57 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Anketa

Da li ste krsteni?

Da
20 (76.9%)
Ne
3 (11.5%)
Planiram
1 (3.8%)
Ne zanima me
2 (7.7%)

Ukupno glasova: 25

Autor Tema: Krstenje i sta vi mislite o tome  (Pročitano 17844 puta)

Van mreže SnebivljivaAzdaja

• Hyper-aktivan član
  • Jer, tamo gde se volimo, nikad nije mrak.
Krstenje i sta vi mislite o tome
« poslato: Januar 16, 2008, 03:25:55 »
Nisam krstena niti pobozna.Zanima me sta vi mislite o tome?Ako ste krseni,zasto?... ili zasto niste?Koliko vam to znaci?

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
Re: Krstenje i sta vi mislite o tome
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2008, 03:44:15 »
Krsten sam naravno, pre svega jer je to obicaj, kad god mi nije dobro ja se pomolim i naravno pre spavanja... Mozda zato sto sam rodjen na velikom prazniku "Sveti Vasilije Ostroski" ... Bio sam par puta na obilazenje manastira u Srbiji i Crnoj Gori turistickim agencijama i tako... Treba verovatni naravno.

A sto se tebe tice, kada resis da se udas moraces da se krstis jer crkva ne dozvoljava vencanje nekrstenih :)
MySpace     FaceBook     Mixography

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2008, 18:45:53 »
Da, krstena sam jer mi je deka bio svestenik i krstio me jos kao bebu.
Ali, i da nisam odgajana u ovom duhu, mislim da bih opet bila vernik i svakako bih se krstila, jer je to jedan od najsvetijih cinova u pravoslavnoj veri.

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2008, 21:22:42 »
Nije loše da se krstiš ako veruješ. Ja iskreno mislim da je vera tj. sve vere najveća ljudska obmana u istoriji čovečanstva. Sve vere su iste samo neke stvari tj. imena su promenjena. Ima milion verzije i shvatanja biblije. Mislim da je naša pravoslavna hrišćanska vera najuverljivija najviše duhovna dok su ostale hrišćanske više svetovne. Zamislite samo kod katolika ispovedaš se jednom nedeljno i u zavisnosti od grehova dobiješ kolko puta da odrecituješ ave maria i oče naš i oprošćeno ti sve... yeaa :lol:

Kršten sam, jedno vreme sam svake nedelje išo u crkvu hteo sam da budem vernik ali nisam uspeo...
« Poslednja izmena: Januar 16, 2008, 21:24:29 by zarej »
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2008, 21:25:35 »
Sustina je da svi narodi imaju Bozanstvo u koje veruju-dakle, ne postoji narod koji nema veru u Boga(ma kako se on zvao).
Sta nam to kazuje??

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2008, 21:43:26 »
Meni to samo kazuje da je svim ljudima potrebna vera da bi pronašli neki smisao ili cilj u životu.
Izbrojite koliko samo grehova dnevno učinite kolko dana, kolko meseca, kolko godina živite koliko su to grehova pa se zapitajte gde će te da odete. Vera samo plaši ljude da bi mogla da ih kontroliše.

Pričao sam sa jednim bivšim narkomanom koga je "spasila" vera ali to više nije normalan čovek. Ništa što je pre radio ga ne interesuje, radi u manastiru pomaže za neki bedni dinar, muziku ne sluša koju je pre slušao, sluša samo crkvene horove na staroslovenskom, nema komunikaciju nikakvu sa spoljnim svetom ne gleda tv nista ga više ne  interesuje osim crkve.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2008, 21:47:28 »
Ne secam se da li sam sa tobom ili nekim drugim vodila razgovor u temi zivot posle zivota. Grehovi su neminovni, ali je osecanje koje nosimo presudno, kako cinimo grehove, kajemo se ili ne. Odosmo u off. Krstenjem, zapravo ulazimo u svet u kome postajemo gresni i prihvatamo svoje greske.

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2008, 21:53:29 »
Pričao sam sa jednim bivšim narkomanom koga je "spasila" vera ali to više nije normalan čovek. Ništa što je pre radio ga ne interesuje, radi u manastiru pomaže za neki bedni dinar, muziku ne sluša koju je pre slušao, sluša samo crkvene horove na staroslovenskom, nema komunikaciju nikakvu sa spoljnim svetom ne gleda tv nista ga više ne  interesuje osim crkve.

