55 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Ne zaboravite na kafu sa prijateljima!  (Pročitano 3854 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Ne zaboravite na kafu sa prijateljima!
« poslato: Mart 19, 2008, 13:54:33 »
Naleteo sam na ovu zanimljivu filozofsku priču na netu, pročitajte je pa razmislite o njenoj suštini...

"Kad Vam se dogodi da gubite kontrolu nad vlastitim zivotom, kada vam je dan sa 24 sata prekratak, pomislite na veliku teglu kiselih krastavaca ... i nemojte zaboraviti na kafu.

Profesor je stajao pred studentima pred pocetak predavanja iz filozofije i sa sobom je imao par predmeta.
Kad je predavanje pocelo, digao je teglu u kojoj su ranije bili kiseli krastavčići i napunio je sa teniskim lopticama. Onda je pitao studente da li je tegla puna. Studenti su se složili da je puna.
Onda je profesor uzeo kutiju kamenčića i njih sipao u teglicu. Malo je protresao teglu i kamenčići su ušli u prostor izmedju loptica i ponovo ih je pitao da li je tegla puna. Studeniti su i ovaj put rekli da je puna.
Profesor je opet uzeo kutiju i iz nje uzeo pesak koji je sipao u teglu. Pesak je ušao između loptica i kamenčića. I opet pitanje da li je tegla puna. Odgovor je bio da je puna.
Onda je profesor uzeo šolju kafe i ulio je u teglu. Pesak se namočio od kafe.
Studenti su se smejali jer je tegla opet bila puna.

Sada ...rekao je profesor, želim da razumeta da je ta tegla vaš zivot.
Loptice za tenis su vaše važne stvari u vašem životu: vaša porodica, vaša deca, vaša vera. To su one stvari s kojima ce vaš život biti uvek ispunjen.
Kamenčići predstavljaju druge stvari koje su važne u vašem životu, posao, kuća, auto.
Pesak ... su druge stvari, one male. Ako napunite teglu sa peskom, unutra neće više biti mesta za kamenčiće i loptice.
Tako je i u zivotu ... ako potrošite svoje vreme i energiju za male stvari nikad nećete imati vremena i mesta za važne stvari.

Brinite za stvari koje su ključne za vašu sreću, igrajte se sa svojom decom, vodite partnera na večeru, ponašajte se kao da imate 18 godina, naučite se uživanju ...

Za čišćenje stana biće uvjek biti vremena, pobrinite se za loptice za tenis, za stvari koje vam zbilja nešto znače, sve ostalo je pesak.
I onda jedna studentkinja upita ... a sta je sa kafom?

Kafu sam ulio da bi vam pokazao da bez obzira koliko mislite da vam je zivot ispunjen u njemu je uvjek prostora za kafu sa prijateljem."

Živa istina...
« Poslednja izmena: Mart 19, 2008, 14:39:11 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
Re: Ne zaboravite na kafu sa prijateljima!
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2008, 21:23:06 »
Bas tako... i nemam sta da dodam....Jer cinjenica je da nam najgluplje sitnice poljuljaju samopouzdanje i uzimaju dragoceno vreme koje se na mnogo lepsi nacin moglo iskoristiti... Bas kao u onoj pesmi...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2008, 19:03:04 »
Meni se jako dopalo kako se u ovom tekstu posmatra na čitavu stvar. Najviše sam obratio pažnju na tu činjenicu da nam krupne obaveze u životu previše oduzimaju vremena a za sitnice nam ne preostaje gotovo ništa. Ja sam svedok činjenice da se situacija u zadnjoj deceniji u nas mnogo pogoršala ; jednostavno su ljudi prestali da se druže kao pre, da idu jedni kod drugih na tu čuvenu kafu. Meni je mnogo žao što je danas tako...
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Ivushka

• Novajlija
  • *
« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2008, 00:31:09 »
sad se sve svodi na kafenisanje prkeo 4uma ;)

Van mreže bakidaki

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2008, 15:16:47 »
Jbg, mega tehnologija je uznapredovala a samim tim i mi sanjom.