172 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Radio Bubamara - Svrljig  (Pročitano 22055 puta)

Van mreže ma3x

• Novajlija
  • *
  • The Matrix Online
    • The Matrix Online
Re: Radio Bubamara - Svrljig
« Odgovor #30 poslato: Decembar 08, 2007, 21:45:04 »
Dobro vece svima... Za pocetak, drago mi je da se jedan novi clan (ma3x) i jedan stari (sa dosadasnjih 0 postova, njaka) ukljuce u rad foruma.
E sad, manje mi je drago kad takvi u svojim prvim javljanjima 'sole' pamet ostalim clanovima i na osnovu njihovog nicka, njihovog muzickog opredeljenja ili cega vec drugog vredjaju doticne. Svako ima pravo na svoje misljenje, na svoje ukuse, na svoja opredeljenja...
Kad ste pristupili ovom forumu automatski ste se saglasili sa njihovim pravilima; procitajte ih, ako to vec niste. Ako imate sta pametno reci, izvolite ; ako ne , suzdrzite se. Smatrajte obojica ovo upozorenjem, spam i vredjanje nece biti tolerisano.
Ko koliko ima postova Sale nije vazno a ko kome soli pamet sam mozes da procitas i niko nikog ne vredja vec je u pitanju razmena misljenja . Ukoliko smatras da sam ja na ovom forumu nepozeljan izvoli izbaci me nemam nista protiv .Imas pice kad dodjes u Svrljig :)... U ostalom mrzim policajce i sudije bla bla bla... ::)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #31 poslato: Decembar 08, 2007, 21:57:06 »
...
« Poslednja izmena: Mart 23, 2011, 21:18:51 by WingsOfDesire »

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #32 poslato: Decembar 08, 2007, 22:02:47 »
Ko koliko ima postova Sale nije vazno a ko kome soli pamet sam mozes da procitas i niko nikog ne vredja vec je u pitanju razmena misljenja . Ukoliko smatras da sam ja na ovom forumu nepozeljan izvoli izbaci me nemam nista protiv .Imas pice kad dodjes u Svrljig :)... U ostalom mrzim policajce i sudije bla bla bla... ::)

Pa ne znam da li ce se Nisevcanka sloziti s tvojim misljenjem vezanim za nju, uostalom bas fino sto si sam modifikovao svoj post.Inace, tema je 'Mediji - radio Bubamara' a ne vidim da tvoj post ima veze sa tim. Inace, hvala za pice, nikad ne odbijam. Ja nisam rekao da si nepozeljan, vec sam napisao sta mi je zasmetalo u vasim prvim javljanjima na forum. A i Zarej je zbog toga reagovao.Toliko, da ne idemo vise u off.
I ja mrzim policajce i sudije  :-P
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #33 poslato: Decembar 09, 2007, 16:50:51 »
 Slažem se sa onim što je Vasa rekao. Topic je otvoren za komentare, sugestije, predloge, zapažanja, kao i kritike. Ali, ne treba personalizovati svaki komentar i dovoditi ga direktno u vezu sa osobom koja je isti postovala.
 Mislim da većina članova zna ko se krije iza kog username i da možda ne 'obožava' svako svakoga ovde, ali ostavite te komentare za trenutak kada se sretnete sa tom osobom. Ili vam je ovo lakši i bezbolniji način da kažete šta želite???

Ako se neko našao uvređenim zbog nečijeg posta, može odgovoriti, ali samo u okviru TEME!!
 Ni ja lično ne slušam Bubamaru, jer ne volim vrstu muzike koju emituju. Ali, oni imaju sasvim ok i raznovrsan program. U skladu sa propisanim programima svake radio-stanice. I to je to.