Kazes nije vise normalan covek. Ako je ozdraveo i ako je zdrav sada, nista ga ne boli, sve je opravdano. Vera mu je pomogla. Covek je spreman da se odrekne svega zbog zdravlja. To je on upravo uradio...
« Poslednja izmena: Januar 16, 2008, 21:56:56 by deejay_bomber »
MySpace     FaceBook     Mixography

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2008, 23:55:12 »
Nisam krstena jer mislim da mi to nije potrebno da bih bila vernik.Ne idem u crkvu iz istih razloga.Ne vidim da se krstenjem nesto bitno menja u covekovoj dusi i zivotu.Mnogi ljudi koji slepo veruju u Boga i postuju veru onako kako to crkva nalaze rade najpokvarenije stvari svesno.Mislim da kad radis dobro to je zato sto si covek pre svega a ne zato sto se plasis Boga ili kazne na "onome" svetu.

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2008, 23:58:46 »

Kazes nije vise normalan covek. Ako je ozdraveo i ako je zdrav sada, nista ga ne boli, sve je opravdano. Vera mu je pomogla. Covek je spreman da se odrekne svega zbog zdravlja. To je on upravo uradio...
Odrekao se i od života... iz jedne krajnosti je prešao u drugu. Mislim da bi mi smrt bilo bolje rešenje od ispranog mozga.

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2008, 00:12:22 »
   Ja sam krštena i venčana sam u crkvi ali sebe ne smatram vernikom a ne poštujem ni reč koju sam dala prilikom venčanja. Trudim se da ispoštujem božje zapovesti ali ne iz straha od boga nego zato što zaista verujem u ispravnost tih načela.
   Ovo pitanje ispravnog postupanja zbog straha od Boga mi je nekako intrigantno. Ako neko želi da ubije a ne učini to samo zato što se boji pakla, meni je to takođe veoma gršno. Onda taj neko nije dobar (izvinjavam se zbog ovako nespretnog izraza ali ne mogu boljeg da se setim) zato što veruje u ono što mu vera propoveda, nego samo nije loš jer se boji kosekvenci.
   Otišla sam u off topic, izvinite. Ako još nekog interesuju ovakva pitanja mogli bi da otvorimo poseban topik.

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2008, 00:17:14 »
   Trudim se da ispoštujem božje zapovesti ali ne iz straha od boga nego zato što zaista verujem u ispravnost tih načela.

U potpunosti se slazem.

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2008, 15:58:56 »
Verovati ili ne, to je stvar ubedjenja i svako opredeljenje treba postovati. Ja poznajem mnogo ljudi koji su ateisti, a ponasaju se u skladu sa 10 bozjih zapovesti-moral nosimo u sebi. Ima i onih koji su ,,vernici", a ponasaju se suprotno. Ima i svestenika koji na liturgiji pevaju jedno,a rade drugo.Svi smo mi samo ljudi-gresni(sa manje ili vise grehova). Krstenje je stvar izbora, na to niko ne prisiljava. Da li ono pomaze ili ne, to opet svako za sebe mora da proceni.
Rasprave na temu verovanja, Boga i crkve ne volim i retko se upustam u njih.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2008, 16:05:20 »
Ovaj, mene su roditelji krstili jer im je lekar rekao: "Krstite dete, greota je da umre nekrsteno"...i tako sam ja najmladje dete, a krstena prva... a smatram da je krstenje jedan svecan cin, i da treba da se obavi.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #14 poslato: Mart 08, 2008, 13:49:49 »
Krsten sam naravno, pre svega jer je to obicaj...

Parafraziracu Nicea: "Kada prihvatis veru samo zato sto je ona obicaj - to ipak znaci: biti necastan, biti kukavica, biti lenj. -  I na taj bi nacin necasnost, kukavicluk i lenjost bili pretpostavke moralnosti?"

Individualna sreca izvire iz osobenih zakona koji nikome nisu poznati, pa propisi koji su od spolja nametnuti mogu samo da je sprece i osujete. "Moralni" propisi su usmereni protiv nas samih i njima se uopste ne zeli postici sreca. Ako neko potiskuje svoje unutrasnje potrebe i muci se jer je razvio strah od odbacenosti. Je li to srecan covek? Na posletku, 10 zapovesti je napiso jedan jedini starac. Moze li se njemu slepo verovati?

Nisam krsten i na tome sam zahvalan svojim roditeljima, jer izbor vere treba da bude licna stvar. Hriscanstvo (izmedju ostalog) postujem, i do te mere sam posvecen njegovom proucavanju, da me se ljudi plase :)

A sto se tebe tice, kada resis da se udas moraces da se krstis jer crkva ne dozvoljava vencanje nekrstenih :)
Jednostavno se nece vencati u crkvi.