35 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Uputsvo za uprotrebu foruma za forumashe pocetnike, korak po korak  (Pročitano 10149 puta)

Van mreže dosla_sam

• Legenda Svrljig.NET-a
  • ...iza duge...
Re: Uputsvo za uprotrebu foruma za forumashe pocetnike, korak po korak
« Odgovor #15 poslato: Decembar 16, 2007, 19:09:43 »
Odma' proverim... Thx  ;-)
Život se ne meri brojem udisaja koje napravimo nego trenucima koji nam oduzmu dah...

Van mreže dosla_sam

• Legenda Svrljig.NET-a
  • ...iza duge...
« Odgovor #16 poslato: Decembar 16, 2007, 19:15:05 »
Udaljeni poslužitelj je prekinuo vezu, to mi pise. Necu vise da eksperimentisem. Hvala!
Život se ne meri brojem udisaja koje napravimo nego trenucima koji nam oduzmu dah...

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #17 poslato: Decembar 16, 2007, 19:45:38 »
...
« Poslednja izmena: Mart 23, 2011, 21:31:54 by WingsOfDesire »

Van mreže dosla_sam

• Legenda Svrljig.NET-a
  • ...iza duge...
« Odgovor #18 poslato: Decembar 16, 2007, 21:20:33 »
Ok, hvala, probacu kad imam dovoljno vremena, mozda odma'.  :learn:

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #19 poslato: Septembar 20, 2008, 16:36:43 »
Izvršio sam sitne izmene u prvom postu ove teme ; zamenio sam slike koje su pokazivale stari izgled foruma sa aktuelnim stanjem stvari. Smisao je da ovim postom objasnimo a ne da zbunjujemo novajlije o forumskoj kulturi. Drugovi (i drugarice) moderatori, neka ovaj post bude kao članak wikipedie : ako imate šta da dodate ili oduzmete, editujte slobodno post i dajte svoj doprinos.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Yuzer0

• Moderator
  • Prelazi u legendu
« Odgovor #20 poslato: Septembar 20, 2008, 19:09:52 »
Dobrodosli na forum www.svrljig.net. Nadamo se da provodite ugodne trenutke citajuci ga. Ali da biste ucestvovali u njegovom radu, odgovarali i zapocinjali nove teme morate se registrovati. Postupak registracije je veoma brz i jednostavan

Kako se registrovati na forumu:

Kliknite na opciju da se slažete sa pravilnikom i kliknite na opciju register .Cestitamo, postali ste clan foruma www.svrljig.net  :D!

Kako se ulogovati u forum prilikom svake posete:

I to je vrlo jednostavno, nakon ucitavanja glavne stranice foruma imate sledece na ekranu :

login ekran (klikom na tarte : login)

ili quick login opciju (u gornjem desnom uglu ekrana)

U oba slucaja morate ukucati vas pseudonim (user name), vasu lozinku (password), da odredite koliko cete biti ulogovani na forum i onda da kliknete na ikonicu login

Bravo , sada ste ulogovani u forum i imate pristup svim temama  :-).

Evo nakon objasnjenja kako da postanete punopravni clan naseg foruma, prelazimo na prakticnija obrazlozenja:

kako otvarati nove teme (topic) na forumu:

Nakon logovanja u forum, dobijate glavni ekran sa temama. Mislim da vam nece biti  problem da se snadjete u njemu i da citate teme koje vas interesuju. Kad otvorite neku temu imate sledecu situaciju :

dobijate listu tema koje su vec otvorene. Ukoliko zelite da otvorite novu temu kliknete na :

New topic (nova tema) Ime samo kaze sve. Ukucate obavezno naziv teme i onda pisete svoj post.

Add poll (dodati glasanje) Ukoliko zelite da u okviru svoje teme ubacite glasanje za clanove foruma. Sami birate broj pitanja, postavite ih i svaki clan foruma moze glasati samo jednom i imati uvid u rezultat glasanja.

A kad zelite da ogovorite na vec zapocetu temu, klikom na istu dobijate sledecu situaciju :

Evo kratkog opisa funkcija :

Quote (citat) Kad kliknete na tu opciju citirate u vasem odgovoru poruku osobe iznad koje se ova opcija nalazi. Mozete kliknuti na ovu opciju direktno na strani na kojoj se nalazi doticni citat ili kad kliknete na Reply (odgovoriti) spustite ekran nanize i imate sve ono sto je ranije pisano na tu temu. U tom slucaju, ukoliko zelite da citirate nekoga, kliknete na insert quote (ubaci citat). Korisno je kad u temi ima dosta odgovora pa zelite na taj nacin da naglasite za sta je vezan vas odgovor (Post).

