280 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Pusenje ili...  (Pročitano 39437 puta)

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Re: Pusenje ili...
« Odgovor #45 poslato: Septembar 17, 2008, 18:56:16 »
tacno ali samo donekle... neces ti da umres sutra od cigareta mozda pozivis i vise nego neki nepusac ali nemoj mi reci da nemas jutarnji kasalj mozda cak i u toku noci...a verujem da ti ne smeta cigareta u ustima dok trcis za autobus, voz, zenu :D verujem da ti uopste ne smeta kondiciji. pusenje je zdravo i lekari ga preporucuju. hajde svi da pusimo ljudi zdravo je :D

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #46 poslato: Septembar 18, 2008, 00:39:27 »
Reći pušaču da ne puši je isto kao i reći lopovu da ne krade. Ni u jednom ni u drugom slučaju lepa reč ne pomaže.
Pomažu jedino represivne mere u vidu zakonskih mera tj kazni za nepoštovanje zakona. Takođe i visokim porezima i akcizama za sve duvanske proizvode, mada kod nas postoje i oni koji bi pre sebi kupili cigarete nego svojoj deci voće.

Citat
Posted by: geronimo 
Insert Quote
ko pusi umrece - ko ne pusi:pre ce!!!!!!!!!!!!!!!!!!

p.s. misljenja sam da sva ta frka oko cigareta nema veze s mozgom i da je cista smicalica upravo proizvodjaca...
po principu da su ogranicavane i zabranjivane stvari uvek bile i privlacnije i sladje , tako i duvan - tobako.
jeste,stvara zavisnost , al nista manju nego kafa , ili caj , ili cetovanje...
Pa sto onda sve to ne zabrane ?

Dok konzumiraš kafu, čaj, internet ugrožavaš jedino svoje zdravlje, dok duvanski dim ugrožava i zdravlje onih koji se u tom trenutku nalaze u tvojoj blizini. A što se tiče "smicalice proizvođača" na svakom hemijskom proizvodu(ace, veniš,bref...) postoji upozorenje da je opasno ako dođe u dodir sa sluzokožom i sl, pa bez obzira što postoji takva "smicalica proizvođača" niko to ne koristi za piće.
Mada možda ima i takvih slučajeva?
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #47 poslato: Septembar 18, 2008, 15:28:16 »
KAOKO BRE NE KAPIRATE POENTU : KO NE PUSHI UMRECE , KO NE PUSI PRE CE!!!
MNOGO LICNO, NEPUSACKI I BUKVALNOGORE NAVEDENU PAROLU !!!!
POENTA JE , DA NAS GROB JEDNAKO CHEKA - I PUSHACE I NEPUSHACE , I DA TO KAD CE KO DA PANDRKNE NEMA VEZE SA PUSHENJEM , KONDICIJOM , NEPUSHENJEM , ZDRAVIM ZIVOTOM!!!!
JEDNOSTAVNO DODJE TAJ SIVO-ZUTI TREN I CAP-PANDRKNO SI !!!!

NIKAD ROBOM

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #48 poslato: Septembar 18, 2008, 16:22:06 »
prse mi veza pa ostadoh nedorechen _

