49 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Dylan Dog  (Pročitano 18185 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Dylan Dog
« poslato: Mart 24, 2008, 15:10:42 »
Za početak vam predstavljam Dylana Doga, lovca na čudovišta :

Ko ga je stvorio? Dylan Dog je stvoren 1986, a njegov autor je genijalni italijanski pisac scenarija Tiziano Sclavi. To je prvi horror strip izdavačke kuće Sergio Bonelli Publishing. Strip je doziveo ogroman uspeh kod kritičara i čitalaca, i danas se u Italiji stampa vise od milion primeraka mesecno.

Ko je on?  Dylan poseduje crte lica engleskog glumca Ruperta Everetta. On je bivsi policajac i bivsi alkoholicar koji je odlucio da radi na svoju ruku i istražuje natprirodne slučajeve. Ako vas zanimaju njegove usluge moraćete otići do Londona, u Craven Road br.7  platiti mu 50 funti dnevno plus troskove. U njegovim avanturama, često krvavim, a opet često nežnim, poetskim i setnim, Dylan se borio protiv vampira, vukodlaka, duhova i svemiraca, ali takođe i protiv jos opasnijih i ne pouzdanih čudovista poput zločina, rasizma, ravnodusnosti, želje za vlasću, dosade. Neke epizode su neizbrisivo ušle u memoriju čitatalaca i ubrajaju se u jedne od najboljih stripova stvorenih u Italiji. Ah, ako ste mlada i nezaštićena djevojka čuvajte se Dylanovih velikih plavih očiju i tamnog šarma, jer on je neodoljiv zavodnik.

Ko su njegovi prijatelji ?  Njegov pomocnik i desna ruka je čudni čovečuljak sa licem Groucha Marxa. On otvara vrata mušterijama i dosađuje im svojim šalama. Brbljavac Groucho daje čitateljima mesečnu dozu humora. Zatim, tu je komesar Bloch, stara glava Scotland Yarda pred penzijom, Dylanov bivsi šef iz njegovih policijskih dana. Dylan je vrlo drag Blochu i zbog toga ga je vise puta spasio od nevolja i zatvora.

Ko su njegovi neprijatelji ?  Dylan nema puno karakterističnih neprijatelja koji se pojavljuju kroz niz epizoda. Ali zato, svuda oko njega je natprorodni svet kome se treba suprotstaviti. Ipak, trebamo spomenuti dva lica koja se pojavljuju u vise epizoda, Smrt i doktora Xabarasa, ludog naučnika koji želi pobediti smrt, oca Dylana Doga.

I na kraju ovog posta, poklon svim ljubiteljima stripa (koji imaju malo bolju konekciju) : Možete online pročitati specijalno izdanje, na srpskom jeziku i u koloru, pod naslovom 200 koji objašnjava puno toga iz prošlosti ovog junaka. Nadam se da ćete uživati u čitanju  ;-)

[logged] kliknite ovde da bi pročitali strip  [/logged]

PS : ako imate određenog junaka o kome bi ste hteli da pišemo ili bi želeli da pročitate na forumu neku posebnu strip epizodu, javite se na ovom board-u. A nemamo ništa protiv i sami da postujete na temu stripa  ;-)

delovi posta preuzeti sa "www.stripoteka.com"
by Mega games.

PS 2 : primetio sam da strip neće da se otvori kod mene na Operi, ako je to slučaj i kod vas otvorite ga preko Firefoxa, tu provereno radi  :-).
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2008, 23:38:52 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
Re: Dylan Dog (specijal broj 200, kolor)
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2008, 16:00:22 »
.
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2011, 11:22:13 by WingsOfDesire »

Van mreže branko.vojinovic

• Novajlija
  • *
    • www.stanjinac.info
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2008, 16:16:04 »
odlicno! Kako bi bilo da stavite stogod i o Zagoru i Bleku? Imas li jos stripova sa Dilanom?

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2008, 16:19:30 »
Imam sve epizode Dylana Doga...iskopaću nešto za Bleka ili Zagora, neki dobar specijal za početak.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2008, 23:23:44 »
Ej, poceo sam da kupujem novi serijal Dilan Doga koji se prodaje kod nas... Pronadjite ga kod kolportera, odlican je...
P.S. Dopao se i mojim sestricima koji imaju 11 i 13 godna. To je super!

