86 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Očevi u Srbiji retko prisustvuju porođajima  (Pročitano 10550 puta)

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
Re: Očevi u Srbiji retko prisustvuju porođajima
« Odgovor #15 poslato: April 22, 2008, 00:14:27 »
[logged]
Naravno da treba da prisustvuju.Neka vide sta zene mogu da istrpe :lol:
Oba porodjaja sam izdrzala muski-nisam pisnula. Da je moj muz prisustvovao porodjaju,mislim da bih se pekmezila, makar zato da mu pokazem koliko to boli.
 Dobro bi bilo da negde iz prikrajka posmatraju, pa nek tamo padaju u nesvest, da ne moramo i na porodjaju da brinemo o njima. ^-^
Trebalo bi, ako zele... Besmisleno je nase muskarcine, junacine, Balkance terati na nesto da se osecaju kao Crnogorac iz vica ("...hvala bogu da je zensko da se ne pati ko ja...").
Dosla sam (uvek dodjem na kratko  ;-) ) u bolnicu, porodila se za 15 min. oba puta i mislim da bi me onaj panicar samo jos vise iznervirao, jer nije bio tip koji ume da nekog opusti svojim prisustvom...

joj, vala, u pravu si. zamisli neki panicar da krene da histerise!
uzas.
Bilo bi lepo da mogu da prisustvuju, bar da vide kako nam je! Meni je bas bilo tesko  :-X, ali sam izdrzala muski.
Prag izdrzljivosti kod zena je mnogo veci nego kod muskaraca. Valjda je sama priroda tako htela da nas pripremi za sam cin rodjenja deteta.

E sad za prag izdržljivosti nisam siguran jer se do sada niko od muškaraca nije porodio, ali ovi komentari liče na ono " koj može više piva da ispije?".
Da muškarci ne mogu da podnesu da gledaju porođaj i da bi paničili i histerisali ja ovde nisam mogao da pročitam ni jedan dokaz u prilog tome, već samo mišljenja, a nisam ni čuo da se neko onesvestio osim što sam video na filmu "Devet meseci". S druge strane većina ginekologa su muškarci i ne verujem da se oni onesvešćuju i paniče prilikom porođaja.
U svakom slučaju, svaka žena izabere sebi muškarca prema svojim kriterijumima, i obrnuto(osim možda u afričkim zemljama i zemljama bliskog istoka) i rizikujući da navučem na sebe gnev ženskih članova foruma smatram da je za "kvalitet" svog partnera velikim delom odgovorna žena  jer ga je takvog izabrala (i obrnuto)   :love:  =  :babysleep: [/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #16 poslato: April 25, 2008, 12:23:41 »
pa, znas kako ... i ne onesvescuju se ... ali tvrde da im nista nije ruznije od momenta kada se glava deteta pojavi.... ja sam zensko pa mi je bilo odvratno kada sam videla kako to izgleda. a nije ni samo krv u pitanju, ima tu jos mnogo toga.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #17 poslato: April 26, 2008, 01:12:09 »
Pa dobro sad... Cinjenica je da je sam taj cin jako cudan za muskarca, jer zena to shvata prirodno i normalno, gotovo celog zivota se takoreci pripremaju za to, iako se sve plase. Eee sad, ne znam bas za onesvescivanje, ali istinski verujem da  bi mu bilo bar priblizno tesko dok je pored svoje zene, jer to nije isti osecaj kada si ginekolog i kad si suprug te zene koja se, verujte na rec, zaista muci na porodjaju. Ma koliko to bilo prirodno i normalno, porodjaj je zaista jedan mucan i tezak "dogadjaj", i koliko je to bolno ne moze se objasniti. Jasno je da zene zele u tom trenutku da "podele" tu bol sa svojim dragim, ali osecaj koji se nakon porodjaja rodi u zeni muskarac nikada nece moci shvatiti, jer to je nesto neprevodivo i divno, kao kad stvarate nesto cudesno, nesto magicno, nesto sto te natera da verujes da si jedina na svetu koja to moze...jer znas da to malo cudo pored tebe jeste TVOJE CUDO...

