55 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: "Ko u kantu smece baca, najveca je danas faca!"  (Pročitano 50030 puta)

Van mreže eax

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
"Ko u kantu smece baca, najveca je danas faca!"
« poslato: Septembar 06, 2007, 16:48:37 »
Ovo sam nekada davno prochitao na kutiji "Corn Flakes"-a  :) Ekologija... sachuvajmo Svrljig od zagadjenja, i spasimo planetu.

http://www.greenpeace.org/

Aktivisti... ili ko zeli da postane, pa da oformimo "greenpeace Svrljig"  :)
...it's not the destination, it's the journey.

Van mreže Milan_R

• Novajlija
  • *
Re: "Ko u kantu smece baca, najveca je danas faca!"
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2007, 18:33:35 »
Evo ja sam za, i onako sam član ekološkog društva Zdravac i Pokreta gorana Svrljig.
Nikad ne reci NIKAD

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2007, 21:18:20 »
http://video.google.com/videoplay?docid=8453442377878175440 Small | Large

bravo za topic eax sad sam poso da napravim al vidim ima :)

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2007, 21:34:38 »

mala sala :)
http://video.google.com/videoplay?docid=-7408504973132978571 Small | Large

a neki kazu suprotno kao nije to zbog nas planeta je imala takve periode i ranije mnooooogo ranije
http://video.google.com/videoplay?docid=-1656640542976216573 Small | Large

http://video.google.com/videoplay?docid=-3309910462407994295&q=global+warming&total=17870&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=1 Small | Large

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2007, 19:48:44 »
..."Ima li smisla moliti se bogu da nas spase od globalnog zagrevanja ??"
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #5 poslato: Septembar 07, 2007, 21:18:39 »
i ja sam za!

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #6 poslato: Septembar 07, 2007, 23:25:20 »
i ja sam zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
znaci ima nas, sad prvo da odstampamo 100000 flajera i da ih polepimo i podelimo i svi da ih bace pa ce da cistimo ;) ajde bez zezanja, sta prvo da uradimo??
Neon Genesis Evangelion

Van mreže eax

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
« Odgovor #7 poslato: Septembar 08, 2007, 03:17:06 »
Moliti se Bogu protiv globalnog zagrevanja... chisto sumnjam  :) Ljudi su ONI koji treba neshto da uchine, da shto vishe razvlachimo i da "The Day After Tomoorrow" bude shto dalje u buducnosti. Mislim da je taj dan neizbezan, i kao shto neko iznad reche, imala je nasha planeta vec takve trenutke... izvori zagadjenja i klimatskih promena su uvek postojali... vulkani, meteori, veliki pozari (prouzrokovani time)... ali danas takodje imamo sve to + LjUDE! Teska industrija, poslednje rechi tehnologije (najvishe u naoruzanju vodecih super-sila) sve brze prljaju lice nashe predivne planete. Zelenilo polako nestaje... drvece koje je bilo "dom" chitavim familijama raznih zivotinjskih vrsta zavrshava kao rolna toalet papira u nashim WC-ima... ili u shporetu. To su OGROMNE stvari, i tome se treba posvetiti VELIKA paznja. Toj paznji i molbama se najvishe protive velike kompanije, koje pokushavaju da nas novcem ucutkaju... uh kako to boli, prosto zivot ove planete i vrstama koje na njoj zive oduzimaju to pravo na zivot, i na tome prave ogromne svote novca. Vidim da ovde imamo zainteresovanih ljudi i da u nashem malom gradu malo brinemo o tome... za pochetak mozemo kao shto je Simce u nekom postu rekao, da dobijemo barem josh neku kantu za smece u gradu! Onda cemo se potruditi da organizujemo neku "malu kampanjicu" (gde ce admin Vasa ponovo imati udela u odlichnom grafichkom dizajnu) i malo "ponauchimo" neke ljude u gradu kako ih koristiti. To je ono shto mozemo da uradimo za pochetak, nadam se da se slazete. GreeN pozdrav!  :)
http://img172.imageshack.us/my.php?image=2007greenpeaceol2.jpg
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2007, 03:50:00 by eax »
...it's not the destination, it's the journey.

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #8 poslato: Septembar 11, 2007, 21:30:18 »
 Sumnjam da mi, kao forum, mozemo znacajno da uticemo na vlasnike fabrika ako nadlezni nista ne cine ali bi kampanja sigurno pojacala pritisak i na jedne i na druge.
 Mozda bi mogli vise da uticemo na sve one apsolutno nesvesne koji su od okoline Svrljga napravili svoju privatnu deponiju. Jeste li primetili da nema pogodne bankine, jaruge ili rupe koja nije zasuta smecem. O Timoku necu ni da govorim. Ja sam se dve godine raspravljala s komsikama oko izvozenja smeca kolicima na najblize 'zgodno' mesto ali bez ikakvog uspeha.
 Tdj. cula sam da niko od mestana nije hteo da pomogne specijalcima u gasenju pozara koji su letos unistili ko zna koliko hektara sume a sve to, navodno, zbog sukoba oko vlasnickog prava sa Srbija sume. Jesmo li zaista toliko blesavi?

