50 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Razlika u godinama  (Pročitano 20042 puta)

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
Re: Razlika u godinama
« Odgovor #30 poslato: April 17, 2008, 19:59:56 »
Drago mi je da znamo na cemu smo...   :)

Van mreže ivcha

• Novajlija
  • *
« Odgovor #31 poslato: Maj 07, 2008, 22:47:30 »
Pa ovako >>>>

Najčešće je slučaj da su partneri sličnih godina, ali se dešava i da je jedno ili drugo primetno starije. Tada se postavlja pitanje, na koje su mnogi pokušali da daju odgovor, koliko velika razlika u godinama između partnera je prihvatljiva a da veza potraje duže od malo zabavljanja.

Što se samo malo zabavljanja tiče, tu skoro nikakva ograničenja ne postoje (da ne bude zabune, ovde ipak govorimo o vezi između dve punoletne osobe). Budu ljudi radoznali, ono starije bude polaskano interesovanjem mlađe i atraktivne osobe, ono mlađe bude polaskano interesovanjem starije i iskusnije osobe, veoma mlada osoba još uvek s malo ili nimalo sopstvenog novca bude i oduševljena novcem onog starijeg (ne nužno u negativnom smislu)... To potraje neko (kraće) vreme, ubrzo uvide da su razlike među njima ipak prevelike i rastanu se. Ništa neobično. Međutim, može li veza između dvoje ljudi s izvesnom razlikom u godinama da potraje i koliko velika sme da bude ta razlika?

Mnogi procenjuju da ta razlika ne bi smela da bude više od 16 godina. Nekima je i to mnogo, ali preko toga definitivno postaje problematično. Sigurno, neko vreme može to jako lepo da funkcioniše - recimo, ona je starija i iskusnija pa i te kako ume, on je mlad pa može... Međutim, nakon izvesnog perioda učenja, on se ipak uželi nekoga ko mu je sličniji po godinama, interesovanjima i vitalnosti. Čak i fenomenalno očuvana pedesetogodišnjakinja ipak neće imati telo žene od 25. Ili, obrnuta kombinacija - on je stariji i ume, ona je mlada i neiskusna i može. Ako je on znatno stariji, tu se uvek postavlja pitanje dokle će on moći, i šta kad više ne bude mogao - šta će s mladom devojkom koja ima izvesne potrebe kojima on fizički nije u stanju da udovolji?

Ne kažemo, nekada se zaista desi da funkcioniše veza između dvoje ljudi među kojima je velika razlika u godinama; i da ta veza ne samo što funkcioniše već funkcioniše jako dobro i jako dugo. Može se desiti da se osobe s velikom razlikom u godinama prepoznaju kao srodne duše, da se i fizički privuku i da se nađu na emotivnom i duhovnom planu - ali to je zaista retko. Najčešće takve veze ipak kratko traju, ljudi se malo zabave i rastanu se.

Zato, ako je razlika u godinama između vas i voljene osobe veća od 16 godina, nadajte se, pokušajte - ali budite svesni da veza najverovatnije neće uspeti.

izvor: Krstarica.com (Život Krstarice > Ljubav i seks > Razlika u godinama)

U SUSTINI MENI NIJE BITNA RAZLIKA  ;-)

edit: dodat izvor informacija
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2008, 12:11:52 by Miwosh »

Miwosh

• Gost
« Odgovor #32 poslato: Maj 07, 2008, 22:50:03 »
Navedi izvor informacije...

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #33 poslato: Jun 15, 2008, 10:32:49 »
Meni je bitna razlika u godinama. Necu sigurno biti sa nekim dedom koji je 20 godina stariji od mene. Mislim da ima dovoljno mojih vrshnjaka sa kojima imam shta da pricham. Moja drugarica kada je imala 22 godine bila je sa chovekom koji je tada imao 44. Znachi, opushteno moze otac da joj bude. Ja to ne razumem. Chemu? To je chovek koji iza sebe ima propali brak i dvoje dece i on je sve te "shkole" proshao.... Zar ljudima nije zanimljivije da budu sa nekim ko je priblizno njegovih godina da ne bi dolazio u situaciju da ti neko jednog dana kaze da si detijast i neozbiljan.
Ne znam.....al velika razlika u godinama nije za mene...
Hrabri mali toster.

Van mreže Bebili

• Novajlija
  • *
« Odgovor #34 poslato: Jun 16, 2008, 15:24:14 »
Meni je bitna razlika u godinama. Necu sigurno biti sa nekim dedom koji je 20 godina stariji od mene. Mislim da ima dovoljno mojih vrshnjaka sa kojima imam shta da pricham. Moja drugarica kada je imala 22 godine bila je sa chovekom koji je tada imao 44. Znachi, opushteno moze otac da joj bude. Ja to ne razumem. Chemu? To je chovek koji iza sebe ima propali brak i dvoje dece i on je sve te "shkole" proshao.... Zar ljudima nije zanimljivije da budu sa nekim ko je priblizno njegovih godina da ne bi dolazio u situaciju da ti neko jednog dana kaze da si detijast i neozbiljan.
Ne znam.....al velika razlika u godinama nije za mene...