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #34 poslato: Decembar 09, 2007, 18:56:55 »
Lično se slažem sa moderatorima i administratorom i podržavam njihove reakcije. Ne treba dozvoliti da se udara na ličnost nikog na forumu zato što neko zna ko je on i ima nekakvo privatno mišljenje o osobi. Treba se držati teme i poštovati svačije mišljenje. To što se ja ne slažem sa marlom da je radio Bubamara dobra stanica i što mislim da emituju čisti šund koji truje ovo društvo, da skoro ništa kulturno ne može da se čuje i i nauči na njihovim talasima, ne znači da trebam sada da se potrudim da saznam ko je lično Marla pa da pišem o njenim roditeljima ili atakujem na njenu ličnost.
To svakako ne. Ne mogu da se složim ni sa tim da Bubamara mora da radi tako kako radi jer je to način da se zaradi. Treba da se zaradi, i to je prvi cilj postojanja svake privatne firme, ali radio stanica je nešto posebno, i tu treba voditi računa o mnogim stvarima. Neka na prvom mestu bude zarada, pozdravi, čestitke i sl. Ali odvoji neko vreme i za kulturu, potrudi se da nepristrasno i objektivno informišeš javnost, ne o događajima iz Beograda, nego o događajima iz Svrljiga, jer si na kraju i za to plaćen. Informacije nisu samo to kada se isključuje i uklučuje voda, kada će da nestane struja, kada će da se održi sednica... Informacije su nešto sasvim drugo, čega u Svrljigu skoro i da nema jer nema pravih novinara. Svi slušate prave radio stanice, pa možete da napravite i neko poređenje. A o gramatici voditelja neću da govorim. Brka odskače malo, i to je to.
I, na kraju, ne kritikujem Bubamaru zato što imam nešto protiv nje, nego ovo govorim zato što mislima da trebaju da se potrude da budu dobra i prava radio stanica jer će time da dobije Svrljig, time ćemo da dobijemo svi mi...
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2007, 23:08:16 by G-o-s-t »
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #35 poslato: Decembar 09, 2007, 22:23:50 »
 Govoreci o programu radio-stanica u Svrljigu, zaboravila sam da kazem da pravim paralelu izmedju postojecih, a to su radio Svrljig i Bubamara.
 Naravno da nisu u potpunosti verodostojni iskazi koje dajem u vezi sa Bubamarom, jer je nikada ne slusam, ali mi se dopalo gostovanje na istoj pocetkom marta u Jutarnjem programu gde smo prezentovali nas rad koji se tice unapredjenja Svrljiga kao zajednice, ali ne zelim sada o tome, ipak se vodim subjektivnim misljenjem.
 Mislim da je cilj svih nas koji ovde zivimo da imamo pristup kvalitetnim informacijama. Idealizujem, ali se bar nesto moze unaprediti. Ovaj forum predstavlja dobar izvor predloga i ideja koje se mogu iskoristiti.

Nijedan medij ne samo u Svrljigu, vec i u regionu, nema prave novinare. Nadam se da ce se to promeniti u buducnosti

Van mreže ma3x

• Novajlija
  • *
  • The Matrix Online
    • The Matrix Online
« Odgovor #36 poslato: Decembar 11, 2007, 22:56:41 »
Lično se slažem sa moderatorima i administratorom i podržavam njihove reakcije. Ne treba dozvoliti da se udara na ličnost nikog na forumu zato što neko zna ko je on i ima nekakvo privatno mišljenje o osobi. Treba se držati teme i poštovati svačije mišljenje. To što se ja ne slažem sa marlom da je radio Bubamara dobra stanica i što mislim da emituju čisti šund koji truje ovo društvo, da skoro ništa kulturno ne može da se čuje i i nauči na njihovim talasima, ne znači da trebam sada da se potrudim da saznam ko je lično Marla pa da pišem o njenim roditeljima ili atakujem na njenu ličnost.
To svakako ne. Ne mogu da se složim ni sa tim da Bubamara mora da radi tako kako radi jer je to način da se zaradi. Treba da se zaradi, i to je prvi cilj postojanja svake privatne firme, ali radio stanica je nešto posebno, i tu treba voditi računa o mnogim stvarima. Neka na prvom mestu bude zarada, pozdravi, čestitke i sl. Ali odvoji neko vreme i za kulturu, potrudi se da nepristrasno i objektivno informišeš javnost, ne o događajima iz Beograda, nego o događajima iz Svrljiga, jer si na kraju i za to plaćen. Informacije nisu samo to kada se isključuje i uklučuje voda, kada će da nestane struja, kada će da se održi sednica... Informacije su nešto sasvim drugo, čega u Svrljigu skoro i da nema jer nema pravih novinara. Svi slušate prave radio stanice, pa možete da napravite i neko poređenje. A o gramatici voditelja neću da govorim. Brka odskače malo, i to je to.
I, na kraju, ne kritikujem Bubamaru zato što imam nešto protiv nje, nego ovo govorim zato što mislima da trebaju da se potrude da budu dobra i prava radio stanica jer će time da dobije Svrljig, time ćemo da dobijemo svi mi...

