Autor Tema: Nove lične karte?!?  (Pročitano 7421 puta)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
Odg: Nove licne karte?!?
« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2011, 23:02:23 »
[logged]Javi sta si napravio i koja je procedura[/logged]
« Poslednja izmena: Mart 12, 2011, 23:04:06 by WingsOfDesire »

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2011, 19:31:52 »
Kad krene ono krene, moram i vozacku ove godine da menjam..... gore od silnih dazbina je cekanje ali evo neke racunice.

izvod iz maticne knjige + uverenje o drzavljanstvu: cca 1300 RSD
pasos: 2000 RSD
licna karta: 1300 RSD
vozacka: 1.400 RSD
6000 +
min. 1000 RSD raznih troskova, prevoz itd
= 7000 RSD
 >:( >:(
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Nemanja

• Aktivan član
  • **
  • Just live your life free!!!
« Odgovor #17 poslato: Mart 14, 2011, 17:38:42 »
od 4 je zakazivanje, u 3 je vec puno. od 2 mora da se ceka, strasno
nocu? evo mogu da ti obezbedim sve 3 smene za te pare... xD
Uvijek kad poželim razgovarati s nekim pametnim,
razgovaram sa samim sobom.

Life is short=break the rules!

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #18 poslato: Mart 15, 2011, 08:59:52 »
ehhh da je nocu bilo bi dobro : )
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #19 poslato: Mart 25, 2011, 10:27:18 »
jos nisam ni predao, od 11 se ceka. pocinju ponovo sa nekim listama. najgore je sto na mestima gde se predaje dokumentacija sve zavrse do 10-11 pa posle sede. stvarno ne znam sta da kazem, umesto da se sve to sredi guzve su jos vece.
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2011, 00:43:35 »
Citat
Iako je najavljeno, pošte još uvek ne izdaju lična dokumenta. U pripremi je, međutim, sistem za zakazivanje termina putem SMS-a, pa bi konačno mogli da nestanu redovi ispred policijskih stanica kakve gledamo više od dve godine.

RTS :: Redovi za dokumenta

edit: ispravio sam link ;). Inače ovo nema nigde, samo u zemlji Srbiji.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2011, 09:08:36 by mega games »
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Odg: Nove lične karte?!?
« Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2011, 11:33:23 »
u zemlji Srbistanu
a
Citat
Ni dve godine od početka izdavanja novih dokumenata
greska, licna karta se izdaje od 2008e znaci za 4 godine nisu useli da rese ovaj haos.
kakve poste, samo im i to fali, poste ne funkcionisu od silnih akcionara, bar do 14h popodne bez cekanja od sat vreme nista a sad jos i dokumenti. a sms ce biti posebna prica, jedva cekam i to da vidim
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #22 poslato: Mart 29, 2011, 17:39:10 »
Citat
SMS zakazivanje za lična dokumenta

MUP od sutra kreće sa probnim zakazivanjem termina za podnošenje zahteva za izdavanje ličnih karata i pasoša preko mobilnih telefona.

U saopštenju MUP se navodi da će taj servis moći da se koristi sa sve tri GSM mreže u Srbiji, u naredna dva meseca biće dostupan građanima sa prebivalištem na teritoriji Beograda, samo u Policijskoj stanici Savski venac.

Sevis nudi više mogućnosti, a moći će da se zakazuje do 14 dana unapred. Moguće je pojedinačno, ali i zakazivanje porodičnog termina, da bi svi članovi porodice predali zateve u istim ili vezanim terminima.

Poruke će koštati između 70 i 80 dinara.

Po isteku probnog tesitanja, na osnovu rezultata, primedbi i sugestija građana, biće razmotrena mogućnost uvođenja tog načina zakazivanja u ostalim policijskim stanicama u Beogradu, kao i u policijskim upravama širom Srbije.

http://www.mondo.rs/s201698/Info/Hronika_i_Drustvo/SMS_zakazivanje_za_licna_dokumenta.html

