44 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Stripoteka !  (Pročitano 67760 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Re: Stripoteka !
« Odgovor #30 poslato: Maj 26, 2008, 23:48:30 »
I pored sveg mog truda, nisam uspeo da pronađem na netu skenirane avanture "čoveka od čelika" na srpskom jeziku. Čim nađem neki strip, postaviću topic o njemu. Bez stripa za čitanje ne ide da se piše o strip junaku .
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže cambridge

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #31 poslato: Jun 03, 2008, 22:02:46 »
I pored sveg mog truda, nisam uspeo da pronađem na netu skenirane avanture "čoveka od čelika" na srpskom jeziku. Čim nađem neki strip, postaviću topic o njemu. Bez stripa za čitanje ne ide da se piše o strip junaku .

Nadamo se !
Svakako si napravio pravu stvar sa Svetom Kompjutera !!!
cam.vacau.com

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #32 poslato: Jun 12, 2008, 01:56:59 »

Oduševljen "Kastom Metabarona", potražio sam druge albume u gradskim bibliotekama Pariza Hodorhovskog i naleteo na serijal albuma Bouncer (Izbacivač - na našem jezika) gde je pisao scenario a Buk (Boucq) se latio pera i crteža.

Alexandro Jodorowsky, koautor Metabarona i scenrista čuvenog filma El Topo, vraća se vesternu pričom o jednorukom revolverašu i njegovom petnaestogodišnjem sinovcu u potrazi za osvetom.
Izbacivač je red i zakon u salunu Inferno, ali on nema svoj život van tih zidova. Kada se njegov sinovac pojavi sa pričom o jednookom čoveku koji mu je ubio majku, oca i psa, Izbacivač još jednom biva uvučen u nasilnu prošlost i degradaciju koje su pratile njegovu i porodicu generacijama.

Boucq-ov crtež je odličan i savršeno dočarava atmosferu američkog jugozapada, sa širokim pejzažima i pohabanim izgledom likova. Likovi izgledaju kao da su imali težak i komplikovan život koji se odslikava na njihovim licima i iznošenoj i pohabanoj odeći. To se savršeno odslikava okruženje i veoma dobro se uklapa u scenario Jodorowskog.

Na našem tržištu su objavljena dva albuma (Izdavač: Dagda; Scenario: Jodorowsky; Crtež: Boucq, 116 str, full color) Kainovo oko i Zmijska pravda (za ostale albume nisam pronašao informacije).

Surovo, sirovo i krajnje realan strip koji oslikava nisku vrednost ljudskog života na Divljem Zapadu. Ako imate priliku da pročitate ove albume, nemojte to propustiti.

Do sada je objavljeno šest albuma, najnoviji se pojavio u prodaji u Francuskoj 4 juna i nosi naslov Crna udovica.Pretpostavljam da se albumi mogu naći u IPS-u u Nišu.

« Poslednja izmena: Jun 12, 2008, 01:59:33 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Shox

• Novajlija
  • *
Stripoteka
« Odgovor #33 poslato: Jul 10, 2008, 15:12:37 »
Topic je fenomenalan i besprekorno odradjen...
Zaista zadivljen sam...

Nebi bilo na odmet kada bi ubacio koji manga Mene specijalno interesuje samo Ghost in the Shell, by Masamune Shirow.

Evo jedne slicke iz animiranog filma stvorenog 1980 god Ghost in the shell, directed by Mamoru Oshi

,a sledeca je cover iz filma solid state society koji namesta teren za seriju koju ja upravo skidam prvih 26 epizoda inace serija ima naziv
Stand alone complex i evo jednog kadra...

U ostalom pogledajte jedan od sajtova...
http://www.ghostintheshell.tv/

EDIT : prebacio sam tvoj post ovde jer je prirodnije da bude tu
a ne kod Dylana Doga. Zahvaljujem na lepim rečima, trudim se da ovaj topic bude na nivou.
Ghost in the shell sam gledao na tv-u i mogu reći da je super. Ako budem naleteo na mangu sa našim prevodom , objaviću je ovde.

« Poslednja izmena: Decembar 05, 2008, 14:19:12 by Shox »

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #34 poslato: Jul 10, 2008, 19:46:50 »
Na sledecoj adresi imas engleski titlovane mange. Registracija je neophodna, ali je izbor fenomenalan. Skinuo sam Akiru (da ga imam u elektronskoj formi:), i to je po mom misljenju neprevazidjen strip. Imas i Ghost In The Shell. Broj naslova se meri u hiljadama, a kvalitet takozvanih "scanlations" je, kao sto rekoh, na zavidnom nivou.

