57 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Satanizam  (Pročitano 5362 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Satanizam
« poslato: Novembar 28, 2007, 21:47:25 »
Satanizma je bilo u celoj istoriji ljudskog roda. U 15. veku je u Francuskoj bilo suđenje nekom okultisti Žil d’Laval, da je žrtvovao đavolu dvesta dečaka da bi mu đavo pokazao kako se pravi veštačko zlato. I zaista, u njegovim zamcima Tifož, Mašikul i Šatimse pronađene su mnoge dečije lobanje. Okultisti i satanisti toga doba skupljali su se na tajne sastanke i prizivali đavola da im se javi. Prinosili su mu žrtve, nekada i ljudske.Današnji satanizam ima više raznih pravaca i organizacija. Najpoznatija je organizacija OTO (Red istočnog hrama). Najpoznatiji satanista dvadesetog veka je Alister Krouli. On je u svojim spisima postavio kao vrhovni zakon koga čovek treba da se drži, zakon Telema. Kratko rečeno, taj zakon glasi: živi kako hoćeš i čini što ti je po volji. U stvari, to je poricanje svih moralnih principa, što zapravo i jeste suština Satane i satanizma.

Krouli se aktivno bavio prizivanjem Satane, odnostno svoga demona koga je nazivao Horonzon. Postoji opis kako je 1909. godine u Sahari on sa svojim prijateljem i medijumom Viktorom Nojburgom prizivao Horonzona, i ovaj mu se javio, ali su obojica jedva spasili živu glavu, a psihički su bili još kako mnogo oštećeni.

Ta psihička oštećenja doživljavaju mnogi koji se bave spiritizmom, meditacijom i direktnim prizivanjem demona.

Hrišćaninu je u Bibliji propisan odnos prema svim vrstama okultizma, čarobnjaštva i vračanja što sve sačinjava različite forme satanizma. Biblija nam opisuje razne slučajeve kad je Spasitelj izgonio zle duhove iz opsednutih ljudi. Najizrazitiji je primer besnog Garnica opisan u Jevanđeljima (Matej, 8, 28 – 34; Marko, 5, 2 – 20; Luka, 8, 26 – 39). Apostol Pavle je u Filipima isterao zlog vračarskog duha iz jedne robinje (Dela apostolska, 16, 16 – 18). A Bog u Starom zavetu preko Mojsija govori Jevrejima: ”Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik, ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni koji pita mrtve, jer je gad pred Gospodom ko god tako čini” (5. Mojsije, 18, 10 – 12).

A danas mi živimo u vremenu kad je nestalo zvaničnog državnog ateizma, ali ga je zamenio okultizam svih vrsta i sujeverje svih oblika. Tu su razni ”vidovnjaci”, razne ”proročice”, razni ”naučni” astrolozi, razni časopisi sa horoskopima,svi nude instant rešenje svih problema, što je zapravo nemoguće.Tako neki ljudi i deca u potrazi za rešenjem svojih egzistencijalnih problema, prilagođavanje okolini ili čak iz radoznalosti, upadaju u zamku satanističkih sekti,koje u otvorenom ili prikrivenom obliku deluju na području EX YU.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Re: Satanizam
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2008, 12:44:17 »
Heretic ce da primis i mene u drustvo ponecu gitaru i ce da sviramo "Stairway to heaven" unazad ubrzano 6x.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2008, 14:11:14 »
Moze, Zarej. Uvek mi je drago kad regrutujem nove clanove. Sta? 6 puta? Ma, 666x brze.

Nego, odosmo u off-topic. Sto se satanictickih sekti tice, smatram da na nasim prostorima ne postoji ni jedna. To sto napaljeni klinci ponekad slome krstove i crtaju pentagrame, to su samo napaljeni klinci. Takodje, primeri iz prvog posta, iz srednjeg veka, nisu merodavni jer je inkvizicija te ljude nemilosrdno cerecila. I ja bih priznao da sam zirafa.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2008, 19:02:32 »
tu se u celosti slazem, inkviziciju cesto dozivljavam kao sadisticku fantaziju nekih poremecenih umova.
nekada, kada sam bila bas dete, cinilo se da ce u Zajecaru nastati nesto nalik satanistickom pokretu, ali sada
zbilja mislim da organizovanih aktivnosti u tom smislu ovde zaista nema.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže wizard_vp

• Novajlija
  • *
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2008, 03:07:11 »
hhhmmmm po meni je to odvratno satanizam,ne mogu da shvatim te bolesne umove

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2008, 00:50:46 »
Opširan i informativan tekst ; hvala što si ga podelio sa nama.
Usput, dobrodošao na naš forum.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže ilijics

• Novajlija
  • *
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2008, 16:32:57 »
Хвала!
Одговарам на позив из комшилука.

Можда је ово трбало поставити на тему секте али је нисам, видео на време.
« Poslednja izmena: Mart 24, 2008, 17:15:34 by ilijics »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2008, 16:37:31 »
no problemo, rešiću to.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...