144 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Krugovi u žitu  (Pročitano 12250 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Krugovi u žitu
« poslato: Januar 10, 2008, 16:52:33 »

Krugovi u žitnim poljima, poljima kukuruza ili na livadama, raznih velicina i oblika pojavljuju se (preko noci) na raznim mestima širom celog sveta, a najviše u Velikoj Britaniji, od pocetka 20. veka do danas. Samo 2005. u toj je državi otkriven cak 71 novi krug, dok je širom sveta ove godine otkriveno 85 novih krugova. Neobicni i savršeno pravilni uzorci krugova i nacin na koji su napravljeni fasciniraju i naucnike i obicne ljude širom sveta.

Za neke je krugove naucno je dokazano da su ih mogli, i najvjerovatnije jesu, napravili ljudi, uz pomoc užadi i lestava – dasaka koje su povlacili po poljima, no za mnoge, posebno one najljepše, nije pronadeno nikakvo naucno objašnjenje i cini se nemoguce da ih je napravila ljudska ruka. Neki su krugovi napravljeni i na vojnim podrucjima na koja je zabranjen pristup. Krugovi nastaju preko noci i zapravo u nekoliko minuta, ocito sofisticiranim metodama, a na mjestu gdje nastaju nisu pronadeni nikakvi ostaci pomagala ili ljudski tragovi.

Postoje teorije da krugove u žitu rade vanzemaljci kako bi obilježili našu planetu nekim posebnim planom ili da na ovaj nacin pokušavaju komunicirati s ljudima. Kod nekih krugova otkriveno je pojacano polje elektromagnetskog zracenja. Teorije govore i o mogucoj Zemljanoj energiji, , božjim djelima, vrtlozima plazme ili vetra...

Kraj nekih krugova ljudi su primetili cudnu svetlost, a u Velikoj Britaniji, gde ima najviše krugova, lokalni stanovnici su doživjeli razne neprijatnosti, cudne situacije, npr. pronašli su tela stoke potpuno razderana i slicno, za šta se cini da ne bi mogao napraviti iko sa Zemlje.

izvor: http://www.duhoviti.110mb.com

Šta vi mislite o krugovima u žitu? Da li je nekome stvarno bilo jako dosadno ili je moguće da su nastali na neki drugi način?
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2008, 07:34:32 by Vasa »
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže SnebivljivaAzdaja

• Hyper-aktivan član
  • Jer, tamo gde se volimo, nikad nije mrak.
Re: KRUGOVI U ŽITU
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2008, 03:13:22 »
Meni su ove stvari jako zanimljive.Skoro sam gledala na kanalu "Nacionalna geografija" to kako naucnicu pokusavaju da ispitaju kako je muguce napraviti ovakve krugove.Nije samo slucaj sa zitom, postoje iste ovakvi krugovi pronadjeni i u nekim pustinjama.Mene oni asociraju na neka umetnicka dela..

Van mreže deuterium

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2008, 14:42:19 »
Ja sam potpuno siguran da su krugovi u zitu delo ljudskih ruku i nogu. Gledao sam neku emisiju na NG gde su snimali ljude kako za jednu noc naprave te krugove. U prvo vreme kad se pojavio fenomen krugova sve figure su bili prosti krugovi da bi kasnije iz godine u godinu oni dobijali sve slozenije oblike. Odnosno,  oni kojih ih prave postajali su sve vestiji
« Poslednja izmena: Januar 17, 2008, 01:10:28 by deuterium »

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2008, 14:07:35 »
da naucno je dokazano da ima krugova koji su nacinjeni ljudskom rukom, ali je takodje i dokazano da ima onih ciji je nastanak bio isuvise sumnjiv.

Van mreže miwenitza

• Prelazi u legendu
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2008, 13:18:41 »
bozhe..... :-0 :-0 :-0 :-0 :-0 :-0 :-0
Lazni osmeh je trijumf slomljenih dusa....

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2008, 13:25:34 »
.
« Poslednja izmena: April 25, 2011, 14:50:40 by WingsOfDesire »

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2008, 01:36:10 »
Za ove krugove se tacno vidi da su ih ljudi napravili samo zbog ovih pravih linija koje ih seku..

Van mreže eax

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
« Odgovor #7 poslato: Januar 22, 2008, 11:20:40 »
Da... i ja sam gledao na National Geographic-u emisiju gde grupica ljudi demonstrira kako se prave ove neverovatno lepe stvarchice. Samo, postoje i neke koje su nastale za oko 10min a, neverovatno su kompleksne. Svedoci za jedan takav nastanak su bili putnici i pilot nekog aviona. Oni tvrde da je nastala za oko 10min, poshto su nadletali nekoliko puta jedno te isto podruchje. Nauchnici tvrde da je za nastanak odredjenih (ne svih... poshto su i ljudi, naravno, umeshali prste) odgovoran prirodni fenomen, za sada josh uvek nedovoljno objashnjen, zvani PLASMA VORTEX. Plasma vortex je sistem kompleksnih energija, koje, kako i samo ime kaze, imaju vrtlozno strujanje. U pitanju su joni sa mikrotalasnim frekvencijama koji su sposobni da vrlo brzo zagreju vodu u biljkama pretvarajuci je u vodenu paru, pa samim tim, biljke kolabiraju na tlo bez vidljivih oshtecenja. Ja se slazem sa ovim. Neverovatne simetrije na "slikama" koje ispadnu na kraju su dejstvo i kontrola planetarne magnetne sile na pomenuti fenomen. Vecina vas zna kako izgleda Aurora Borealis.
...it's not the destination, it's the journey.

Van mreže deuterium

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8 poslato: Januar 22, 2008, 12:29:20 »
 Ja ti lepo kazem da upises fiziku  ;-)

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2008, 15:14:48 »
Ako si mu rekao! Eax je običan lenjivac kog treba pod pretnjom vatrenog oružja privesti fakultetu. Nikada nisam videla osobu koja ima više talenta a koja se manje trudi.

Van mreže miwenitza

• Prelazi u legendu
« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2008, 15:47:25 »
ozbiljno su ljudi???mene ovi krugovi fasciniraju,ali deluje kao da to nije lako napraviti....posebno ne za jednu noc.... :-0
Lazni osmeh je trijumf slomljenih dusa....

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2008, 16:01:37 »
Imam ideju :!:
Hajde da pokusamo mi da napravimo negde u okolini Svrljiga neki krug.Milsim da bi bilo jako zanimljivo!Pogotovu kad bi se otkrili!

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2008, 19:35:59 »
ej, da ti kazem, ti si jedna opaka azdajica sa strava idejama....  :D :D :D
tako cemo ujedno da proverimo da li je izvodljivo.

Van mreže deuterium

• Novajlija
  • *
« Odgovor #13 poslato: Februar 10, 2008, 20:17:17 »
Ja se javljam da ucestvujem u eksperimentu!
Moracemo da cekamo do sledeceg leta, da sazri zito!Samoda nas neki pobesneli zemljoradnik ne uhvati kako mu gazimo po letini....

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #14 poslato: Februar 10, 2008, 20:36:30 »
u tom slucaju operisacemo na njivi kakvog oglednog dobra ili nekog ko nam mnogo ide na zivce.