Autor Tema: Korisne aplikacije, desktop, kalendari, satovi, podsetnici...  (Pročitano 6969 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
Korisne aplikacije, desktop, kalendari, satovi, podsetnici...
« poslato: Novembar 21, 2007, 21:06:56 »
[logged]Evo za pocetak, sugerisem jedan mali adresar/podsetnik na srpskom jeziku. Nije najnovijeg datuma ali je praktican i koristan : zove se Tefter .

Adresa sajta za download (sa prezentacijom programa) : http://www.smilesoft.net/itsolutions/freeware/ . Postujte i Vi vase korisne aplikacije, podelite sa ostalima ono sto je dobro  ;-). [/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:49:50 by mega games »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
Re: Korisne aplikacije, desktop, kalendari, satovi, podsetnici...
« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2007, 21:19:49 »
[logged]World Clock Wallpaper

Evo stvarcice koja mi se dopala:World Clock Wallpaper je pogled iz vasione na nasu majcicu Zemlju, svojevrstan wallpaper koji u realnom vremenu prati kretanje obdanice i mraka na planeti. Moguce je i postavljanje satova sa vremenima metropola po vasem izboru. Nije preterano neophodno, ali je prelepo  ::)!

Link za download : http://worldclockswallpaper.free.fr/[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:50:09 by mega games »

Miwosh

• Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2008, 23:11:20 »
Da li bi neko moga da mi nabawi link za download nekog dobrog sata sa alarmom za windows ??? Hitno mi je potreban... :'(

Unapred :hvala:  :-)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2008, 23:35:51 »
Ja sam to radio jos u win98 sa schedule taskom, samo postavim u odredjeno vreme da mi se ukljuci winamp i nema boljeg budilnika(jbg tad nisam imao mobilni). Znaci schedule task(mislim da se tako pise) nije poseban program nego je u sastavu win-a. Pronadji ga gde je u xp-u siguran sam da je negde zavucen.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Miwosh

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2008, 00:01:11 »
:hvala: na sawetima zarej ali pokushawao sam i to,ali mi se nestho bash i ne swidja :( 

Trenutno na kompu imam Music Alarm Clock,on nije losh ali woleo bih da nadjem nestho organizowanije... :-0

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2008, 04:47:24 »
[logged]A Note

Svako od nas je pomalo zaboravan i svako ima svoje metode za podsećivanje (paprići rasuti po stolu, nalepnice zalepljene za monitor, crven končič oko palca  ;-) ), ali često neke stvari mogu da nam promaknu. Evo rešenja (copyright by Radovan III) !

Pomoću ovog programčića nećete više imati nikakvo opravdanje ako nešto zaboravite. Radi se o interaktivnim virtuelnim nalepnicama za vaš desktop. Možete im određivati veličinu, boju, font teksta, providnost, implementirati alarm kada vam zatreba. Ako u njoj ubacite web adresu možete direktno otići na tu stranu ako kliknete na istu. Znajte da ako ovo isprobate, nećete moći više bez njega. Prava poslastica !

Veličina: 525 Ko
Jezik: Višejezično
Freeware

Homepage za download : http://a-note.sourceforge.net/[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:50:35 by mega games »

Van mreže petko

• Moderator
  • Novajlija
« Odgovor #6 poslato: Januar 15, 2008, 18:18:39 »
Citat
Da li bi neko moga da mi nabawi link za download nekog dobrog sata sa alarmom za windows ??? Hitno mi je potreban...

Probaj ovo...ja ga koristim vec duze vreme i zadovoljan sam
http://www.clocx.net/

Miwosh

• Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2008, 21:42:40 »
Fenomenalne aplikacije... Hvala obojici,upravo skidam oba programcica,imao sam pre nesto slicno kao ovaj "A Note"super je za ...a alarm,isprobacu ga sutra... :hvala:

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2008, 14:43:20 »
Da li bi neko moga da mi nabawi link za download nekog dobrog sata sa alarmom za windows ??? Hitno mi je potreban... :'(

Unapred :hvala:  :-)

Kao moguće rešenje ti preporučujem ovaj program :

[logged]

X'nBeep mali digitalni budilnik.Lagan i praktičan može se postaviti bilo gde na ekranu ili pomerati po želji. Boja m u se može menjati. Mala mana mu je što je softver na francuskom jeziku, ali mislim da ćeš moći da se snađeš. Umesto digitalnog zvuka budilnika možeš staviti neku melodiju ili muziku iz tvog kompa. Ne zaboravi da nakon podešavanja vremena alarma klikneš na opciju Loop inače će zvoniti samo minut. Pride kad podesiš alarm u opcijama moraš kliknuti na sam časovnik na "alarm " (da kružić na njemu pozeleni).