To sto on ima  propali   brak i dvoje dece apslotuno nema nikakve veze. I kakve je skole prosao? Iza sebe ima gorko iskustvo jer razvesti se nije nimalo jednostavno, posebno kad par ima i decu. Mora li znaciti da je on kriv? Da bi se brak sklopio, potrebno je dvoje, pa isto tako je i za njegovu propast potrebno dvoje.  I mislim da neko ko je 20 godina stariji, nikako ne moze da mi bude deda  ;-)

Meni licno je ok razlika do 10 godina, ali isto tako ne mislim da  brak gde je razlika veca, ne moze opstati i biti normalan, srecan brak.

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #35 poslato: Jun 16, 2008, 16:22:15 »
Nisam ja ni rekla da je on za neshto kriv? Al mi se ne svidja razlika od 20 godina!
Hrabri mali toster.

Van mreže Bebili

• Novajlija
  • *
« Odgovor #36 poslato: Jun 16, 2008, 17:02:44 »
Mozda se tebi ne svidja, a njoj se eto svidelo. Ne bi ni bilo dobro da smo svi isti.

Nisi rekla da je on kriv, ja samo kazem da to, sto ima brak iza sebe i dvoje dece, ne mora znaciti da ce povrediti tvoju drugaricu i da ce i sa njom zavrsiti tako. Ono sto mi je zapalo za oko u tvom postu je deo da je on te skole vec prosao. To nisam bas najbolje razumela.

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #37 poslato: Jun 16, 2008, 18:33:37 »
E upravo tako..MENI se ne svidja. Nisam ja rekla da ne treba to raditi nego sebe ne vidim u tom "balonu". Ne vidim shta bih ja imala da pricham sa nekim ko je od mene stariji 22 godine.
Eto, uzmimo taj primer koji sam vec pomenula... On 44 godine, iziveo se, video, proshao....znachi treba mu neko sa iskustvom, a ne moja drugarica koje je tada imala 22 godine, koja ce njemu da pricha o svojim vrshnjakinjama, kako joj je bilo na predavanju u shkoli, i bla bla trutj trutj prazne priche. Mislim da choveka od 40 godina ne interesuje shta je obukla i kako se ponashala  drugarica njegove devojke od 20 godina. JA ne vidim tu nishta zanimljvo! I naravno da nisam ni pomislila da ce on povrediti moju drugaricu i sl...to je bilo davno, proshlo i to je to.
Da, i neko ko je stariji 20 godina ne moze da mi bude deda al moze otac! Meni je zanimljivije da kroz neke stvari prolazim sa osobom pribliznih godina jer mislim da bi bili na istom nivou a ne sa nekim ko ce da razmishlja o alimentaciji, o poslu, da mi pricha o nekim ozbiljnim zivotnim stvarima. Za te ozbiljne stvari imam koga da pitam, a ja zelim da se osecam shodno svojim godinama a ne da glumim neshto shto nisam i da se ponasham kao da mi je 34 a ne 24!
Hrabri mali toster.

Van mreže Yuzer0

• Moderator
  • Prelazi u legendu
« Odgovor #38 poslato: Jun 16, 2008, 19:16:35 »
Mislim da choveka od 40 godina ne interesuje shta je obukla i kako se ponashala  drugarica njegove devojke od 20 godina.

...da bi bili na istom nivou a ne sa nekim ko ce da razmishlja o alimentaciji, o poslu, da mi pricha o nekim ozbiljnim zivotnim stvarima.

Poštujem, to je tvoj stav.
Čoveka od 20 kao i onog od 40 podjednako zanima - ne zanima bilo šta o ozbiljnim stvarima i trivijalnostima u zavisnosti od toga koliko i kako voli i kakav je čovek, nema to puno veze sa godinama.

I ovo drugo, u vezi sa ozbiljnošću ja drugačije gledam jer ima ljudi koji se rode ozbiljni i starmali kao i starijih (moj ćale je primer) koji su  i duhom mladi i ne smaraju.
Jednom rečju, nema pravila. Ljubav je čudo. ;-)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #39 poslato: Jun 16, 2008, 19:33:22 »
Mislim da choveka od 40 godina ne interesuje shta je obukla i kako se ponashala  drugarica njegove devojke od 20 godina.
Da budemo iskreni to ne zanima ni ljude od 20-ak godina.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #40 poslato: Jun 16, 2008, 19:45:27 »
Pa i ne interesuje :)
Mene najmanje...
Al realno ima devojaka kojima je to bino....zato i kazem...Navela sma primer za koji znam...nisam nagadjala ;)
Hrabri mali toster.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #41 poslato: Jun 17, 2008, 22:51:47 »
Ble, ljudi make love, nemoj da se svadjate tu...
Sta sad, ajd streljajte me sto mi je decko u stvari zreo za penziju....  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #42 poslato: Jun 17, 2008, 23:23:30 »
Ma gde bre da se svadjamo! :)
Svako ima pravo na svoje mishljenje i svoj zivot, zar ne? :)
Neka svako radi kako mu je zgodno! :D
Hrabri mali toster.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #43 poslato: Jun 17, 2008, 23:26:45 »
To cenim  ;-) !
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #44 poslato: Jun 17, 2008, 23:37:00 »
Ma gde bre da se svadjamo! :)
Svako ima pravo na svoje mishljenje i svoj zivot, zar ne? :)
Neka svako radi kako mu je zgodno! :D
e, tako valja :)
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.