Ah, da... zaboravih najvazniju stvar - adresu: http://the-evil-empire.net
« Poslednja izmena: Jul 10, 2008, 19:48:38 by Heretic »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #35 poslato: Jul 10, 2008, 20:20:08 »
ja mogu da priložim sledeći link sa srpskim scanlation, ima desetak naslova ali nema Ghost in the shell ; možda se ipak nađe nešto po vašem ukusu :

http://www.bg-anime.com/bga/index.php/board,10.0.html

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #36 poslato: Jul 11, 2008, 17:36:31 »
Tek sad vidim da link koji sam naveo zahteva postovanje na forumu u cilju dobijanja dozvole za download.

Evo jos 2 funkcionalnija linka:
http://www.mangatraders.com/
http://www.vnmanga.com/truyentranh/

Registracija je neophodna. Sve sto sam skinuo sa navedenih sajtova je besprekorno skenirano.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #37 poslato: Jul 11, 2008, 17:48:50 »
Naprotiv, mange koje se nalaze na linku koji sam postavio se mogu skinuti bez problema (niti sam se registrovao , niti sam postovao a skinuo sam Death note - Svesku smrti). Probaj, radi... ;-)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #38 poslato: Jul 14, 2008, 19:44:31 »
Simce, cuo sam da si svojevremeno opasno crtao stripove, pa me interesuje da li bi mogao ovde da objavis par svojih radova, da i mi "mladi" moz' da se divimo :) !!!!??

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #39 poslato: Jul 16, 2008, 14:13:38 »
Citat
Simce, cuo sam da si svojevremeno opasno crtao stripove, pa me interesuje da li bi mogao ovde da objavis par svojih radova, da i mi "mladi" moz' da se divimo :) !!!!??

...па лепо си рекао "својевремено" а то време је било, веровао или не, пре 20 година. Жао ми је што нисам успео да сачувам неке цртеже ( углавном је то било рађено полупрофесионално тј на бристол папиру јер је хамер био прескуп и са најобичнијим тушем). Елем, највећи део је већ одавно избледео али ћу покушати да ископам неку таблу из прашине.
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #40 poslato: Jul 16, 2008, 14:23:49 »
Deki, huhh... Obavezno da pronadjes to. Ja se kao kroz maglu sećam jednog tvog iscrtanog bristol tabaka. Mislim da se strip zvao "Bešumni ljudi" ili "Bešumni grad". Futuristički je odrađen. Jako dobro i potencijalno odrađeno.

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #41 poslato: Jul 16, 2008, 18:38:53 »
Deki, huhh... Obavezno da pronadjes to. Ja se kao kroz maglu sećam jednog tvog iscrtanog bristol tabaka. Mislim da se strip zvao "Bešumni ljudi" ili "Bešumni grad". Futuristički je odrađen. Jako dobro i potencijalno odrađeno.
...иди бегај! па где се сети овог кад сам и ја већ заборавио. мада, све то сада делује мало смешно и наивно.Стрип се много променио за задњих 20 година...иначе покушавам да нађем нешто од остатака али...
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #42 poslato: Septembar 24, 2008, 09:31:18 »

Ovogodišnji, šesti po redu, Međunarodni salon stripa biće otvoren od 25 - 28. septembra u Studentskom kulturnom centru.

Specijalni gosti ovogodišnjeg Međunarodnog Salona stripa biće Dejvid Lojd, Esad T. Ribić i Met Hlingsvort. Gosti Salona biće još i Đerđ Palfi (Mađarska) i Bart Nuvelarts (Belgija).

PROGRAM

25. septembar, četvrtak
Od 15h, Happy Center SKC: BERZA STRIPA
19h, OTVARANJE IZLOŽBI SALONA:
Velika sala, Mala sala: KONKURS '08.
Srećna Galerija: ESAD T. RIBIĆ (Hrvatska), izložba gosta
Galerija SKC: DAVID LLOYD (Velika Britanija), izložba gosta
ART@ART Gallery: MATT HOLLINGSWORTH (SAD), izložba gosta
Galerija Circus: DEČJE NOVINE: VELIKI SAN, izložba povodom dodeljivanja specijalnog priznanja za doprinos srpskom stripu SREĆKU JOVANOVIĆU (priredio: Zdravko Zupan)
20h, Velika sala: SVEČANA CEREMONIJA OTVARANJA I DODELE NAGRADA
(izložbe su otvorene od 10h - 20h, nedeljom 13h – 20h)