Van mreže mimrush

• Moderator
  • Prelazi u legendu
  • Memini tui memento mei!
« Odgovor #18 poslato: April 26, 2008, 21:49:49 »
Pa dobro sad... Cinjenica je da je sam taj cin jako cudan za muskarca, jer zena to shvata prirodno i normalno, gotovo celog zivota se takoreci pripremaju za to, iako se sve plase. Eee sad, ne znam bas za onesvescivanje, ali istinski verujem da  bi mu bilo bar priblizno tesko dok je pored svoje zene, jer to nije isti osecaj kada si ginekolog i kad si suprug te zene koja se, verujte na rec, zaista muci na porodjaju. Ma koliko to bilo prirodno i normalno, porodjaj je zaista jedan mucan i tezak "dogadjaj", i koliko je to bolno ne moze se objasniti. Jasno je da zene zele u tom trenutku da "podele" tu bol sa svojim dragim, ali osecaj koji se nakon porodjaja rodi u zeni muskarac nikada nece moci shvatiti, jer to je nesto neprevodivo i divno, kao kad stvarate nesto cudesno, nesto magicno, nesto sto te natera da verujes da si jedina na svetu koja to moze...jer znas da to malo cudo pored tebe jeste TVOJE CUDO...
:-) :-) :-)
Osecaj posle je neopisiv!!!!!!!!!!!!

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #19 poslato: April 27, 2008, 13:11:36 »
Ja boga mi ništa tu ne doživljavam kao prirodno... više kao: uvalio si se, sad guraj.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #20 poslato: April 27, 2008, 15:05:39 »
Ja boga mi ništa tu ne doživljavam kao prirodno... više kao: uvalio si se, sad guraj.

Pa nije bas tako... Kad ti devet meseci nosis nesto maleno ispod srca i shvatas da je to deo tebe, da je plod ljubavi... i kad to maleno izadje van ti jednostavno shvatis koliko ti znaci, i mada znas da ti zivot vise nikada nece biti isti, a nece verujte na rec, ti jednostavno sasvim prirodno nastavis da zivis za to maleno bice... i znas da to tvoje cudo jednog dana imace svoje cudo...

Ali ti si bitna u toj prici... i kad prodje neko vreme nije tacno da ces zaboraviti kroz sta si prosla... ali bices ponosna... i kao sto sam vec rekla, nikada neces moci recima da opises taj osecaj srece kada nakon porodjajnih muka ugledas te majusne misje okice....

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #21 poslato: April 27, 2008, 15:11:36 »
Hehe. Izgleda da ja imam ozbiljan manjak estrogena u krvi. No, dobro... možda se to jedared i promeni.

Van mreže zrza

• Novajlija
  • *
« Odgovor #22 poslato: Septembar 06, 2008, 14:57:58 »
Definitivno je po meni lepa stvar da i muskarci prisustvuju porodjaju, iz puno razloga: naime, vredi videti taj prvi izdanak malenog slatkog stvorenja, koje je nastalo kao plod ljubavi(jer majke za taj cin imaju prve cast, a mislim da se to zasigurno treba podeliti), i naravno podrska samim prisustvom supruga pored njegove lepse polovine u jednom ozbiljnom i nadasve bitnom momentu je potrebna (barem ja mislim za sebe kada bih zamenio uloge za svojom suprugom i da sam ja na tom tamo stolu, veoma bi me radovaloo njeno prisustvo). Toliko o tome, a sto se tice ovih rasprava dali bi mi kao muskarci padaliu nesvest, to sve zavisi od naboja emoccija u tom trenutku, a ne da li je neko plasljiv ili ne, jer se ipak tu pomesa i radost, i strah za voljenu osobu da nesto ne podje kako ne valja, naravno i strah za sam ishod porodjaja po novorodjence, tako da sve zavisi kako ko podnese.....

Van mreže bilja84

• Novajlija
  • *
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 26, 2008, 21:56:36 »
sto se tice prisustva oceva na porodjaju...i nisam bas za to.jeste da bi otac mogao da pruzi onu vrstu podrske koju ne mozemo ocekivati od babice i doktora,ali iz licnog iskustva znam da bi mi moj muz samo smetao.naime,on je napravio mini dramu kad me odveo kod zubara u toku trudnoce,a ne mogu ni da zamislim sta bi bilo da je prisustvovao mom porodjaju...ja sam se poradjala skoro 12 sati,jesam bila i hrabra i ni samoj sebi ne mogu da poverujem odakle mi toliko i energije i izdrzljivosti,ali nikako ne bih volela da u tim satima moram da gledam i njega kako prolazi kroz sve to...prvobitno smo razmatrali opciju kako bi bilo da on bude tu,ali mi je draze sto nije,iako nije ni panicar ni slabic,ali to je nesto sto je zenama koliko toliko prirodno,a ne muskarcima...