Modify (izmeni) : svakome se od nas desi da progutamo neko slovo pri kucanju ili ostavimo recenicu nedorecenu. Ako nam se to desi a poruku smo vec postovali na forumu, ova opcija nam omogucava da svoju poruku ispravimo ili joj dodamo jos nesto. Sa naglaskom da kad do toga dodje ispod poruke ispisano je vreme i datum izmene kao i ime onoga ko je post prepravio. * Vase postove mozete samo vi prepravljati, ostali clanovi foruma to ne mogu, osim moderatora i administratora koji paze da se ne provuce nesto nekorektno ili uvredljivo. Ako do toga dodje, bice i on potpisan ispod prepravljenog posta.

Delete (obrisati) : pomocu ove opcije mozes potpuno ukloniti vec postovanu poruku na forumu. * ovde vaze ista pravila kao za izmenu postova.

Split (podeliti) : pomocu ove opcije mozete podeliti svoju objavljenu poruku na vise delova (ukoliko je preobimna ili ima vise tema u sebi). Da ne duzim sad o njoj, malo je naprednija funkcija, ako vam bude trebala vi se javite, objasnicemo vam.

U dnu poruke imate funkcije :

Reply (odgovori) : jasno je cemu sluzi.

Notify iskreno ne znam cemu sluzi.Bruka !

Mark as unread (obelezi kao neprocitano) ukoliko zelite da ostane obelezeno kao da je neprocitano.

Print (stampaj) sluzi za stampanje na printeru.

kako pisati na forumu (new topic / reply topic):

Evo sta imate na ekranu kada zelite da postujete na forum :

Mislim da sam vam slikovito objasnio ovaj ekran. evo detaljnijeg opisa opcija za pisanje topic-a (poruke):

1. Bold (zadebljan tekst) bold

2. Italicized (zakosen tekst) italicized

3. Underline (podvucen tekst) underline

4. Strikethrough (precrtan tekst) strikethrough

5. Glow (obojena pozadina teksta) glow

6. Shadow (osencen tekst) shadow

7. Marquee (pokretni tekst)  move
8. Preformatted Text (format teksta)
Simple
  Machines
    Forum

9. Left Align (tekst je poravnat uz levu marginu)
left align

10. Centered (tekst je centriran po sredini)
centered

11. Right Align (tekst je poravnat uz desnu marginu)
right align

12. nepoznato mi je  cemu sluzi

13. Font Size (velicina slova, broj u kodu oznacava velicinu slova) font size

14. Font Face (vrsta fonta) font face

15. Font Color (boja teksta) red

16. Insert Flash (opcija za ubacivanj  flash animacija) http://somesite/somefile.swf

17. Insert Image (opcija za ubacivanje slika) [img ]internet adresa vase slike[/img ]

18. Insert Hyperlink (opcija za ubacivanje internet linka) http://somesite/

19. Insert Email (opcija za ubacivanje e-mail adrese) someone@somesite

20. Insert FTP Link

21. Insert Table

22. Insert Table Row

23. Insert Table Column

24. Superscript

25. Subscript

26. Teletype (kucanje teksta u formatu pisace masine) teletype

27. Insert Code (ubacivanje teksta ili internet linka u formi koda)  <?php phpinfo(); ?>
28. Insert Quote (ubacivanje citata)
Citat

29. Insert List (ubacivanje liste)
  • circle
  • circle
  • [0]circle
  • disc
  • disc
  • square
  • square
  • square

To bi bilo to. Posto sad znate kako da pisete i brisete, eksperimentisite do mile volje. Najbolje se uci kroz praksu.

Zelim vam dobru zabavu i ugodan boravak na nasem forumu.

Vas mega games  ;-)

Nema šta da se doda! Hvala mega games :pray:

Van mreže Phantom

• Novajlija
  • *
Odg: Uputsvo za uprotrebu foruma za forumashe pocetnike, korak po korak
« Odgovor #21 poslato: Februar 03, 2010, 09:20:58 »
Neko ce morati da mi objasni zasto nema mojih postova koje sam juce tj.sinoc pisao?

Cak sam morao morao ponovo da aktiviram nalog da bi mogao da se logujem iako je sainoc sve radilo bez problema.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #22 poslato: Februar 03, 2010, 11:10:03 »
...
« Poslednja izmena: Mart 23, 2011, 21:32:04 by WingsOfDesire »

Van mreže Phantom

• Novajlija
  • *
« Odgovor #23 poslato: Februar 03, 2010, 11:42:57 »
Moguce, s obzirom da su bili kasni tj.rani sati :)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Odg: Uputsvo za upotrebu foruma za forumaše početnike, korak po korak
« Odgovor #24 poslato: Februar 03, 2010, 13:33:37 »
Pre bilo čega dobrodošao na forum, osećaj se kao kod kuće  :uu:. Imao si peh da si se registrovao na forum kada je vršen njegov transfer na drugi server, zbog toga sve tvoje nedaće oko ponovne registracije i "nestalih" postova i privatnih poruka. Sada je situacija dovedena u normalu, ne bi više trebalo da ima problema oko toga.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2010, 20:22:06 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...