Sta je po tebi " Prava " a sta "Kriva " Radio ili Tv stanica ? Ja se stvarno izvinjavam ali ovo prvi put cujem da li je to neka nova medjunarodna jedinica za ocenjivanje radio i TV stanica po Zenevskoj konvenciji ili neko tvoje licno merilo ? I nabroj mi par pravih ! Vidim po tvom pisanju da su  Bubamara - Radio Svrljig i TV Laser krive ne zato sto ih ti licno nevolis nego neznas da cenis ono sto imas i sto se nalazi u tvom gradu! Bio bih ti zahvalan da mi napises koje su to prave da znam da ih slusam ubuduce ! Tvrdis da pomenute stanice emituju SUND i truju drustvo ! Jako hrabra i smela izjava ! Pa niko te bre ne primorava da slusas sto nevolis a jos manje da komentarises ono sto ne slusas , kako mozes davati svoje komentare za nekoga koga i ne slusas tj gledas? Moguce da si previse boravio po slavama ovih dana pa slusao razne traceve o lokalnim radio i tv stanicama. Vidim da uopste neznas sta pomenute stanice emituju ! I jos nesto svaka od pomenutih  uredno placa autorska prava za emitovanje kako ga ti nazivas "SUNDA" dalje OFPS  je organizacija proizvodjaca fonograma Srbije kojoj se jako puno placa za emitovanje tog SUNDA o kome ti pricas i redovno im se salju mesecni izvestaji sta se emituje na radiju ili tv-u tokmo meseca ( ime pesme,autora,kompozitora,kuce koja je izdala taj cd ili dvd ) i tako dalje ... Mislim da si izabrao pogresnu temu za kritikovanje i davanje svojih komentara prijateljski savet je da ne dajes komentare na teme koje povrsno znas ili ih cak i ne poznajes ...

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #37 poslato: Decembar 12, 2007, 02:10:58 »
Hvala na prijateljskom savetu. Iznosim svoje mišljenje i ono je takvo. Plaćanje autorskih prava je neminovnost koju donosi zakon, a ne merilo profesionalnosti i dobrog rada. Neke od dobrih i "pravih" radio stanica su Radio Index, Radio S, B92... Loše i ne profesionalne su sve one stanice koje nemaju raznovrstan i ustaljen program koji sadrži kulturne, informativne, zabavne, dečije teme... One koje imaju samo šund muziku (pa makar za nju plaćale i prava), prekidaju svaki program da bi emitovale pozdrave i u stanju su da im to bude program 24 sata danas, čiji voditelji ne upotrebljavaju sve padeže...
A oni koji ne prihvataju dobronamernu kritiku, koji pokušavaju da suzbiju drugačije mišljenje, i koji misle da su najbolji (a nisu), koji dozvoljavaju da se o njima kaže ili ovde i tamo piše samo najbolje o njima, neće se nikada popraviti i neće napredovati.
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže njaka

• Novajlija
  • *
« Odgovor #38 poslato: Decembar 12, 2007, 02:56:00 »
Citat
čiji voditelji ne upotrebljavaju sve padeže
Poso koji onI rade u drzavnim radio stanicama radi ekipa od par ljudi ( voditelj - muzicki urednik - studijski tehnicar - prijem telefonskih poziva - i jos par poslova dakle jedan covek menja par ljudi ),A TI POSTO VIDIM NE VOLIS OVU RADIO STANICU I TO SVE IZ MRZNJE PISES,BOLJE DA NE KOMENTARISES,ZNAMO SVI MI KAKVI SU SVRLJIZANI ;)

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #39 poslato: Decembar 12, 2007, 03:14:37 »
To si u pravu, svi znamo kakvi su Svrljižani, i svi znamo gde živimo. Ali nisi u pravu da pišem iz mržnje. Ja nikoga u životu ne mrzim i vrlo sam tolerantna osoba. Pokušavam da shvatim i ljude koji su vlasnici Bubamare, i ovo što kažeš da jedan čovek radi više poslova, a da je plaćen kao pola onog ko radi na drugim radio stanicama, shvatam i razumem. Radio stanice koje sam nabrojao nisu državne, ali jesu u Beogradu i to je ogromna prednost. Ali opet, ne može na osnovu toga da se opravda baš sve. A najmanje što mogu da opravdam je pozivanje tvog prijatelja, brata, tate i već šta (u liku ma3x-a), i tebe na to da ne komentarišem. ovo je slobodna zemlja, ovaj forum je demokratski (za razliku od nekih) i ja mogu da iznesem svoje mišljenje u okviru dobrih normi ponašanja (i pravila foruma). Zato mi vi ne možete ni sugerisati, ni davati prijateljske ili druge savete u tom smislu.

