57 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: marihuana i zdravlje  (Pročitano 9020 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
marihuana i zdravlje
« poslato: Decembar 10, 2007, 14:14:00 »
veliki broj naučnika tvrdi da marihuana ima blagotvorno dejstvo na zdravlje, te se i u izvesnom broju zemalja ista izdaje na recept ( obolelima od raka, multipleks skleroze)...
evo podataka o medicinskoj upotrebi marihuane:

Misao javnosti o medicinskom učinku Marihuane počela se javljati tek nedavno, iako se ona upotrebljavala gotovo otkako postoji čovječanstvo.

Marihuana ima tisuće načina na koje se može upotrijebiti u medicinske svrhe. Dok je bila legalna, do 1937 godine, u SAD-u se prodavala kao tonik za smirenje živaca. Ipak, ljudi su koristili Marihuanu davno prije.

Ona se pojavljuje gotovo u svim poznatim knjigama učenjaka i mudraca. Označena je kao jedna od najvažnijih medicinskih tvari, nazvana je „panaceas“ što znači „izliječi sve“.

Početkom našeg stoljeća, zbog naglog porasta upotrebe morfija, aspirina te barbituata opada upotreba kanabisa. Znanstvena se medicina praktički odriče upotrebe kanabisa. Kao rezultat opće hajke na kanabis četrdesetih godina, droga je izbačena iz farmakopeje većine zemalja. U posljednjih desetak/dvadesetak godina neki liječnički krugovi ponovno stavljaju na dnevni red pitanje primjenu kanabisa.

Postoje eksperimentalni dokazi da kanabis povoljno djeluje kao lijek za mnoge bolesti. Lista bolesti na koje Marihuana može djelovati pozitivno uključuje multiplu sklerozu, rak i njegovo liječenje, AIDS i liječenje AIDSA, glaukom, epilepsiju, smirenje grčeva, depresiju, epilepsiju, migrene, astmu, pruritis, nesanice, ozbiljne bolove i smirenje kašlja, te mnoge druge.. Godine 1974. objavljena su prva istraživanja koja ukazuju na antitumorski učinak Marihuane. Isto tako, postoje i izvještaji koji dokazuju uspješnost primjene Marihuane u smirivanju napada epilepsije.

Kod mnogih indikacija propisivao se kanabis namjesto otrovnih opijuma i kloralhidrata. Tadašnji medicinski izvještaji nigdje ne spominju eventualnu toksičnost kanabisa, a nije uočeno ni razvijanje tolerancije (tolerancija kod lijekova je stanje kada lijek na pojedinu osobu ne djeluje, višim ili nižim razmjerima) kod produžene upotrebe.

Kemikalija kanabinol (eng. CanNabinol) može biti upotrijebljena kako bi pomogla ljudima koji pate od nesanice. Druga, kanabidiolna kiselina (eng. Cannabidiolic acid), uzeta iz mladih pupoljka. To je moćno sredstvo za dezinfekciju. Marihuana pomaže ljudima sa kožnim bolestima (npr. herpes). U davnoj prošlosti upotrebljavala se za liječenje bolova, listovi su stavljani u zavoje. Isto tako može biti napravljen opuštajući, ne-psihoaktivni čaj od malih stabljika Marihuane. Jedan od poznatijih učinaka Marihuane je taj, da kontrolira povraćanje i mučninu. Ukoliko rak pokušavamo liječiti kemoterapijom, vrlo je važna stvar da dobro jedemo. Ista je stvar i sa AIDS-om i AZT-om ili Foscavir-om (uzeto iz eng.). Tu se vrlo često postavljaju granice između života i smrti. Pacijenti su shvatili da je Marihuana izrazito dobra u borbi s mučninom, te, iako je ilegalna, mnogi je pacijenti koriste u tu svrhu.

Isto tako, Marihuana je dobra u borbi sa još dvije bolesti. Glaukom je druga vodeća bolest u uzrokovanju sljepoće. Sljepoću uzrokuje nekontrolirani očni pritisak. Marihuana kontrolira taj pritisak i sprečava ga. Na taj način sprečava sljepoću. Multipla skleroza je bolest gdje tjelesni imunološki sustav napada živčane stanice. Marihuana može spriječiti multiplu sklerozu u napredovanju.

Ostatak mozete saznati na sajtu boraca za legalizaciju marihuane:

http://www.vutra.org/index.php

Šta mislite, da li treba legalizovati izdavanje marihuane na recept određenoj kategoriji obolelih lica?
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
Re: marihuana i zdravlje
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2007, 12:51:10 »
Eto ideje! Posto mi tetka ima glaukom preporucicu joj marihuanu-mozda ce tako resiti i problem depresije...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2007, 14:09:49 »
Moguce.... pa sto da ne ....

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2007, 15:07:00 »
A, mogu li i ja da preventivno lecim glaukom???? ;-)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2007, 19:13:43 »
Naravno, jedna sprava mesecno ne moze da skodi.

Van mreže ghost_of_navigator

• Aktivan član
  • **
« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2008, 23:12:13 »
 nisam protivnik, ali marihuana stvara zavisnost pa nije lose upozoriti potencijalne korisnike BTW pre par godina sam gledao emisiju u kojoj su predstavili vetrobransko staklo napravljeno od marihuane( nema veze sa zdravljem ali je plusic) a i cuo sam da je neka Engleska kraljica koristila istu za ublazavanje PMS-a( zato je Engleska sila a mi nismo)
In a world without walls and fences we need no windows and gates

Miwosh

• Gost
« Odgovor #6 poslato: Septembar 11, 2008, 00:42:43 »
ali marihuana stvara zavisnost
a duvan ne stvara ?

Nisam ni ja protivnik... i imam bas finu teoriju o tome zasto je marihuana zabranjena bez lekarskog odobrenja(ili ako nisi u nekoj finoj zemlji koja je to legalizovala:) - napisacu to prvom prilikom ovde... :)

edit:

Šta mislite, da li treba legalizovati izdavanje marihuane na recept određenoj kategoriji obolelih lica?
Ne, ja mislim da marihuanu treba legalizovati u potpunosti!! Moj licni stav! (nisam narkoman!!!!!:)
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2008, 00:47:54 by Miwosh »

Van mreže mr O

• Novajlija
  • *
« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2008, 01:31:18 »
Bolje dve.. :jester:
Kada prestanes slediti liniju,ona se pretvara u omcu.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2008, 15:36:44 »
Bolje dve.. :jester:
hehe.... a najbolje 4, svake nedelje po  jedna.

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #9 poslato: April 04, 2009, 04:33:26 »
U postupku nazvanom autofagija, naučnici su otkrili da tetrahidrokanabinol (THC) iz marihuane kod miševa obolelih od raka dovodi do smanjenja tumora i ubija njegove ćelije.
"Zaključili smo da sigurne, terapeutski efikasne doze THC mogu biti davane obolelim od raka" ističu Giljermo Velasko sa univerziteta Komplutens u Madridu i njegovi saradnici.
Tetrahidrokanabinol je najpoznatiji molekul koji ulazi u sastav kanabisa. Istraživanja su već pokazala njegov značaj u borbi protiv Alchajmerove bolesti.

izvor > Blic
NIKAD ROBOM