26. septembar, petak
Od 11h, Happy Center SKC: BERZA STRIPA
18h, Velika sala: ESAD T. RIBIĆ, predstavljanje gosta
19:30h, Velika sala: DAVID LLOYD, predstavljanje gosta
20:30h, Velika sala: MATT HOLLINGSWORTH, ekskluzivna prezentacija procesa kolorisanja stripa
22h, Velika sala: FANTAZMAGORIČNIH 100 GODINA, projekcija animiranih filmova: FANTAZMAGORIJA (film Rastka Ćirića posvećen 100. godišnjici od prvog crtanog filma), BEOGRADSKE ŠKOLE ANIMACIJE (izbor studentskih filmova načinio Rastko Ćirić)

27. septembar, subota
Od 11h, Happy Center SKC: BERZA STRIPA
14h – 17h, Srećna Galerija: CRTAČI CRTAJU ZA VAS, najeminentniji domaći autori potpisuju stripove posetiocima
18h, Velika sala: ZDRAVKO ZUPAN: VEK STRIPA U SRBIJI, promocija knjige
19h, Velika sala: BART NAUWELAERTS: PREDSTAVLJANJE MEĐUNARODNOG FESTIVALA STRIPA U GANSHORENU (Brisel, Belgija)
20h, Velika sala: ILUSTRACIJA, predavanje, prof. GYÖRGY PALFI (Mađarska), Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest

28. septembar, nedelja
Od 13h, Happy Center SKC: BERZA STRIPA
16h, Velika sala: strip radionica ŠLIC, promocija
17h, Velika sala: Simon Vučković: AKTUELNA CRNOGORSKA STRIP SCENA, razgovor
18h, Velika sala: PROMOCIJE IZDAVAČA: System Comics, Beli put, Dirty Edition, Veseli Četvrtak, Zlatno doba, Ennea, Tink Tank...
20h, Velika sala: TECHNOTISE / EDIT I JA , promocija dugometražnog animiranog filma Alekse Gajića

Vise informacija na www.skc.org.yu

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #43 poslato: Novembar 17, 2008, 18:42:18 »

Indijansko leto

Milo Manara / Hugo Prat

Orig. naslov: INDIAN SUMMER
Format: 220 x 280
Povez: Tvrdi
Pismo: Latinica
Br. strana: 160
God. izdanja: 2008

Naslov "Indijansko Leto" možda nije toliko precizan kao originalni italijanski naslov "Sve počinje s indijanskim letom", ali značenje na bilo kom jeziku uskoro postaje jasno kao stvarni i simbolički vremenski okvir za razbuktavanje drame koja je počela veoma davno. Raznovrsne priče pojedinaca kao i kolektivna istorija odnosa između kolonista i Indijanaca u Novoj Engleskoj u XVII veku nezaustavljivo se kreće od mirnoće početnih kadrova - koju narušava vrelina naslinih strasti - ka rasplamsaloj završnici.

"...Jednostavno ne znam šta zavređuje više pohvala: Manarino maestralno formiranje kompozicije i kadrova (od kojih neki još više oduzimaju dah jer ne sadrže nikakav tekst), njegovo suptilno vođenje priče i teme koje se mogu posmatrati sa više nivoa razumevanja, ili Pratovo sagledavanje puritanskih stavova i stanja svesti, dostojno Natanijela Hautorna..." - Moris Horn

Preuzeto sa sajta www.beliput.co.yu

Šta da vam kažem ; Manara i Prat su majstori svog zanata. Ako imate priliku da pročitate ovo izdanje, ne oklevajte , preporučujem ga.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #44 poslato: Decembar 28, 2008, 16:30:19 »
Svim ljubiteljima stripa bih hteo da preporučim jedan sjajan forum gde sam ja našao svoju sreću  :lol: :

[logged]www.stripzona.com[/logged]

Svakim danom članovi daju svoj doprinos i ponuda naslova raste velikom brzinom. Radovi su većim delom kvalitetni, mogu se naći i stripovi u koloru, a broj  strip junaka i strip edicija je na zavidnom nivou. Naleteo sam tamo na naslove iz moje mladosti (Spunk strip, Strip 81...) kao i na strip junake koje sam skoro i zaboravio.