Van mreže njaka

• Novajlija
  • *
« Odgovor #40 poslato: Decembar 12, 2007, 03:17:03 »
To si u pravu, svi znamo kakvi su Svrljižani, i svi znamo gde živimo. Ali nisi u pravu da pišem iz mržnje. Ja nikoga u životu ne mrzim i vrlo sam tolerantna osoba. Pokušavam da shvatim i ljude koji su vlasnici Bubamare, i ovo što kažeš da jedan čovek radi više poslova, a da je plaćen kao pola onog ko radi na drugim radio stanicama, shvatam i razumem. Radio stanice koje sam nabrojao nisu državne, ali jesu u Beogradu i to je ogromna prednost. Ali opet, ne može na osnovu toga da se opravda baš sve. A najmanje što mogu da opravdam je pozivanje tvog prijatelja, brata, tate i već šta (u liku ma3x-a), i tebe na to da ne komentarišem. ovo je slobodna zemlja, ovaj forum je demokratski (za razliku od nekih) i ja mogu da iznesem svoje mišljenje u okviru dobrih normi ponašanja (i pravila foruma). Zato mi vi ne možete ni sugerisati, ni davati prijateljske ili druge savete u tom smislu.
VIDIM DA TI JE POTREBNO DOSTA VREMENA DA NAPISES TEXT,SIGURNO CITAS NEKU LITERATURU ILI BUKVAR ZA 1. RAZRED ;) NE BRINI NISAM SA NIKIM U NIKAKVOM SRODSTVU NEGO BRANIM LOGO I ZASTITNI ZNAK OVE RUPE U KOJOJ ZIVIS,VERUJEM DA NISI PRESAO GRAMADU CIM TAKO PISES :) POZZ!
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2007, 03:19:33 by njaka »

Van mreže ma3x

• Novajlija
  • *
  • The Matrix Online
    • The Matrix Online
« Odgovor #41 poslato: Decembar 12, 2007, 03:23:27 »
Da ne kopiram post bezveze je za G-o-s-t-a ( koga licno poznajem ) !
Dobronamerna kritika je ne to da meni solis pamet ko je i kakav je nego odes i lepo kazes ljudima sta ti se ne dopada i sta bi po tebi bilo ok,a ne da pises po raznim forumima ko je i kakav je i dal emituje SUND ili nema profesionalne voditelje ili ovo ili ono,ako si jos i dobro stojeci udjes neku donaciju dovdes profi voditelje,novinare platis sav taj kadar i napravis radio po svom ukusu .Ja bih bas voleo tebe da cujem na nekom radio ili na TV Laseru da pokazes svima kako se to radi . Stanice koje si naveo kao profi za razliku od nasih dominiraju uglavnom u Beogradu sama pomisao da poredis Svrljig i Beograd je cist apsurd . Da bi dobio to sto trazis treba jako puno para kao sto to ima Radio S inace bivsa radio stanica SPS-a ( Osmeh Srbije nekada sada radio S ) B92 ( njega valjda znas ko finansira ) , Index  i druge da ih ne nabrajam posto ove poznajes . Slazem se sa tobom da te stanice imaju ok program ali da li se pitas ko to sve finansira i zasto te stanice nemaju pozdrave da bi se finansirale od pozdrava, pa jednostavno imaju para i vise nego sto im treba a kad imas para mozes sve pa cak i da napravis svetski program poput BBC-a,RTL-a, SKY … Da li si se zapitao sto RTL ne emituje pozdrave  i zelje slusaoca i ne prekida svoj program radi pozdrava … Kaze stara poslovica kolko para tolko i muzike  prema tome sta je tu je , promenis stanicu slusas radio S i uzivas nemoras da se zamaras sa stanicama koje emituju SUND ! Pozdrav tebi I uzivaj uz S radio …

