46 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: 25 best documentaries of all time  (Pročitano 2773 puta)

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
25 best documentaries of all time
« poslato: Januar 29, 2008, 15:19:09 »
International Documentary Association ist of the 25 best documentaries of all time. here’s the list in its entirety:

1. Hoop Dreams
2. The Thin Blue Line
3. Bowling for Columbine
4. Spellbound
5. Harlan County USA
6. An Inconvenient Truth
7. Crumb
8. Gimme Shelter
9. The Fog of War
10. Roger and Me
11. Super Size Me
12. Don’t Look Back
13. Salesman
14. Koyaanisqatsi: Life Out of Balance
15. Sherman’s March
16. Grey Gardens
17. Capturing the Friedmans
18. Born into Brothels
19. Titticut Follies
20. Buena Vista Social Club
21. Fahrenheit 9/11
22. Winged Migration
23. Grizzly Man
24. Night and Fog
25. Woodstock
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Re: 25 best documentaries of all time
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2008, 22:04:16 »
Hvala, Sephiroth, potrudicu se da nabavim sve ono sto mi nedostaje. Nazalost, ovo se nadovezuje na tvoj post o tirazima, jer smo sami krivi zbog vrtoglavog uspeha piraterije i poraza umetnosti, obezvredjivanja autorskih prava i zatvaranja bioskopa, koncertnih sala i kulturnog zivota uopste. Pivo od 2L nam je vrednije od ulaznica... Zar ne?

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2008, 22:28:05 »
1. preferiram 0.5l flase
2. obavezno pogledati
Small | Large

3. eeeeee ovako, mislim da si donekle u pravu, piraterija jeste kradja i to ostaje, ali je potrebno ponuditi nesto po normalnoj i prihvatljivoj ceni, kao sto se desilo sa filmskim izdanjima- od 99 pa do 1000 din, mada sam naso i kupio dosta zanimljivih do 300 din. distribuciju muzike kod nas nikad nisam razumeo niti cu, inace imam kuci dosta orginal diskova, najvise je brat kupovao domaca hip hop izdanja. za zatvaranje bioskopa nije kriva piratetija (mislim na nis), a za koncert karte si u pravu, nisu skupe i tu su negde 2l pivo i cigarete, pa sad ko sta vise voli
Neon Genesis Evangelion

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2008, 22:37:15 »
...Ovoj listi fali "Bolesni"(u prevodu)-Majkl Mur...svima bih preporučio da ga pogledaju.
   a nije loš i "Zašto ratujemo"-ne sećam se imena autora,takođe je amerikanac
...naravno ,ova dva filma bi bila obavezna na nekoj mojoj listi...
« Poslednja izmena: Januar 29, 2008, 22:38:48 by simce »
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže nisevcanka

• Hyper-aktivan član
  • www.dolinafest.com
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2008, 22:50:33 »
Svojevremeno mi je neko rekao da ima mnogo boljih filmova od Barake, ali ja je[ga  i dalje puno volim...
Neki tamo Tolstoj rekao je jednom, a mnogi su to posle na razne nacine ponavljali. Rekao je da covek moze da zivi i u Jasnoj Poljani, u selendri jednoj ruskoj da napravi prestonicu sveta, samo ako se on oseca kao prestonica..."