Ako nešto nije jasno zbog jezika, tu sam za savet  ;-).[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:51:03 by mega games »

Van mreže Dare

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
    • -> Кликни БРЗО !
« Odgovor #9 poslato: Januar 21, 2008, 21:45:09 »
Tuning Car Studio

Dobra stvarcica za one koji ne znaju Photoshop, ili ih iz bilo kog razloga mrzi da u njemu "budze" svoja kola. Dobar je kod reparacije vozila jer omoogucava da se realno pogleda kako bi konkretno vozilo izgledalo u drugoj boji i sa gomilom sportskih dodataka. Jedina mana je sto nema engleski (ili ja nisam jos provalio) ali to nije ni bitno jer su sve komande simbolicne i logicne

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2008, 14:53:19 »
[logged]Visual Task Tips

Mali korisnički program (67 Kb) koji omogućava da kada se mišem pređe preko nekog programa u task baru, dobijamo mini prozor sa njegovim sadržajem. Praktično i korisno.

Veličina: 67 Ko
Licenca: Freeware[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:51:27 by mega games »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2008, 22:56:58 »
[logged]UltraDefrag 1.3.0

Koristan besplatan i efikasan program za optimizaciju vašeg hard diska. Vremenom se kreacijom, modifikacijom i brisanjem raznoraznih fajlova pravi "nered" po hard disku. Dolazi do fragmentacije podataka, otežanog pristupa istim i samim tim i usporavanjem rada čitavog sistema.

Ovaj Open Source program je ekstremno brz i veoma kompaktan (oko 200 Kb). Interfejs je na engleskom ali se ćete moći lako da se snađete. Prvo birate HDD koji želite (ako ih imate više), zatim pokrenete Analyse da vizuelno utvrdite stanje diska i Defragment da bi pokrenuli postupak. Korisna je i komanda Compact koja ne samo da vrši defragmentaciju fajlova već i praznog prostora na HDD-u i time poboljšava performanse.

Adresa za download : http://ultradefrag.sourceforge.net/[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:51:47 by mega games »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #12 poslato: Februar 26, 2008, 23:51:38 »
[logged]Mobile Photo Enhancer

Mobile Photo Enhancer je mali korisnički program koji omogućava uklanjanje nedostataka fotografija načinjenim mobilnim telefonom (kontrast, oštrina, reprodukcija boja, "tamne ćoške". Možete slike optimizovati pojedinačno ili u kompletu  :phme: . Idealno za fotografe amatere .

Veličina : 6.8 Mb

Strana za download : http://www.01net.com/telecharger/windows/Multimedia/photo_numerique/fiches/31933.html (kliknite na telecharger)[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:52:08 by mega games »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2008, 00:19:30 »
[logged]iColorFolder 1.4.2

Ukoliko do sad već niste ništa učinili sa folderima na vašem desktopu, evo jedne male solucije koja će vam razbiti monotoniju na ekranu. Pomoću ovog programa možete lako i jednostavno promeniti boje foldera na desktopu ili ih zameniti drugim ikonicama koje dolaze uz ovaj program  ; za umetničke duše .

adresa za download : http://icolorfolder.sourceforge.net/[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:52:38 by mega games »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2008, 22:40:32 »
[logged]UpdateStar

Nemački softver čiji je zadatak da napravi inventar programa instaliranih u vaš računar i napravih spisak raspoloživih nadogradnji (update-a) , sa linkovima za download i pratećim komentarima. Program ne funkcioniše samo sa komercijalnim programima već i sa freeware i shareware softverom. Nije loše imati ažurirane programe, zar ne ?

Veličina: 7773 Kb
Jezik: Engleski
Licenca: Freeware

Homepage za download : http://www.updatestar.com/[/logged]
« Poslednja izmena: April 08, 2008, 09:53:01 by mega games »