Autor Tema: ISPLATA RATNIH DNEVNICA  (Pročitano 7567 puta)

Van mreže Sofokle

• Novajlija
  • *
ISPLATA RATNIH DNEVNICA
« poslato: Februar 09, 2008, 15:46:37 »
 >:D
Zasto su ucesnici rata 99-te podeljeni u dve kategorije oni koji imaju prava na isplatu zaostalih dnevnica i oni koji nemaju.
Zar nisu svi ucestvovali u ratu ako im je upisano ucesce u ratu u vojnoj knjizici?

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Re: ISPLATA RATNIH DNEVNICA
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2008, 18:14:32 »
hm... pa sad, to je vec pitanje vojnih propisa, u sta se je bog zna koliko i ne razumem...
ali, buduci da je ovo majka Srbija, vrlo je moguce da je u pitanju u stvari podela na podobne i nepodobne, tj. one koji su zasluzili i nisu ( metod podele je mozda i odokativan ).
posteno govoreci, nacula sam da je bilo puno onih u Srbiji kojima je u vojnu knjizicu upisano toboze da su ucestvovali u ratu, a ceo rat su proveli kod kuce....
ko ce ga znati....
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Radonja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2008, 22:32:20 »
nije dobro deliti ratnike tog rata jer mali procenat je tamo otisao dobrovoljno. Samo ne bi trebalo izjednacavati ucesce u ratu na podrucju KiM, Preseva, Bujanovca i Medvedje i  one u brdima u srbiji, a potpuno bi trebalo odbaciti ucesnike rata koji su bili zaduzeni za aktiviranje sirena u slucaju ratne opasnosti, a u vojne knjizice imaju upisano ucesce u ratu

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2008, 21:39:38 »
Cekaj, cekaj... I ko ima pravo a ko nema? Imam i ja jednog ratnika. I koje su pare u pitanju?

Van mreže Radonja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2008, 22:39:42 »
Cekaj, cekaj... I ko ima pravo a ko nema? Imam i ja jednog ratnika. I koje su pare u pitanju?

Kalkuliše se sa oko 140.000 din. za teritoriju Srbije, i sa oko 200.000 din. za teritoriju KiM, ali najverovatnije na rate.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #5 poslato: Mart 16, 2008, 23:20:15 »
ok. Ali koji su uslovi?

Van mreže Radonja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2008, 21:54:21 »
ok. Ali koji su uslovi?

Da je učesnik rata od 24.03.1999 - 12.06.1999. god., da mu je učešće u ratu upisano u vojnu knjižicu, da nije bio civilno lice u rezervi (npr. uključivanje sirena za ratnu opasnost),
Potrebno: kopija lične karte, kopija vojne knjižice - strana sa fotografijom i podacima o licu i strana gde je upisano učešće u ratu.
Sve to u sobi br. 9 u zgradi stre Opštine (poreska uprava) ukoliko još uvek primaju zahteve

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2008, 15:26:59 »
ok. Ali koji su uslovi?

Da je učesnik rata od 24.03.1999 - 12.06.1999. god., da mu je učešće u ratu upisano u vojnu knjižicu, da nije bio civilno lice u rezervi (npr. uključivanje sirena za ratnu opasnost),
Potrebno: kopija lične karte, kopija vojne knjižice - strana sa fotografijom i podacima o licu i strana gde je upisano učešće u ratu.
Sve to u sobi br. 9 u zgradi stre Opštine (poreska uprava) ukoliko još uvek primaju zahteve

Hvala puno!!! Uklapamo se u tu pricu!

Van mreže Radonja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2008, 23:47:05 »
Hvala puno!!! Uklapamo se u tu pricu!
[/quote]

Nema na čemu, samo ako da bog da dobijemo.
« Poslednja izmena: Mart 20, 2008, 22:42:07 by Radonja »

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #9 poslato: Mart 19, 2008, 15:00:30 »
uh, vidim ja da ova isplata dnevnica nimalo nije naivna... a jos ova petljaza oko tehnicke vlade.
strasno.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Radonja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2008, 22:43:53 »
Kako mogu da vidim, svi traže ove dnevnice, neće biti para za sve

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #11 poslato: April 04, 2008, 20:59:48 »
...па, мислим да се нешто дешава по том питању!!

http://www3.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=33489&sectionId=39

...а у јучерашњем издању(које још увек није ажурирано) појавила су се и нека имена из сврљишког јавног и политичког живота...
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #12 poslato: April 05, 2008, 22:40:26 »
...може свако од вас ово да схвати како хоће али ми је стварно криво што правда и закони у овој земљи нису исти за све.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Hronika/Major-Zarko-SHurbatovic-oshtetio-vojsku-za-vishe-stotina-miliona.lt.html

"чисто сумњам да ће неко овде да одговара кривично. остаје само морална одговорност појединаца према оним резервистима којима је ускраћено право на надокнаду. а питање морала неких људи је стварно дискутабилно питање!"-цитат

« Poslednja izmena: April 06, 2008, 13:52:31 by simce »

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #13 poslato: April 07, 2008, 00:09:41 »
Mislim da svako ima pravo da traži ono što mu po zakonu i pripada ali mi nije jasno do kada će i koliko još da plaćamo taj rat?! Šta je onda sa ratnim dnevnicama onih koji su ratovali u Bosni i Hrvatskoj? Šta je sa partizanima i četnicima ? Je l će i oni da traže ratne dnevnice? Šta je sa onima koji u poginuli? Ili sa onima koji se vode kao nestali? Da li će porodice nestalih da dobiju obeštećenje?

Pitanje ratnih dnevnica je veoma kompleksno i prilično ispolitizirano i to u korist ineteresa određene gurpe ljudi. Verovatno će se u budućnosti otvoriti i pitanje "mafije za ratne dnevnice" ili "ratne mafije" ili sl.
Očigledno je da još uvek nismo društvo koje je spremno da se ponaša odgovorno i da gradi budućnosti svoje dece.
A te dnevnice ionako plaćamo mi sami, sredstva se odvajaju od naših prihoda i pdv-a koji mi plaćamo. Samo se presipa iz šupljeg u prazno.
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2008, 21:06:35 »
...па није баш да се прелива из шупљег у празно. Све се то свали на нечију грбачу а у овом случају на један добар део подоофицирског кадра који су ових дана почели да добијају решења за превремену пензију. Мислим стварно, све треба да оде у п.м. Замислите човека са 38-42 године у пензији ( превременој која је за 50% мања од редовне).Чисто се питам да ли неко од тих који одлучују размишља о породицама и деци пензионисаних и отпуштених официра и подофицира. А само да додам и то да је већина кадра који сада напушта војску, био највећим делом у првим борбеним редовима у свим досадашњим ратовима, почев од Словеније до Косова... >:(