KAKO BRE NE KAPIRATE POENTU PAROLE - KO PUSHI UMRECE , KO NE PUSI PRE CE , NEGO BRZE BOLJE KRECETE U OBRACUN SA PUSACIMA SVIH ZEMALJA!!!!
MNOGO LICNO, NEPUSACKI I BUKVALNO KONTATE GORE NAVEDENU PAROLU !!!!A NIMALO KO SALU !!!!
POENTA JE , DA NAS GROB JEDNAKO CHEKA - I PUSHACE I NEPUSHACE , I DOBRE I ZLE ( STO RECE IVO ANDRIC ) , I DA TO KAD CE KO DA PANDRKNE NEMA VEZE SA PUSHENJEM , KONDICIJOM , NEPUSHENJEM , ZDRAVIM ZIVOTOM I ISHRANOM !!!! JEDNOSTAVNO DODJE TAJ SIVO-ZUTI TREN I CAP-PANDRKNO SI !!!!
I JESTE - PUSECI UGROZAVAM I DRUGE , ALI NIKO IH NE TERA DA BUDU U MOJOJ BLIZINI KAD SAM ZAPALIO CIGARETU!!!!
HOCU RECI - SVE JE STVAR IZBORA - KO KAD TI POSLUZE U KAFITJU CIKNUTO VINO - MOZES DA REKLAMIRAS I DOBIJES DRUGO KOJE JE U REDU , A MOZES I DA POPIJES KO de**l TO CIKNUTO I PROSERES SE KO GRLICA!!!DODUSE IMA I TRETJE VARIJANTE - NAJBOLJE - DA LEPO FINO,KULTURNO S OSMEHOM PLATIS
RACUN I ODES IZ LOKALA I NIKAD VISE TU NE NARUCIS VINO AKOLI IKAD PONOVO UDJES!!!!JEL TAKO?
CHEMU POMPA I FRKA...
MOJ JE IZBOR DA PUSIM I GLE CUDA ,POSLE EVO 17 GODINA AKTIVNOG STAZA (ALI KAO STO SAM VEC NAPOMENUO UMERENOG - A TO JE 4-5 CIGARETA DNEVNO ) , NE KASLJEM NI IZJUTRA , NI UVECE ,NI KAD POMISLIM DA SE ZAKASLJEM , I GLE CUDA , NE GUBIM DAH , I GLE CUDA MNOGO MI DOBRO STO I VAMA ZRELIM- NAROCITO PO GLAVI!!!!
NE KAZEM DA NEMA ONIH KOJI KASLJU , GUBE DAH , RIGAJU KO STOKA SLAJMERE...ALI KO IH PA I J''E KAD NEZNAJU ZA GRANICU!!!!NEKA CRKNU!!!!
STA JA IMAM S TIM, A I VI!!!NJIHOV IZBOR ;JEDNOSTAVNO NIJE VASA STVAR , BAR NE DOK SE NE IZBLJUJU PO VAMA ONOG TRULOLIMUN ZUTOG SLAJMA!!!
PONAVLJAM - STVAR JE U IZBORU!!!BAS KAO STO JE NECHIJI IZBOR DA LECI NEKOG , DA VOZI AVION , DA NOSI DUGU KOSU...
KOLIKO IMA NEZADOVOLJNIH I PRESTRAVLJENIH PACIJENATA (RECIMO KOD ZUBARA ILI HIRURGA )?
KOLIKO IMA NASTAVNIKA KOJE NERVIRA DUGA KOSA DECAKA U RAZREDU?
KOLIKO IMA NERVOZNIH PUTNIKA U AUTOBUSU I KOLIKO IMA PREPLASENIH U AVIONU?
PA - STA , TREBA DA ZABRANIMO DA AUTOBUSI VOZE , DA UCITELJI UCE ILI DA OSISAJU SVU DECU , DA LEKARI LECHE...JEL?AMAN BRE LJUDI , PA TO SU KONCEPTI S KRAJA 3/4 DEVETNAESTOG VEKA...
NE USKRACUJTE PRAVO NA IZBOR - NIKAD I NIKOME - OBICE VAM SE O GLAVU JER PRE ILI KASNIJE I VAMA CE IZBOR BITI USKRACEN!!!!

