33 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Stardock Fences  (Pročitano 1170 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Stardock Fences
« poslato: Oktobar 08, 2009, 14:37:53 »

Fences je freeware koji nam dolazi od Stardock-a a namena mu je organizacija ikona na vašem desktopu. Namena mu je jednostavna: često vam se desi da vam je desktop prenatrpan ikonicama i prečicama - Fences taj problem lako rešava. Omogućava vam kreiranje prozora u kome smeštate ikone a mogu se pomerati po ekranu bilo gde. Korišćenje je jednostavno: selektuju se željene ikone i desnim klikom određujete u koju grupu želite da ih smestite. moguća je kustomizacija parametara tako kreiranih prozora (boja, veličina islično). Prilažem vam video tutrijal da bivam bilo jasnije kako sve to izgleda. Link za download ovog freewara: http://www.stardock.com/products/fences/

StarDock Fences Demo Small | Large
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Odg: Stardock Fences
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2010, 09:29:57 »
Konačno sam stigao a instaliram ovaj program i rasčistio "džumbus" od ikona na desktopu i preporodio sam se ! Elem, po tom pitanju sam prilično aljkav, ikone su mi se stalno "patile" po ekranu ali sam ipak uspevao da se snalazim u tom kreativnom neredu, sve dok sam se i ja izgubio u njima.

Nakon instalacije i pokretanja programa Fences traži od vas da resetujete komp da bi program bio funkcionalan. Učinih to i dok se Windows podizao misleh, sad sledi dosadan posao prebacivanja ikona po vrstama u prozore na ekranu. Kad ono, sve ikone su već bile razvrstane u 6 prozora : Quicklinks, Recent Things, Programs, Folders, Files & Documents  i softver vam predlaže više mogućih rasporeda istih po ekranu. Prozore sa ikonama lako možete pomerati i određivati im poziciju na desktopu, povećavati ili smanjivati im dimenzije kao bilo kom prozoru, odrediti providnost, promeniti ime prozora i slično. A levim duplim klikom na "praznom" delu ekrana uklanjate sve ikonice sa desktopa i uživate u wallpaper-u. Sad moj desktop izgleda otprilike ovako:

Najtoplije preporučujem ovaj korisni program. Čak iako ste neiskusni u svetu kompjutera, instalacija i upotreba istog je krajnje jednostavna, a korist je velika.

:preporuka:   :odobreno:   :pohvala:   :star:
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...