Van mreže Agent Provocateur

• Novajlija
  • *
« Odgovor #24 poslato: Novembar 05, 2008, 15:56:00 »
Mislim da bi svi muskarci trebali prisustvovati porodjaju....Stoje pored zenine glave, drze za ruku, pruzaju podrsku i ohrabrenje - to je u redu...onaj deo price kada krecu da zabijaju glavu ili cam ispod onog zelenog prekrivaca dok glava i telo bebe izlaze - to mislim da nije ok i da ne treba videti....

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #25 poslato: Novembar 05, 2008, 22:12:10 »
[logged]
Mislim da bi svi muskarci trebali prisustvovati porodjaju....Stoje pored zenine glave, drze za ruku, pruzaju podrsku i ohrabrenje - to je u redu...onaj deo price kada krecu da zabijaju glavu ili cam ispod onog zelenog prekrivaca dok glava i telo bebe izlaze - to mislim da nije ok i da ne treba videti....
Ma toga ima samo u američkim filmovima[/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže puppeter

• Aktivan član
  • **
  • master of puppets
« Odgovor #26 poslato: Novembar 05, 2008, 22:46:21 »
Ma jok bre... ljudi stvarno to snimaju, i nikad mi nije bilo jasno za koga to snimaju? Dal planiraju nekad da pokazu svom detetu kako je sve izgledalo?!
Samo pomislite da vama sad cale i keva izvade kamkorder i kazu, dodji sedi da vidis nesto.... :)

A sto se tice prisustvovanja porodjaju ako niste sigurni dal zelite ili mozete da podnesete, samo nek mi admini daju dozvolu i postavicu linkove ka par porodjajnih klipova... i nije tolko strasno kolko se ljudi plase

PS. bez uvrede zenskom polu, kad kazem nista strasno, mislim za gledanje...
http://www.davorindinic.com/
http://www.forumteatar.com

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti...

Van mreže Dada

• Novajlija
  • *
« Odgovor #27 poslato: Novembar 16, 2008, 00:36:29 »

PS. bez uvrede zenskom polu, kad kazem nista strasno, mislim za gledanje...

Ovo te je izvuklo!
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2008, 00:54:44 by mega games »

Van mreže dzoda

• Novajlija
  • *
  • neznam nishta dok ne dodje pivo......
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2009, 16:05:47 »
U vecini zemalja zapada (u jednoj od njih sam i ja)najnormalnija je stvar da otac prisustvuje rodjenju svog deteta.......u nekim zemljama je chak i obaveza.koliko sam ja chuo....Ja lichno sam prisustvovao porodjaju.......Onog momenta kada smo stigli u bolnicu supruzi su izvrshili preglede a mene obavestili da trebam da budem sve vreme uz nju.....Od tog momenta ja sam ostao do kraja porodjaja....Kad se porodjaj zavrshio ja sam odneo dete iz sale za porodjaje u odeljenje gde su bebe,prisustvovao kupanju,merenjima,pregledima.....svemu......Shto se tiche osecaja neopisiv je i nezamenljiv i jednom rechju.....to treba doziveti ljudi.......momenat radjanja.....poplava emocija...smeh...suze.......VRHUNAC.......
-Inache nikakav problem nije snimiti porodjaj....ali ja nisam imao chime a ine vidim svrhu toga....kome ga pustiti posle i kojim povodom.
-Shto se tiche placanja za prisustvo porodjaju o tome nema ni govora i velika je sramota shto se to u Srbiji naplacuje.
-Sto se tiche pregleda....chista glupost.pa zdravstveno stanje je toliko promenljiva stvar da je nemoguce garantovati da je neko sigurno zdrav na osnovu analiza koje se urade ko zna koliko vremena pre porodjaja....(nemogice je uraditi analize 2 minuta pre porodjaja....).....Ovde gde sam ja prisustvovao porodjaju dobio sam nekakav mantil od najlona...ima kapuljachu i rukavice...sve izjedno..to je raspakovala medicinska sestra pred mojim ochima iz neke vakumirane kese-verovatno je sterilno.......i to je to.......

-U svakom sluchaju moj savet za kraj je:

-Tate.....obavezno prisustujte rodjenju svoje dece......necete se pokajati.......

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #29 poslato: Februar 04, 2009, 12:15:14 »
Naravno, ukoliko je tata spreman na tako nesto, nismo svi isti... Ponekad verujem da i mame ne bi volele da budu prisutne u toku porodjaja ...