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
Re: Dylan Dog
« Odgovor #5 poslato: Jul 08, 2008, 10:53:19 »
Pozdrav za sve ljubitelje Dylana Doga !

Raduje me da se ovaj junak ponovo pojavio na kioske Srbije u ediciji "veselog četvrtka"; šaka mi je pala jedna epizoda koju je donela Lee i pročitao sam je u jednom dahu  :-).

Ja sam šunjao po netu i došao do dva nova specijalna broja u koloru i na srpskom jeziku (broj 241 i 242): epizode su izdate 2006 povodom dvadesetogodišnjice (zar već ?) Dylana Doga i zajedno čine jednu priču i na scenu vraćaju najvećeg neprijatelja i oca Dilana Doga - doktora Xabarasa ! Želim vam prijatno čitanje u ovim vrelim danima  :-).

ps : kliknite na naslovnice da bi otvorili strip, a za ugodnije čitanje kliknite na opciju u gornjem delu ekrana fullscreen  ;-)
« Poslednja izmena: Mart 20, 2009, 00:38:43 by mega games »

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2008, 12:18:57 »
BRAVO!

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2008, 18:46:48 »
Zadovoljstvo mi je....uskoro će biti gotov prevod jubilarne 250-te epizode (takođe u koloru) pa ću i nju postovati...

Van mreže Joyboy_in_Rotterdam

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8 poslato: Avgust 04, 2008, 14:20:00 »
A jeste li znali da postoji ekranizacija Dilana Doga?
Ne zove se Dilan Dog i ne pojavljuje se Gruco zbog neke pravnih zackoljica, ali ko god odgleda film, a da je fan stripa, prepoznace originalnu atmosferu koju ima strip.

Inace glumac je posluzio kao uzor za stvaranje Dilana Doga iz stripa, film je genijalna perverzija.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #9 poslato: Avgust 04, 2008, 14:35:00 »
^^^ Damn! Nisam znao iskreno. Dakle, code:red i da odgledam ovo ostvarenje.

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #10 poslato: Septembar 18, 2008, 19:40:27 »
JESTE LI PRIMETILI GRAFICKO-VIZUELNU SLICNOST IZMEDJU DILAN DOGA I MR.NOa.
VIDITE TOPIK JERRY DRAKE aka MR.NO (ali ceo ) i sve ce se biti ociglednije
NIKAD ROBOM

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 01, 2008, 07:10:56 »
nisam mogao da odolim...

Small | Large

Van mreže tornado

• Novajlija
  • *
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 30, 2008, 12:42:49 »
Mislim,DD predstavlja klasiku Bonelijevih iydanja
Take no prisoners!

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 31, 2008, 22:20:59 »

Malo kasnim sa ovom vešću , ali je vredna objave :

Svoju izdavačku paletu Veseli četvrtak zaokružuje specialnim izdanjem Dilana Doga – Super Book. Super Book je specifičan jer on na 132 strane obuhvata najinteresantnije epizode iz svih vanrednih seriala, a obuhvata i brojne kratke epizode rađene za strip magazine i sajmove. Najlepše od svega što je ovo izdanje dostupno na kioscima širom Srbije (po ceni od 200 dinara) i štampano u neverovatnih 10.000 primenarka.

Interesantan podatak je da se u prvom Super booku sreću Dilan Dog i Ken Parker za sada po prvi i jedini put!

Za sva propuštena izdanja edicije Veseli Četvrtak možete se obratiti putem mejla: redakcija@veselicetvrtak.com , što ću i učiniti da nabavim sve što je izašlo na tržište u mom odsustvu (razbiću se od čitanja  :diablo1:).

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
Re: Dylan Dog
« Odgovor #14 poslato: Novembar 24, 2008, 23:21:50 »
nisam mogao da odolim...

Small | Large

Opet ja sa spotom ove lepe pesme na italijanskom ; Ovaj strip Claudia Ville je i nacrtan prema pesmi Claudia Baglionija, i izdata je u jednom italijanskom časopisu 1996 godine. Naleteo sam na prevod stripa, naziv mu je Putevi boja :

Strip možete pročitati ovde :

[logged] http://issuu.com/sting/docs/dilan_dog_-_putevi_boja [/logged]

kliknite na ok, zatim na levu opciju full screen i uživkajte  ;)
« Poslednja izmena: Mart 05, 2009, 10:19:34 by mega games »