Autor Tema: Zelenim čajem protiv masne jetre  (Pročitano 15131 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Zelenim čajem protiv masne jetre
« poslato: Februar 15, 2008, 13:47:09 »
Ekstrakt iz zelenog čaja sprečava skladištenje masti u jetri i tako može biti od velike koristi, pokazuje novo istraživanje na miševima.

Zeleni čaj obiluje katehinima, sastojcima za koje se smatra da smanjuju rizik od mnogih bolesti, uključujući Alchajmerovu bolest, određene vrste karcinoma i kardiovaskularne bolesti. Tu se osobito ističe epigalokatehin-3- galat (EGCG) za kojeg se veruje da smanjuje apsorpciju masti te podstiče njihovo izlučivanje.

Ako se ostvare isti rezultati i kod ljudi, zeleni čaj i njegovi ekstrakti bi mogli postati moćna preventiva u razvoju masne jetre, stanja koje je obično bez simptoma ali koje povećava rizik od otkazivanja jetre.

Da li pijete zeleni čaj?
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
Re: Zelenim čajem protiv masne jetre
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2008, 15:57:06 »
Ne bas, nisam nesto odusevljena, ali sam se zapanjila cinjenicom da ima toliko mojih prijatelja koji ga cesto piju. Ja sam vise za neke aromaticnije cajeve, ali ako se bas mora... Mada meni zeleni caj zaista ima nekako previse "zelen" ukus...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2008, 14:54:43 »
hihi... da, da.... ali daleko je prijatniji kad se pije sa malo meda...  ;-)

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #3 poslato: April 09, 2008, 00:23:02 »
  Ccinjenica je da zeleni caj nije "blagosloven" fantasticnim ukusom i ne prija nepcima kao neki aromatizovani cajevi .
Ali isto tako je istina da on blagotvorno deluje na organizam,pocev od toga da je antioksidans,koji  usporava starenje celija, deluje na "sprecavanje ishrane" nekih kancerogenih celija,utice povoljno na koncentraciju i pamcenje,olaksava varenje (pominje se podatak da sprecava rak na zelucu)...Namerno pisem uprosceno,nastojeci da se ne "gadjam " strucnim pojmovima,vec onim dovoljno razumljivim svima.Masna jetra...Verujem da ima efekata i na nju,jer inace utice na metabolizam masti u organizmu.Naime,meni je interesantan sledeci podatak o ovom sjajnom caju:
Upravo katehini ,koji su pomenuti na pocetku ovog topica ,imaju jako dejstvo na stomacno salo,koje mnogima zadaje najvece probleme,pri pokusaju da ga skinu.Postoji opravdano verovanje da sto je veci obim struka,veca je i opasnost od srcanih oboljenja.Dakle,zeleni caj ne pospesuje skidanje samo povrsinskih naslaga stomacnog sala,vec utice i na ono u dubljim slojevima,koje oblaze organe ispod misica.Masne naslage u predelu stomaka oslobadjaju sastojke ,koji sprecavaju sagorevanje sala i mogucnost da ih organizam sagori i pretvori u energiju.Kako to slikovito kazu u nekim napisima o dejstvu zelenog caja na "pupu",stomacne masne naslage,iliti stomacno salo, cuva neka vrsta armije.Katehini neutralisu tu "armiju" ,deluju na mitohondrije i aktivacijom ovih medjucelijskih sklopova hranu pretvaraju u gorivo.Osim ovog pojasa,kriticnog i po zdravlje i po lepotu,zeleni caj pospesuje skidanje, sagorevanje masnih naslaga i na  drugim delovima tela.On povecava brzinu kojom telo sagoreva unetu hranu kako bi proizvelo toplotu ,odnosno povecava termogenezu.Pominju se procenti ,koji idu i do 40 i vise.No,nemojte robovati brojkama,niti ocekivati cudo od ovog caja.Ukoliko se makar u odredjenoj meri ne promene neke zivotne navike,uzalud je sva blagodet,koju moze da vam pruzi Mr Zeleni.I jos nesto:bolje uzmite zeleni caj na merenje,onako u obliku "ufrckanih " listica  :-P,a ne onu "prasinu" ,kojom pune filter kesice.

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #4 poslato: April 09, 2008, 01:06:13 »
[logged]A čime tj kako se "masti" jetra? Ne volim (blago rečeno) zeleni čaj pa je bolje da znam kako da ne "mastim" jetru nego da je "odmašćujem" zelenim čajem.

Citat
Ukoliko se makar u odredjenoj meri ne promene neke zivotne navike,uzalud je sva blagodet,koju moze da vam pruzi Mr Zeleni.
Istina![/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #5 poslato: April 09, 2008, 01:26:23 »
   Aco,najjednostavnije je smanjiti unos namirnica zivotinjskog porekla i alkohola.E,sad...nase podneblje je karakteristicno po "ljubavi" prema cetveronozim gastronomskim uzicima,koji rokcu,bleje,mekecu i mucu i  zalivanjem  obroka  dobrom cassicom,casom,flasom caaaak.    :-P  Ukoliko se ubaci vise integralnih zitarica,mahunarki,povrca i voca u jelovnik,prodisace i zapussene,zamascene jetre i ... svi veseli i srecni. Posebno prezivele zivotinje  ;-).
O "ukidanju" jos ponekih nezdravih navika ,tipa pusenje,uzimanje lekova za svaku glavobolju,preterano kafenisanje  i...jos kojekakvih "izleta u nezdravo" ne smem da pisem  :-P ,jer ce me proglasiti za stetnu i proterati sa foruma. ;-)