AKO TOLIKO BUKVALNO SHVATIMO SVAKI PROBLEM ,KRAJA NEMA ...
IDEMU U OMNUM BELLA CONTRA OMNES - RAT SVIJU PROTIV SVIH!!!!
ZATO NEMO' DA STE SHABANI!!!!BOLJE SAMO SKRENITE PAZNJU NEKOME , PA AKO RAZUME RAZUMEO JE , AKO NE RAZUME - NASMEJTE SE I ODITE!!!!
NE RATUJTE!!!!!
UCINITE PRAVI IZBOR I ZAPALITE PO KOJU - MOZDA VAM JE ZADNJA!!!!ha ha ha ha ha ha
AKO I OVO SHVATITE BUKVALNO - ONDA ....
FRANCUZI IMAJU JEDNU DIVNU IZREKU _ VIVA LA DIFERENCE - ZIVELE RAZLIKE!!!!JER UPRAVO RAZLIKE SU ONO STO NAS CINI VREDNIM POSTOJANJA , ZANIMLJIVIM , DRUGACIJIM!!!!
KOLIKO BI SAMO BILO SMORNO DA SMO SVI ISTI - NEPUSACI !!!! ILI PUSACI PA SE NEVIDIMO U DIMU!!!!
OVAKO , USKLADJENO 1:25 , TAMAN JE RAZMERA DA SE SVADIMO A NEZAVADIMO , DA IMA DINAMIKE I ZIVOTNOG SMEKA!!!RAZMISLITE O TOME !!!! I NEMOJ DA MI PRODAJETE TE FORE!!!KAO NEPUSACI SU FINI,LJUPKI,MA DA IH NA LEBAC MAZES , KAD I MEDJU NJIMA IMA KRAJNJIH....
KAKO GOD , MOJ IZBOR , MOJ TROSAK , MOJE NARUSENO ZDRAVLJE...STA SE TO VAS TICE!!!!
MOJ ZIVOT , MOJA STVAR!!!!!!ZIVIM I PUSTAM DRUGE DA ZIVE KAKO GOD ZELE!!
PA KO VOLI DA ZAPALI NEK ZAPALI , KO NE VOLI NEKA GRICKA SEMENKE,SUSAM STA VETJ - NE MESAM MU SE U IZBOR!!!!NITI IMAM PRIMEDBU NITI NAMERU!!!!!!!MA I NE RAZMISLJAM O TOME!!!!ALI ITCH!!!!
PUSENJE ILI ZDRAVLJE - iako znam da nije zdravo i iako sam sebi svecano obecao da cu u 35 da ostavim duvan ;do 35te - PUSHENJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOJ IZBOR!!!!!!
IZBOR GDE SVAKO DOBIJA I NIKO NE GUBI.
IZBOR KOJI NEKOM DONOSI ZADOVOLJSTVO A NEKOM NERVOZU I POVISENI KRVNI TLAKIC!!!
ISPOSTUJTE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2008, 16:25:01 by geronimo »
NIKAD ROBOM

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #49 poslato: Septembar 18, 2008, 17:01:41 »
^^^ Brale, ukljucen ti CAPS LOCK... A vala svi ćemo 2m 'pod zemlju, pa ćemo tamo da raspalimo pokericu... A to što su neki za ili protiv duvanisanja je kao što kažeš stvar izbora. Ja sam izabrao da ne pušim. Eto, tako. Ćunulo mi da NE i tol'ko. Nemam neku moralnu prepreku ili zdravstveni oreol oko glave. Ćunulo mi - jednostavno. Ali mi ne smetaju pušači. A nisam ni neki moralista da ispravljam krive drine. Sad ti kao ja kažem "ej Brale, baci bre to, truješ se"... I ti mi kažeš "jes, u pravu si... Evo, za**bujem ga".... nema ništa od toga...

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #50 poslato: Septembar 18, 2008, 19:24:22 »
MA OSTAVLJAM TA G'''A DO 35te.PRE NEMOGU , TAKAV MI RASPORED!!!!
PLAN JE DA OSTAVIM CURENJE POSTEPENO.DAKLE SAD SAM NA 4-5 CIGAR DNEVNO , DOGODINE 2-3  , PA 1-2 I TAMANKE KAD STIGNE FAMOZNA 35CA I ICA BATALIO DUVAN I ICH NE APSCINIRA!!!!DRUGACIJE NE IDE , ONO KAO KARAKTERNO BATALIS I TO JE TO , PROBAO SAM I POSLE OSAM MESECA RASPALI APSCENENTNA GORA NEGO KOD NARKICA!!!
ZATO SAMO VAKO- TIJA VODA BREG RONI , A NIKO NEZNA STA MUTELJAK NOSI!!!I TAKO....
A DO FAMOZNE 35ARDE - CURIM I GLEDAM SI POSLU!!!!! I SHVIRKAM SI !!!!
A NEPUSACIMA SVAKA CAST , JA BI POLUDEO PO CELO VECE U BILO KOM LOKALU KOJI NEMA DOBRU VENTILACIJU , A U SVRLJIGU SU SVI TAKVI....ALI NEMO' DA MI SOLE PAMET KAKO SU GARCI SHIT,ZNAM I SAM, SAMO STO NEMAM PROBLEMA PA MOJ TRENUTNI IZBOR GLASI-TABAKO!!!!!!!!JOS NEKO VREME OBJASNIO SAM NAPRED!!!
INACE KAD SAM U CARSIJI , U VECINI LOKALA NE PALIM-PUSIM PASSIVNO-SAMO DISEM DUBOKO!!!!!

