48 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Savremena žena u Srbiji  (Pročitano 8748 puta)

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
Savremena žena u Srbiji
« poslato: Decembar 18, 2007, 09:35:35 »
Statističari feminističke provenijencije barataju podatkom da prosečna srpska žena za hranjenje, kupanje i presvlačenje naslednika dnevno potroši 67 minuta, za dnevnu šetnju mališana utroši oko 40 minuta, pola sata investira u pomoć deci u izradi školskih zadataka, a u druženju i razgovoru s klincima provede sto minuta dnevno. Tu nije uračunato vreme koje provede u molitvama da što kasnije svane dan kada će kćerka tražiti da se prijavi na neki kasting za manekene i foto modele, a sin odustati od bubanja hemijskih formula i poželeti da se prijavi na audiciju za "Velikog brata" i izda autobiografiju svojih nestašluka iz srednje mašinske škole.

Ova statistika postaje zanimljivija kada se uporedi s podatkom da srpski vlasnici Adamove jabučice za operativne poslove oko naslednika požrtvovano potroše jedanaest minuta dnevno - uglavnom u igri i deljenju vaspitnih lekcija, piše beogradska "Politika".

Prosečna srpska žena svoje sudbonosno "Da" izgovara sredinom treće decenije, nakon što je manje ili više uspešno razrešila dilemu - da li da pred matičara izvede maminog sina, koji je za borbu sa životom kvalifikovan koliko i alpinisti-amateri koji u osvajanje Kilimandžara kreću s mapama severnoitalijanskih jezera ili tatinog sina koji od škole ima "višu uličnu", a od tate porodični biznis u kome mu je Interpol glavni inostrani partner.

Na venčanju prosečne srpske žene obično je svekrva ta koja hvata "bidermajer", a scene iz antologijske serije "Pozorište u kući" jesu iste one situacije zbog kojih plače petina stanovnika sadašnje Srbije. Proučavajući feng šui umetnost uredjenja stana, ona vrlo brzo dolazi do zaključka da je za sreću i blagostanje svih članova njene porodice bitnije da se iz dnevne sobe izbaci svekrva, a ne fikus.

Prosečna srpska žena nema vremena za frizera, kozmetičara, rekreaciju i lekara, a nema vremena ni da ode i primi nagradu "heroina socijalne tranzicije", koju joj svih ovih godina dodeljuju socijalni analitičari, odajući joj priznanje za očuvanje porodice u vremenu koje je prohujalo s vihorom ratova i bede. Jer sve svoje slobodno vreme ona posvećuje vidanju rana svojoj jačoj polovini, čija je mentalna stabilnost krhka poput porculanske balerine iz bakine predratne vitrine i čiji je muški "ego" u tranziciji stradao fatalnije od Napoleonove vojske u bici kod Vaterloa.

Mlade dame koje ne žele da konkurišu za portret "prosečne" i koje su na oltaru punoletstva položile sve iluzije o ljubavi u rentiranom stanu s pogledom na novobeogradski buvljak, krenule su u lov na krupnu tranzicionu divljač. Naoružane silikonskim usnama, megabrushalterima i mikro suknjicama, moderne predatorke kreću u lov na srpske kapitalce, nadajući se da će baš one zauzeti mesto na "Fendijevoj" kožnoj garnituri i s reporterima tabloida veselo čavrljati o planovima za opremanje dečje sobe.

Na visokim potpeticama one svake večeri hrle ka Ulici Strahinjića bana i pretvaraju Silicijumsku dolinu u beskonačnu modnu pistu po kojoj koračaju njihove dvojnice ispeglanih kosa, probušenih pupkova i grudima koji prkose sili gravitacije. Zlobnici tvrde da se u ovom dorćolskom kvartu sklapa više kupoprodajnih aranžmana nego na Njujorškoj berzi. Kupuju se mladost i lepota. Prodaju se duše. Svaki njihov izlazak je sudbonosno ulaganje u budućnost, a njihova tela najvažniji su ulog u lutriji čiji je glavni zgoditak spas od malenih sobica na periferijama novobeogradskih blokova. I bežanje od skice za portret "prosečne srpske žene".

(MONDO)

Grozno zvuci ali mi se nekako cini potpuno istinitim. Biti prosecan i opterecen problemima ili biti sponzorusa?
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2009, 20:58:44 by mega games »

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Re: Savremena zena u Srbiji
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2007, 13:30:39 »
Vise se isplati biti sponzorusa, ali sta da radim kad me je priroda zajebala pa mi uvalila ovako klosarski izgled.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2007, 11:11:54 »
Mislim da te priroda zajebala pa ti dala malo vise mozga, te ti ne ode u sponzoruse.
Sigurna sam da ni njima nije lako. Sve se to necim plati.

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2007, 13:24:19 »
I ja sam mislila da su sponzoruse glupe, ali nisu. Vecina njih je vrlo inteligentna, mnoge su visoko obrazovane i sve su vrlo negovane ali mnoge nisu istinski lepe. Mislim da za to da li ce devojka biti sponzorusa ili ne nije odgovorna inteligencija nego nesto drugo u glavi.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2007, 16:50:18 »
Svako ima svoj način ispoljavanja vrednosti, i savko na svoj način dolazi do zadovoljenja sebe. Ali bač sve, kao što  rekoste, ima svoje žrtve..