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2008, 11:54:46 »
SiCKO

i

Baraka

Stvarno su vredni pomena, ali svi vec znamo kako se formiraju ovakve liste, tako da...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2008, 12:26:44 »
Sicko (ili "bolesni") me je malo razočarao. Volim da gledam Murove dokumentarce sa njegovim specifičnim pogledom na stvari, ali kad je u ovom filmu pravio paralelu između američkog i francuskog modela socijalnog osiguranja izneo je (namerno ili ne ?) netačne infoe o ovom drugom. Tako da je to dovelo , u mojim očima, njegovu objektivnost u pitanje. Slažem se da treba ponekad šutnuti "košnicu", napraviti metež i pokazati i drugu stranu medalje, ali ne konstruisati podatke zarad priče.
U svakom slučaju odabir filmova iznad i nije tako loš...
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2008, 11:18:13 »
Sicko (ili "bolesni") me je malo razočarao. Volim da gledam Murove dokumentarce sa njegovim specifičnim pogledom na stvari, ali kad je u ovom filmu pravio paralelu između američkog i francuskog modela socijalnog osiguranja izneo je (namerno ili ne ?) netačne infoe o ovom drugom. Tako da je to dovelo , u mojim očima, njegovu objektivnost u pitanje. Slažem se da treba ponekad šutnuti "košnicu", napraviti metež i pokazati i drugu stranu medalje, ali ne konstruisati podatke zarad priče.
U svakom slučaju odabir filmova iznad i nije tako loš...
...?? Ја сам био убеђен да је француско здравство једно од бољих у свету.Баш ме занима који део није тачан у докуметарцу..
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2008, 11:54:24 »
Pa u suštini film ukazuje na tragičnu stvar u amerikanaca a to je da 45 miliona njih nema zdravstveno osiguranje a i oni koji ga imaju, ne dao ti Bog da se razboliš. Da bi tema filma bila "crnja" Majkl Mur poseže "Vanish" (ups, napravih reklamu) tehnikom : druga strana je "belja od belog". U filmu se pominje i kanadsko, i englesko, i francusko zdravstvo ; i svako od njih je bolje od američkog, to stoji. Ali je Majkl Mur "zaboravio" da pomene ogromne rokove čekanja na lečenje u Engleskoj, ogromnu rupu u budžetu zdravstva u Francuskoj...Pominje takođe i "prosečnu francusku porodicu" koja ima mesečni prihod od 7.000 eura (baš bih voleo da sam i ja tako "prosečan") . Inače, u pravu si francuski sistem zdravstva je jedan od najboljih u evropi . Veliki broj usluga lečenja je besplatan ali za teže probleme moraš biti jako dobro pokriven jer moraš sam plaćati (dodatno zdravstveno osiguranje). Kad vidim kakvo je zdravstvo u Americi, vidim da su bliže "košmaru" nego "snu"...
« Poslednja izmena: Februar 19, 2008, 13:09:56 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #9 poslato: Februar 19, 2008, 11:12:15 »
2 odlična fima koja sam odgledao u poslednje vreme su

Zeitgeist - sastoji se od 3 dela. U prvom delu se objasnjava povezanost svih religija i dokazuje zasto su u svim religijama uzete iste glavne stvari na osnovu polozaja zvezda i zodiac-a. Drugi deo je o 11 septembru, a treci o legalnim prevarama koje vrse banke.

Alex Jones Endgame - Svetska elita od 120 najmocnijih ljudi na zemlji pokusava da napravi Svetsku Vladu prvo formiranjem Evropske Unije a kasnije Severno-americke i Azijske unije i sve to da kontrolise preko Ujedinjenih Nacija. Odrzavaju tajne sastanke sirom planete i planiraju sve teroristicke i humanitarne katastrofe. Takodje u filmu se prica o njihovom planu da redukuju ljudsku populaciju za 80%.
« Poslednja izmena: Februar 27, 2008, 11:28:14 by zarej »
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2008, 18:53:22 »
nabavio sam br 8 - Gimme Shelter, stvarno dobar. na nekom nastupu rolling stonsa organizator dovede "dobre momke" iz hells angels motor kluba kao security
Neon Genesis Evangelion

Van mreže lutka_sa_naslovne_strane

• Novajlija
  • *
« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2008, 15:35:35 »
2 odlična fima koja sam odgledao u poslednje vreme su

Zeitgeist - sastoji se od 3 dela. U prvom delu se objasnjava povezanost svih religija i dokazuje zasto su u svim religijama uzete iste glavne stvari na osnovu polozaja zvezda i zodiac-a. Drugi deo je o 11 septembru, a treci o legalnim prevarama koje vrse banke.

Alex Jones Endgame - Svetska elita od 120 najmocnijih ljudi na zemlji pokusava da napravi Svetsku Vladu prvo formiranjem Evropske Unije a kasnije Severno-americke i Azijske unije i sve to da kontrolise preko Ujedinjenih Nacija. Odrzavaju tajne sastanke sirom planete i planiraju sve teroristicke i humanitarne katastrofe. Takodje u filmu se prica o njihovom planu da redukuju ljudsku populaciju za 80%.
da zeitgeist jeste odlican.... ali sam mu nasla i manu.... ono sto govori o egipatskoj religiji nije u potpunosti tacno....
I may not be perfect, but I'm aways ME