50 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Anketa

Da li ste krsteni?

Da
20 (76.9%)
Ne
3 (11.5%)
Planiram
1 (3.8%)
Ne zanima me
2 (7.7%)

Ukupno glasova: 25

Autor Tema: Krstenje i sta vi mislite o tome  (Pročitano 17842 puta)

Van mreže svashtojed

• Aktivan član
  • **
  • Ja volim samo sebe, jedino sebe....
Re: Krstenje i sta vi mislite o tome
« Odgovor #45 poslato: Jul 09, 2008, 16:35:12 »
Slazem se sa lutkom...stvarno je glupo krstiti nekoga dok josh uvek ne zna za sebe....Ja sam krshten dok sam bio beba kao i vecina nas...ali nisam vernik, nikada nisam bio. Ne osecam prisustvo Boga, u hrishcanskom vidu, barem nikada do sada nisam...Bilo bi lepo da mogu da kazem da sam vernik, voleo bih to, ali shta cu...
Ne idem u crkvu, gotovo nikada...nasledstvo koje sam stekao od roditelja, jer ni oni nisu bash vernici...verovatno to od roditelja zavisi...
"Ako mislis da mozes onda mozes! Zato uvek misli da mozes!!!"

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #46 poslato: Jul 09, 2008, 17:04:52 »
Ja se samo pitam zbog cega su vecina ljudi ateisti? Da li je tolko mnogo coveku potrebno da bi poverovao u Boga, jer je to tolika fantastika za obicnog coveka? Sta to treba da se oseca da bi mogo da verujes u Boga?

Vecina ljudi su slepi vernici koji ne postavljaju nikakva pitanja niti dozvoljavaju da ih pitas nesto. Zasto se vera menja godinama ako je Bog svemocni zasto nije odmah znao sve stvari nego sad neke stvari crkva menja? Evo jednog prostog primera po Bubliji nisi smeo da se ozenis babom, majkom, sestrom, cerkom, unukom(sve rodjenim), dok si mogo cerkom od strica(2. koleno). Sa razvojem genetike pravoslavna crkva je promenila to pravilo do 8. koleno a katolicka do 5. Zar Bog nije znao da ukrstanjem istih gena moze doci do mutacije?

Sve je to smislio covek!
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Ivushka

• Novajlija
  • *
« Odgovor #47 poslato: Avgust 14, 2008, 00:32:32 »
krštena jesam...al u nekoj čudnoj,kućnoj atmosferi :D