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2008, 01:39:52 »
Vidiš ja sam sve to bio smanjio pa mi se smanjio nivo gvožđa na 6.7 u krvi i tako postao anemičan, e onda sam mesec dana konzumirao ferum lek i meso u sva tri obroka dnevno da bih "popunio" svoja krvna zrnca i podigao nivo gvožđa na 17.6 i naravno dodao 4kg telesne težine i sada mi samo preostaje zeleni čaj   ;-D kako ne bih morao da izbacim meso iz ishrane i naravno čaj od koprive kao i čaj od žalfije, sve ukusniji do ukusnijeg ;-D
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2008, 07:21:33 »

O "ukidanju" jos ponekih nezdravih navika ,tipa pusenje,uzimanje lekova za svaku glavobolju,preterano kafenisanje  i...jos kojekakvih "izleta u nezdravo" ne smem da pisem  :-P ,jer ce me proglasiti za stetnu i proterati sa foruma. ;-)

Eto, vidiš! Nagrdi sve moje 'izvore radosti'. Da ne bi došlo do ovoga  :bm: i ovoga  :spank: i ovoga :boink: i ovoga  :sw: moraš odmah da napišeš jedan afirmativan tekst o blagotvornom uticaju druženja s prijateljima uz 'iće i piće' na fizičko-mentalni sklop i rad želuca, bubrega, zategnutost kože ili celulit ili... Tu vidi sama šta ćeš da napišeš. I da ne bi ispala potpuno nerealna dozvoljavam da na kraju spomeneš kako prežderavanje i oblokavanje mogu loše da utiču na zdravlje u nekim slučajevima. Nemoj sa tim da preteraš  ;-)

Šalim se naravno!
« Poslednja izmena: April 09, 2008, 11:16:09 by Lee »

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2008, 23:44:21 »
  Ajooooj,kude s'g da se denem?  :-X Znala sam da me ceka zuti karton,ukor pred iskljucenje,neko sa toljagom iza coska,upiranje prstom,skarletno slovo ... Kad ja hocu nas mentalitet  :srbin:  da menjam.  ^-^  :-P I razmisljam,raaazmisljam kakav text afirmativnog sadrzaja da napisem,Lee...
  Dakle,recimo ovako...Kolektivna "kontaminacija" kofeinom,nikotinom,proteinima poteklim od cetveronoznih"davalaca",sarenim pilulama za lilule ... i ostalim "eliksirima mladosti i vecitog zdravlja" ima ...hm...brojne "aprijatne"  posledice,ali blagotvorno utice na socijalizaciju same masne jetre,koja prestaje to da  bude(mislim  sama ). :-P  Naime,vlasnici istih postaju medjusobno jos prisniji ,jer sada imaju temu vise za razgovor,na raznim sedeljkama,proslavama ,okupljanjima.Otvaraju im se vece mogucnosti  druzenja ,raznolikije i brojnije teme i visi nivoi komunikacije,kao naprimer  razmena  podataka o visini  LDL-a i triglicerida,(cija je vrednost  probila plafon komsije iznad njih),takmicenje u  dubini  "sabajle-cigaret  -glasa",premeravanje  i uporedjivanje decibela izazvanih  jutarnjim iskasljavanjem,a kasnije  i topla preporuka naaajboljih  recepata  za kuvanje kisele (antimamurluk)corbe,u duuuugim,zblizavajucim telefonskim razgovorima...
Naravoucenije:Zeleni caj blagotvorno deluje na masnu jetru.
Jesam li prosla? (Trep,trep...) :angie:  ;-)

***
Aco,tzunamiju,probaj taheebo caj,nije bljutav,naprotiv, moze se piti umesto vode,a ima u sebi lakoasimilirajuce gvozdje ,koje povecava kolicinu crvenih krvnih zrnaca.A ne znam sta bi ti lose bilo i od cajnih mesavina sa naseg prostora,naprimer kombinacija koprive,nevena i hajducke trave.Najzdravije i provereno,a mozes i sam da naberes.Na stranu lekovi i hemikalije.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #9 poslato: April 10, 2008, 12:27:59 »
joj, aco od tog ferum leka tj. ferohela nema goreg. em izaziva mucninu, em gomilu drugih problema.
mada,stepen iskoriscenosti gvozdja iz hrane u sustini je genetski predodredjen. neko jednostavno u organizmu nema dovoljno
folne kiseline koja omogucava zadrzavanje gvozdja u krvi.
u svakom slucaju, mislim da zeleni caj zaista blagotvorno deluje i da bi ( ma koliko grozan ukus imao ) trebao svako od nas makar tri solje nedeljno da popije.
zaboravila sam da kazem, za one kojima zeleni caj ima neprijatni ukus preporucujem zeleni caj sa ukusom limuna. ima isto dejstvo a ukus je prijatniji.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Odg: Zelenim čajem protiv masne jetre
« Odgovor #10 poslato: Novembar 03, 2009, 19:03:56 »
prestao sam kafu da pijem od kad pijem zeleni caj, meni se bas svidja ukus, ne stavljam limun niti med. bas je hardcore i dobar za budjenje :))
Neon Genesis Evangelion