:-X :-X :-X
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #23 poslato: April 03, 2011, 23:04:52 »
e sad jos deset dana pa je konacno gotova licna karta :DD inace treba da se ode oko 8 O.o prave se neki spiskovi koji nekad uspeju nekad ne (jer su nezvanicni) tjs sami ljudi prave koji cekaju. u tom slucaju se covek upise kad dodje ujutru, u 14h se ljudi redjaju u red kako je ko upisan u spisak. pa od 16h zakazivanje. e sad i dalje neko zakazuje za 10 coveka, mnogi za clanove porodice pa je moguce da nema mesta iako je samo 30ak ljudi ispred. toliko. inace koliko je sve ovo neozbiljno pokazuje i ova slika:

ovde lk vazi 10 god. uzas
jos nesto, 2 opstine u Nisu vise ne izdaju licne karte, naravno to nigde ne pise i dalje stoji poziv na broj za te opstine (banja i palilula)
ako nastave ovim tempom (100 zahteva dnevno) zamena dokumenata ce trajati do 2023 (nije sala)
Neon Genesis Evangelion

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #24 poslato: April 04, 2011, 17:55:59 »
Izvukosmo živu glavu. Za 6 dana gotov pasoš. Samo da ne pogreše nešto inače ću da odlepim... One gužve nisu normalna stvar.
Čeka i za podizanje pasoša. Ostaviš na pult potvrdu i čekaš da te prozovu. max. 1h.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #25 poslato: April 05, 2011, 23:02:07 »
Ja sam još 2009. godine zamenila i ličnu i pasoš.Za prvo sam čekala, na smenu sa mojim dragim, 7 sati (od 5h ujutro), a kobajagi sam bila 13. po redu taj dan.Rezime svega jeste da je danas slika na toj novoj ličnoj već izgrebana, iako je ne koristim,ne igram se njome, ne šutiram je, ne oštrim nokte na njoj...samo je izvadim kad dižem lovu.Jako je loš kvalitet fotografije.Zapara je i pogled.
Za pasoš sam nešto kraće čekala za predati, a kada sam uzimala nov nije bilo ni gužve, ni čekanja.Valjda sam odužila svoj dug sa ličnom kartom...

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #26 poslato: April 06, 2011, 00:06:24 »
Citat
Nova vozačka dozvola ne samo da je bezvredna izvan granica Srbije, nego je sa njom i procedura dobijanja međunarodne putne isprave komplikovanija nego ranije.
Za one zemlje u kojima je do sada bilo potrebno posedovati međunarodnu dozvolu, sve je ostalo isto, dok je za vađenje internacionalne isprave neophodan još i 'papir' više.
Put u inostranstvo trebalo je da bude znatno lakši sa modernim i čipovanim dokumentom, ali s obzirom na to da Srbija nije potpisala sporazum sa drugim zemljama, sve je ostalo po starom.
"Planirano je da nova dozvola postane validna i van naših granica, ali mi ne znamo kada će to biti realizovano", rekli su za "Novosti" u Auto-moto savezu Srbije.
Dodatni problem je nastao jer na ovoj dozvoli nije vidljivo da li vozač ima neke zabrane, pa je zbog toga potrebno da se u MUP-u izvadi posebna potvrda.
Bilo kakve zabrane se ručno upisuju na poleđini stare isprave, dok je nova sa savremenim čipom. Ipak, to nije od pomoći, jer sa nje ne mogu da se očitaju potrebni podaci.
"Pravilnik o izdavanju međunarodnih vozačkih dozvola propisuje da je, između ostalog, neophodno izvaditi i dokaz o izrečenim ili izvršenim zabranama upravljanja vozilom“, kažu u MUP-u.
Za dobijanje tog dokumenta potrebno je dostaviti zahtev u pismenoj formi, priložiti dozvolu na uvid i platiti administrativnu taksu od 420 dinara.
http://www.mondo.rs/s202349/Magazin/Travel/Nove_vozacke_dozvole_ne_vaze_preko_granice.html
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #27 poslato: April 12, 2011, 22:32:09 »
odem danas da uzmem licnu kartu, cekam sat ipo i kazu mi da jos nije gotova....
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Neon Genesis Evangelion

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #29 poslato: April 13, 2011, 19:35:56 »
odem danas da uzmem licnu kartu, cekam sat ipo i kazu mi da jos nije gotova....
A jbg. Ja uzeo pasos nakon 10dana cekanja.
Za medjunarodnu dozvolu se najmanje ceka. Zavrsava se sve za 10min i 2000din.