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #42 poslato: Decembar 12, 2007, 03:29:02 »
VIDIM DA TI JE POTREBNO DOSTA VREMENA DA NAPISES TEXT,SIGURNO CITAS NEKU LITERATURU ILI BUKVAR ZA 1. RAZRED ;) NE BRINI NISAM SA NIKIM U NIKAKVOM SRODSTVU NEGO BRANIM LOGO I ZASTITNI ZNAK OVE RUPE U KOJOJ ZIVIS,VERUJEM DA NISI PRESAO GRAMADU CIM TAKO PISES :) POZZ!
Potpuno si u pravu... Ako mi kažeš gde je ta Gramada, možda ću je i preći jednog dana, ako krenem odmah.
Nego, da nisi možda razmišljao da po malo i razmišljam dok pišem, pa mi za to treba vremena? A čitam i bukvar za prvi razred i učim gramatiku jer želim da moje postove pišem i velikim i malim slovima, i da svako stavim baš gde treba... Hvala na savetima i puno pozdrava tebi i tvojima.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2007, 08:42:48 by Vasa »

Van mreže ma3x

• Novajlija
  • *
  • The Matrix Online
    • The Matrix Online
« Odgovor #43 poslato: Decembar 12, 2007, 03:38:55 »
Mislim da vise nema smisla da Vasi kvarimo forum ipak je covek ok i smatram da nije podigao forum radi G-o-s-t-a i mene ima tu i pametnijih ljudi i jos puno jako dobrih tema ! I ovo vise nema veze sa temom o kojoj treba da pisemo predlazem da zadrzimo svoja misljenja razmisljanja kritike pohvale kojih nazalost nema za sebe i posvetimo se pametnijim temama ! Pozdrav od mene i vise necu pisati na ovu temu  :-X

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #44 poslato: Decembar 12, 2007, 03:43:25 »
Da ne kopiram post bezveze je za G-o-s-t-a ( koga licno poznajem ) !
Dobronamerna kritika je ne to da meni solis pamet ko je i kakav je nego odes i lepo kazes ljudima sta ti se ne dopada i sta bi po tebi bilo ok,a ne da pises po raznim forumima ko je i kakav je i dal emituje SUND ili nema profesionalne voditelje ili ovo ili ono,ako si jos i dobro stojeci udjes neku donaciju dovdes profi voditelje,novinare platis sav taj kadar i napravis radio po svom ukusu .Ja bih bas voleo tebe da cujem na nekom radio ili na TV Laseru da pokazes svima kako se to radi . Stanice koje si naveo kao profi za razliku od nasih dominiraju uglavnom u Beogradu sama pomisao da poredis Svrljig i Beograd je cist apsurd . Da bi dobio to sto trazis treba jako puno para kao sto to ima Radio S inace bivsa radio stanica SPS-a ( Osmeh Srbije nekada sada radio S ) B92 ( njega valjda znas ko finansira ) , Index  i druge da ih ne nabrajam posto ove poznajes . Slazem se sa tobom da te stanice imaju ok program ali da li se pitas ko to sve finansira i zasto te stanice nemaju pozdrave da bi se finansirale od pozdrava, pa jednostavno imaju para i vise nego sto im treba a kad imas para mozes sve pa cak i da napravis svetski program poput BBC-a,RTL-a, SKY … Da li si se zapitao sto RTL ne emituje pozdrave  i zelje slusaoca i ne prekida svoj program radi pozdrava … Kaze stara poslovica kolko para tolko i muzike  prema tome sta je tu je , promenis stanicu slusas radio S i uzivas nemoras da se zamaras sa stanicama koje emituju SUND ! Pozdrav tebi I uzivaj uz S radio …
Drago mi je da me svi lično poznaju na ovom forumu. Ja lično ne poznajem nikoga jer mi nije važno ko je ko, nego sam ovde da vidim ko šta ima da kaže. Pa ovo je forum valjlda. Ovde sam da iznesem svoje mišljenje i to i radim. Kome se ono ne sviđa, ne mora da ga čita. Što se tiče finansiranja radio Bubamare i da od njega pravim radio po svojoj želji, naravno da je apsurdno pričati o tome. Kad bih želeo radio stanicu po svojoj volji, napravio bih novu. Ali ne želim. I ne želim baš ni da ulazim u preveliku polemiku oko Bubamare, TV Lasera, voditelja, autora, finansijera i sl. jer će se neki ljudi ipak naći uvređenim, a ja to ne želim. Prihvatam da postoje drugačija mišljlenja od mojih i to poštujem. Prihvatite i vi, i biće vam nogo lakše.