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #9 poslato: Septembar 11, 2007, 21:45:11 »
Nasa blesavost nema granica, veruj mi....

Cak i da ne idemo toliko daleko i da posmatramo te vece  zagadjivace, obratite paznju da svako dete na ulici baci omot od cokoladice ili sladoleda jer niko u kuci ne ume da nauci dete gde se to baca, i zasto? Roditelji su sve mladji i mladji, a deca sve nevaspitanija... Licno mislim da i globalno ugrozavanje planete upravo pocinje iz kuce i odatle i treba krenuti, ma koliko na prvi pogled to bilo sitno i nevazno!

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #10 poslato: Septembar 12, 2007, 20:39:08 »
Nasa blesavost nema granica, veruj mi....

Cak i da ne idemo toliko daleko i da posmatramo te vece  zagadjivace, obratite paznju da svako dete na ulici baci omot od cokoladice ili sladoleda jer niko u kuci ne ume da nauci dete gde se to baca, i zasto? Roditelji su sve mladji i mladji, a deca sve nevaspitanija... Licno mislim da i globalno ugrozavanje planete upravo pocinje iz kuce i odatle i treba krenuti, ma koliko na prvi pogled to bilo sitno i nevazno!
...potpuno si u pravu.na multinacionalne kompanije i politiku vlada zemalja koje su najveći zagadjivači mi sigurno ne možemo da utičemo...siguran sam da nešto na lokalu  može da se uradi...pre dve-tri godine kada je bila pokrenuta kampanja "PROMENIMO NAVIKE" u koju je bio uključen i (ako se ne varam) dobar deo vas sa foruma, imali smo jednu super ideju:-ideja nam je bila da napravimo od kartona korpe za otpatke koje bi  ukrasili cvetnim aranžmanima i na kojima bi pisalo..JA SAM  K O R P A  Z A  O T P A T K E !!! naravno ,takve korpe i to u velikom broju bi postavljali svuda po gradu...poruka je valjda svima jasna!...iako ova akcija nije zaživela,nikad nije kasno.
...za početak sredimo svoj grad pa bi možda deca ,i njuhovi roditelji i bake i deke i tetke i teče i strine i čike ,bacala smeće u pravim korpama za otpatke na kojima piše "KO U KORPU SMEĆE BACA , NAJVEĆA JE DANAS FACA !!!"
...šta nam fali, šta nam treba ???
   korpe za smeće(za početak..)

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #11 poslato: Septembar 12, 2007, 21:43:02 »
 Ideja je super ali kartonske kutije su dodatni zagadjivaci. Kako cujem u Svrljigu pada kisa svaki dan, stize jesen. Sta bi se s tim oslikanim kantama desilo posle samo jednog kisnog dana? I ovako niko ne cisti ulice, samo fali jos raskvasen karton.
 Ranije je bilo nekih betonskih "naprava" po kojima su deca slikala i bilo je bas veselo; ali su prvo lopovi pokrali metalne umetke, nakon toga su komunalci prestali da ih ciste i na kraju su ih huligani porazbijali.
 Mozda bi prvo trebali pokrenuti edukaciju pa tek onda postaviti kante. Naravno, u to bi morali da se ukljuce i opstinari i komunalci. Zaboga, nije valjda da je ovaj grad toliko siromasan da ne mozemo ni kante za smece da priustimo  ???

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2007, 14:11:31 »
...akcija je bila zamišljena da traje sat-dva nakon čega bi sve bilo sklonjeno i očišćeno,naravno...
...da li ima para,možda i ima ali mi se čini da nema volje...

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #13 poslato: Septembar 13, 2007, 14:31:40 »
ma lepe su to akcije, ali krenimo od svojih domova, vec postoji topic za stedljive sijalice koje i ja koristim i preporucujem, osim toga veliki potrosac el. energuije i samim tim zagadjivac nase okoline je stand-by na mnogim aparatima, uvek pre spavanja tv iskljucite na samom off dugmetu na aparatu, a tako i sve ostale koje ne koristite (video rekorder, mini liniju), najbolje je iskljuciti iz struje, stare uredjaje kao sto su frizider ili masina za pranje ako se pokvare bacite, popravke su skupe i ogromni su potrosaci. skoro sam uzeo nov frizider za manje od 10.000 i trosi 2x manje struje od starog. ah da i kad sam vec pored kompa, TFT monitor ne samo sto mnooooogo manje zraci od klacicnog, vec je i manji potrosac el. energije.
Neon Genesis Evangelion

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #14 poslato: Septembar 13, 2007, 14:59:20 »
.
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2010, 21:06:40 by WingsOfDesire »