos tome... NPR Nikola Tesla ima ogroman doprinos na covecanstvo zbog svojih izuma... Ali njega je rodila zena , kojoj je mozda bas to bila svrha... I unazad, nju je neki drugi splet okolnosti doveo do njegovog oca... i sve ima svoj red i raspored... i mada naizgled haoticno, svi dogadjaji imaju svoj red i svrhu... i sto bi Balasevic rekao "sve to dodje na svoje"...
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2007, 16:47:03 by lunja »

Van mreže Bubica

• Novajlija
  • *
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2007, 00:56:41 »
Mislim da se sve u univerzumu događa s nekim razlogom... Mi nismo tu samo zbog ravnoteže među zvezdama, svki čovek po nešto rešava... Svaka kockica života se slaže, dolazi na svoje mesto i događaji se odvijaju dalje...
Slazu se kockice, otvara se ozonska rupa, zagadjenja ne staju, ratni frontovi se sire, dolazi do otapanja, klimatske promene i tras! Apokalipsa. Sami smo sebi zakuvali corbu! E vala smo lepo slozili kockice!

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2007, 11:40:50 »
Mislim da se sve u univerzumu događa s nekim razlogom... Mi nismo tu samo zbog ravnoteže među zvezdama, svki čovek po nešto rešava... Svaka kockica života se slaže, dolazi na svoje mesto i događaji se odvijaju dalje...
Slazu se kockice, otvara se ozonska rupa, zagadjenja ne staju, ratni frontovi se sire, dolazi do otapanja, klimatske promene i tras! Apokalipsa. Sami smo sebi zakuvali corbu! E vala smo lepo slozili kockice!

S druge strane Amerika nezadrživo napreduje ka osvajanju sveta. Ugnjetava manje države, osvaja zemlje sa velikim rudnim i drugim prirodnim bogatstvima, ima pretenzije da osvoji svet i sa malim brojem vazalnih država, kao što je Engleska ima vojnu i svakakvu prednost u svetu. Jedina prepreka joj je Rusija i njene nuklearne bojeve glave, ali sada se teži izgradnji raketnog štita koji bi neutralisao i tu opasnost. Ali onda se javljaju još veće ozonske rupe, polovi se tope, nastaju kataklizme i poremećaji na zemlji koji će uništiti civilizaciju na planeti (samim tim i Ameriku). Onda mali broj preživelih počinje da gradi novu civilizaciju... Možda su baš to neke nove kockice koje se slažu (naravno, ne želim da bude tako, ali... nikad se ne zna)...
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže ghost_of_navigator

• Aktivan član
  • **
« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2007, 16:05:26 »

S druge strane Amerika nezadrživo napreduje ka osvajanju sveta. Ugnjetava manje države, osvaja zemlje sa velikim rudnim i drugim prirodnim bogatstvima, ima pretenzije da osvoji svet i sa malim brojem vazalnih država, kao što je Engleska ima vojnu i svakakvu prednost u svetu. Jedina prepreka joj je Rusija i njene nuklearne bojeve glave, ali sada se teži izgradnji raketnog štita koji bi neutralisao i tu opasnost. Ali onda se javljaju još veće ozonske rupe, polovi se tope, nastaju kataklizme i poremećaji na zemlji koji će uništiti civilizaciju na planeti (samim tim i Ameriku). Onda mali broj preživelih počinje da gradi novu civilizaciju... Možda su baš to neke nove kockice koje se slažu (naravno, ne želim da bude tako, ali... nikad se ne zna)...
   Ma " no sikiriki" i Napoleon i Hitler su kod Staljingrada "prdnuli u cabar"
In a world without walls and fences we need no windows and gates

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2007, 10:14:28 »
Svrhu postojanja nisu uspeli da odrede ni najveci filosofi, pa je tesko da cemo mi u tome uspeti.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2007, 16:47:49 »
Ali to ne znači da ne možemo i mi pokušati. Ko zna...

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2007, 17:41:12 »
Pa dobro, mi se ovde i ne bavimo baš tom temom jer nam je svojstveno da pričamo o svemu drugome, osim o zadatoj temi... Ali, priroda je ta koja se brine da sve postavi na svoje mesto (ovde neću citirati Balaševića), pa zato i ja mislim da svi imamo nekakvu svrhu postojanja...

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #11 poslato: Decembar 19, 2007, 20:50:44 »
Svako sebi postavlja svrhu postojanja. Ja znam koja je moja ,,misija" i polako je ostvarujem.

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #12 poslato: Decembar 20, 2007, 00:14:59 »
Ali, da li to što ti ostvaruješ svoju misiju ne utiče i na neke druge osobe, njihove živote i njihovu svrhu postojanja, što opet, može da utiče na druge osobe bliske (ili dalje) njima i tako u nedogled.... Pa se onda može doći do zaključka da svako od nas ima neku svoju svrhu postojanja, odnosno "misiju"...

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2007, 11:58:29 »
Da, ostvarivanje moje misije utice na druge ljude u pozitivnom smislu. Svako,verovatno ima misiju, ali svako, verovatno to ne zna, niti o tome razmislja. Ja se pitam da li misija uvek mora da bude pozitivna. Da li necija misija moze da bude,recimo,ubistvo?

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #14 poslato: Decembar 20, 2007, 13:22:27 »
Pa naravno... Sve što neko uradi je njegova "misija". Ona ne mora uvek da bude pozitivna, jer da je tako, sve bi na ovom svetu bilo lepo i pozitivno. I sigurno je da većina ljudi ne razmišlja o svojoj misliji, već su one stihijske, ili upravljane "od negde"... Mi koji o tome razmišljamo možemo i da utičemo na svoje misije...