62 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Moderna srpska porodica?  (Pročitano 7197 puta)

Van mreže jova

• Novajlija
  • *
Moderna srpska porodica?
« poslato: Januar 10, 2008, 21:08:00 »
Po vasem misljenju kako bi trebalo da izdleda moderna ili recimo samo srpska porodica?
"Are you feeling lucky, PUNK ?"

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Re: Moderna srpska porodica?
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2008, 21:11:24 »
uhm... veoma komplikovano pitanje... sigurna sam da ne bi trebala da bude ovakva kakva vecina porodica trenutno jeste- otac ne pokazuje postovanja prema majci, deca su raspustena, pocinju prerano da izlaze u grad, ne razgovara se o nekim zivotnim temama samo zato što su tabu..
mislim da bi trebala da bude bazirana na bliskijim odnosima, daleko liberalnija u pogledu razgovora o tabu temama, sa mnogo vise medjusobnog postovanja.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2008, 21:59:30 »
Jedan od razloga sto dans porodice ne funkcionisu kako treba je i zaposlenost roditelja sa prekovremenim radnim vremenom, pa se broj sati provedenih skupa u porodici mnogo smanjio. A i kad su roditelji u kuci, uglavnom su umorni ili prezauzeti kucnim obavezama pa nemaju vremena da se bave medjusobno. Cesto uhvatim i sebe kako me moja malecka juri po kuhinji trazeci paznju dok sam zauzeta ko zna cim, i onda ostavim sve i procittamo koju pricu ili se jednostavno gnjavimo i mazimo...

Van mreže SnebivljivaAzdaja

• Hyper-aktivan član
  • Jer, tamo gde se volimo, nikad nije mrak.
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2008, 03:23:26 »
Jedan od razloga sto dans porodice ne funkcionisu kako treba je i zaposlenost roditelja sa prekovremenim radnim vremenom, pa se broj sati provedenih skupa u porodici mnogo smanjio. A i kad su roditelji u kuci, uglavnom su umorni ili prezauzeti kucnim obavezama pa nemaju vremena da se bave medjusobno. Cesto uhvatim i sebe kako me moja malecka juri po kuhinji trazeci paznju dok sam zauzeta ko zna cim, i onda ostavim sve i procittamo koju pricu ili se jednostavno gnjavimo i mazimo...
U pravu si!To je pomalo pateticno..Lepo bi bilo imati i jedno i drugo.Ja ovako jos uvek sama jedva nalazim vremena pored posla da se posvetim jos necemu u zivotu a mogu misliti kako je to u braku i sa decom...Porodica ili posao.. :'(

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2008, 20:39:17 »
Sve moze da funkcionise ako ima dobre volje kod oba roditelja. Mislim da sam zadovoljna svojom porodicom, mada uvek moze mnogo bolje. Jako je tesko postici sve - da si uvek raspolozen za razgovor, slusanje, razumevanje,glupiranje....ali moze se. Ako postoji ljubav, sve ide lakse.

Van mreže miwenitza

• Prelazi u legendu
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2008, 12:51:46 »
samo da ne bude dete jedinac i da otac nije pijanac,sve ostalo je prihvatljivo....
Lazni osmeh je trijumf slomljenih dusa....

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2008, 13:46:09 »
samo da ne bude dete jedinac i da otac nije pijanac,sve ostalo je prihvatljivo....

.....I da majka nema svalera, i da.....  treba puno. ^-^

Van mreže mimrush

• Moderator
  • Prelazi u legendu
  • Memini tui memento mei!
« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2008, 16:48:57 »
Po meni srpska porodica bi trebalo da ima tri deteta! To je moj san. Meni je zao sto moji roditelji nisu zeleli pored brata i mene jos jedno dete. Ja trenutno imam jedno dete, a volela bih jos dva. Ma, sigurno cu roditi jos dva, jer se i moj suprug slaze sa tim.
Jeste da je tesko uskladiti posao i potrebu deteta, ali sve se moze kad se hoce.
Zato ljudi napred, volite se i radjajte decu! Deca su ukras sveta!!!!!!!!!

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2008, 18:04:00 »
veoma lepo,nema sta...
samo mislim da prosecan roditelj jedva finansira i jedno dete, a kamoli tri...
ja imam dve sestre, nemam pojma kako je roditeljima uopste poslo za rukom da nas koliko toliko oprave na put.
majke mi, al znam da su se pakleno zrtvovali zbog toga.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže zrza

• Novajlija
  • *
« Odgovor #9 poslato: Septembar 12, 2008, 04:44:01 »
Moderna srpska porodica predstavlja zamisljen eventualno virtualni drustveni pojam koji bi bio ostvarljiv jedino kao delo nekog izuzetno kvalitetno nadarenog programera koji ce ideju pretociti u najprodavajniju igricu za odrasle u Srbiji posto , jer to ne bi razumela i shvatila jer debelo treba da odrastu da shvate sta je to MODERNA SRPSKA PORODICA. Ili ako cemo krace bez ove moje filozovije moderna srpska porodica je suprotnost danasnjoj srpskoj porodici....

Van mreže zrza

• Novajlija
  • *
« Odgovor #10 poslato: Septembar 12, 2008, 04:47:16 »
Moderna srpska porodica predstavlja zamisljen eventualno virtualni drustveni pojam koji bi bio ostvarljiv jedino kao delo nekog izuzetno kvalitetno nadarenog programera koji ce ideju pretociti u najprodavajniju igricu za odrasle u Srbiji posto , jer to ne bi razumela i shvatila jer debelo treba da odrastu da shvate sta je to MODERNA SRPSKA PORODICA. Ili ako cemo krace bez ove moje filozovije moderna srpska porodica je suprotnost danasnjoj srpskoj porodici....
ispustio sam deo tekstt..... deca su ta koja ne bi razumela i shvatila tu igru

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
Odg: Moderna srpska porodica?
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2010, 18:36:47 »
 Australijska naučnica i autorka knjige "Šta se događa našim
devojčicama?" Megi Hamilton istraživala je ponašanje devojčica dugi niz godina i došla do prilično šokantnih rezultata. Naime, već sa 11 godina devojčice postaju devojke, počinju da se šminkaju, depiliraju, oblače izazovno i razmišljaju o momcima. Već u vrtiću devojčice traže od majki da im kupe grudnjake, sjaj za usta i lak za nokte, a do osme godine imaju tašne, brendiranu odeću i povremeno posećuju frizera i kozmetičara.
Možda najšokantnije otkriće je da devojčice već u 13. godini šalju SMS seksualnog sadržaja, kao i MMS sa toples fotografijama, a veliki broj njih je doživeo i prvo seksualno iskustvo.
Zbog čega devojčice preskaču detinjstvo, glavno je pitanje koje je intrigiralo ovu naučnicu, a istraživanja pokazuju da je velika odgovornost medija, propagande, marketinških stručnjka koji često devojčice tretiraju kao potrošače. Takođe, vaspitanje i porodični odnosu imaju veliku ulogu, pa roditeljska nepažnja, odnosno manjak vremena koje provode sa decom, dovode do ovog poraznog fenomena.

Izvor Vecernje novosti