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2007, 19:34:12 »
Primetila sam da se ni jedan muskarac nije usudio da komentarise temu. Pitam se zasto?

Van mreže dosla_sam

• Legenda Svrljig.NET-a
  • ...iza duge...
« Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2007, 13:19:38 »
Uspešan muškarac je onaj koji zaradi više para nego što njegova žena može da potroši.
Uspešna žena je ona koja uspe da pronađe takvog muškarca.  8-)
Da li sada ja  :ot:
Život se ne meri brojem udisaja koje napravimo nego trenucima koji nam oduzmu dah...

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #7 poslato: Decembar 23, 2007, 14:55:00 »
Nije ako umesto ovog uspesna stavis savremena. :-)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2007, 11:52:52 »
Mislim da te priroda zajebala pa ti dala malo vise mozga, te ti ne ode u sponzoruse.
Sigurna sam da ni njima nije lako. Sve se to necim plati.

I ja sam mislila da su sponzoruse glupe, ali nisu. Vecina njih je vrlo inteligentna, mnoge su visoko obrazovane i sve su vrlo negovane ali mnoge nisu istinski lepe. Mislim da za to da li ce devojka biti sponzorusa ili ne nije odgovorna inteligencija nego nesto drugo u glavi.

tacno, nisu bas sve sponzoruse glupe guske...
a sto se tice toga sto ja nisam postala sponzorusa... pa, hm... pa recimo da je bog bas stedeo na mojoj lepoti... hahahahahaha!
sto se tice onog click koje se dogodi u glavi pa devojka postane sponzorusa, mislim da je to jednostavno povezano sa zeljom da ostvari svoj cilj po svaku cenu... nema u tome (generalno) niceg loseg... mada, ume da ima veoma tuzan kraj.

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2007, 18:19:15 »
Kako nema niceg loseg?
Sponzorusa nije posao - to je stanje duha, ili bolje receno nepostojanje duha.
Prostitucija je mnogo postenija stvar-dajes telo za novac i to je to.
Sponzorusa radi sve to, ali se folira i govori da to ne radi zbog novca. Prostitutke za sebe kazu da su prostitutke. Sponzoruse za sebe nikad nece reci da su sponzoruse.
One su obicne varalice. Zalosno je sto i sebe zavaravaju.

Van mreže dosla_sam

• Legenda Svrljig.NET-a
  • ...iza duge...
« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2007, 19:51:27 »
Kako nema niceg loseg?
Sponzorusa radi sve to, ali se folira i govori da to ne radi zbog novca. Prostitutke za sebe kazu da su prostitutke. Sponzoruse za sebe nikad nece reci da su sponzoruse.
8-) 8-) 8-)
Život se ne meri brojem udisaja koje napravimo nego trenucima koji nam oduzmu dah...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #11 poslato: Decembar 25, 2007, 18:58:48 »
Kako nema niceg loseg?

Pa folira se da ne radi zbog para da je ne bi zvali kurvom, vec sponzorusom.
Sem toga, mislim da je i brak jedna vrsta sponzorske institucije. Znas, sve mi volimo svoje bolje polovine, ali cik da se ne sete nista da nam ne kupe za dan zaljubljenih ili osmi mart. Odma leti perje i oseca se tenzija... a opet, mi smo sa tim osobama zbog ljubavi... Nije tako lako suditi.

Van mreže dosla_sam

• Legenda Svrljig.NET-a
  • ...iza duge...
« Odgovor #12 poslato: Decembar 25, 2007, 19:58:12 »
Kako nema niceg loseg?
   8-)

Pa folira se da ne radi zbog para da je ne bi zvali kurvom, vec sponzorusom.
Sem toga, mislim da je i brak jedna vrsta sponzorske institucije. Znas, sve mi volimo svoje bolje polovine, ali cik da se ne sete nista da nam ne kupe za dan zaljubljenih ili osmi mart. Odma leti perje i oseca se tenzija... a opet, mi smo sa tim osobama zbog ljubavi... Nije tako lako suditi.
  8-)

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #13 poslato: Decembar 25, 2007, 20:05:16 »
Ja se ne bunim kad mi se nista ne kupi i ne ocekujem, ali navikla sam drugu stranu da ni ona ne ocekuje. Lepo je kad se nesto kupi bez povoda, vec iz zelje. Zato mi ti praznicni povodi ne znace nista. Nisam u ,,sponzorskom" braku. :-)

Van mreže dosla_sam

• Legenda Svrljig.NET-a
  • ...iza duge...
« Odgovor #14 poslato: Decembar 25, 2007, 20:09:11 »
Ja se ne bunim kad mi se nista ne kupi i ne ocekujem, ali navikla sam drugu stranu da ni ona ne ocekuje. Lepo je kad se nesto kupi bez povoda, vec iz zelje. Zato mi ti praznicni povodi ne znace nista. Nisam u ,,sponzorskom" braku. :-)
Kad sam  8-) nisam mislila na tebe, jer ti sama dovoljno zaradjujes, ali je cinjenica da mnoge zene cvrkucu bas zato u kuci i ostaju u kuci (mada cvrkucu i van), jer ima muzevi obezbedjuju ono sto one ne mogu same.  :lol: