154 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: "Kosulja srecnog coveka"  (Pročitano 1978 puta)

Miwosh

• Gost
"Kosulja srecnog coveka"
« poslato: Decembar 09, 2007, 21:24:16 »
Ewo jedne fine prichice... :)

Bio jedan persijski vladar i imao je sve na ovom svetu, bio bogat i na kraju se zasitio svega i na kraju bio strasno nesrecan. I sve su pokusali da ga ucine srecnim i nisu uspeli. Na kraju je on cuo da postoji jedan mudrac, i kada su mu doveli mudraca, vladar ga je pitao 'mozes li ti meni da pomognes da postanem srecan', a mudrac mu je odgovorio da postoji samo jedno resenje, da nadje kosulju srecnog coveka i da je obuce i tada ce postati srecan, ali moras da budes i siguran da je to apsolutno srecan covek u svakom pogledu. I onda je vladar poslao glasnike u sve delove carstva i gde god da su culi da ima srecan covek oni bi dolazili i pitali 'da li si srecan', ako bi ovaj rekao 'jesam' oni bi pitali 'jesi li skroz srecan' i ustanovljavali da nijedan covek nije skroz srecan. I kada su vec digli ruke, idu obalom reke i vide nekog coveka kako peca i peva. Oni dodju i pitaju ga 'jesi li ti srecan'- 'jesam', 'pa jesi li sasvim srecan' - 'jesam', 'pa jel ima nesto sto ti muti srecu' - 'nista, ja sam najsrecniji na svetu'. Oni mu kazu 'daj kosulju', a on im odgovori 'ja nemam kosulju'....................