NIKAD ROBOM

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #51 poslato: Septembar 18, 2008, 19:33:53 »
@ Geronimo , isključi CAPS LOCK kad postuješ, postovi su ti nepregledni jer su slova prevelika, hvala unapred.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #52 poslato: Septembar 18, 2008, 19:53:40 »
dogovoreto od sad,nadalje i ubuduce!!!!!!
izvinjenje zbog pricinjenih problema problemima!!!!!!!!!!
NIKAD ROBOM

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #53 poslato: Septembar 19, 2008, 14:24:14 »
dogovoreto od sad,nadalje i ubuduce!!!!!!
izvinjenje zbog pricinjenih problema problemima!!!!!!!!!!
opusteno :)
samo ispada da vices :) hihi. meni time stalno trljali nos.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #54 poslato: Septembar 20, 2008, 14:30:09 »
ma to me nikotin radi hiperaktivno
NIKAD ROBOM

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #55 poslato: Septembar 20, 2008, 15:16:48 »
Citat
KAKO BRE NE KAPIRATE POENTU PAROLE - KO PUSHI UMRECE , KO NE PUSI PRE CE
Jedino kapiram da je parola glupa, i znam da je bila aktuelna dok sam bio osnovac, i verovatno je smišljena da se deci proda.

Citat
Zato pusim u inat i tamo gde je zabranjeno , i u sluzbenim prostorijama , ma svud izuzev bolnice - zbog one slatke male decice kojoj nebih da budem primer!!!Mada se tamo najvise pusi!!!!!!!!!Pogotovo u nocnoj smeni!!!!A i u opstini....
Ne kapiram jedino odakle briga za malu decu dok za veliku nemaš razumevanja. Gde je granica gde mala deca prestaju da budu mala pa moraju da trpe? Zar samo u bolnici ima bolesnih ljudi? Šta je sa ljudima koji su iz nekog razloga onemogućeni da se kreću pa ne mogu da odu "iz tvoje blizine " dok pušiš?
Šta bi trebalo da urade oni kojima smeta duvanski dim kad vozač Nišexpresa zapali cigaretu? Da svi izađu iz autobusa?
Postoje ljudi koji su recimo alergični na duvanski dim, ili imaju astmu, hronični bronhitis i sl a nisu trenutno u bolnici nego su u "službenim prostorijama" gde su i ljudi, kao što si ti, koji nemaju osećaj da duvanski dim nekome veoma smeta, pa čak i da ugrožava njihovo zdravstveno stanje.

Pušenje tamo gde je zabranjeno je u najmanju ruku diskriminacija drugih ljudi i ugrožavanje zdravlja istih. Ja sam vremenom shvatio da koliko god ubeđivao pojedine pušače da ne puše tamo gde je to zabranjeno ne vredi, jer nemaju osećaja za druge ljude. Previše su sebični.
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #56 poslato: Septembar 21, 2008, 15:32:01 »
Citat
KAKO BRE NE KAPIRATE POENTU PAROLE - KO PUSHI UMRECE , KO NE PUSI PRE CE
Jedino kapiram da je parola glupa, i znam da je bila aktuelna dok sam bio osnovac, i verovatno je smišljena da se deci proda.

G*ansver>> GlupA ko notj , o tome sam i pricao - sad svi proizvodjaci duvana , vlade i drustva za zastitu ovoga i onoga su digli halabuku oko prodaje i konzumacije duvana , a sve je u stvari samo "reklama"za isti!!! Kako bre ne razumete-mozda jer niste pusaci>>.
Pa opste je poznato da otkako su krenule sve te kampanje , skocila je prodaja duvana.I ko profitira...
Zato kazem , ako pusis - umereno!!!!
Aman , kolko puta vise da ponavljam!!!!
Citate li vi uopste izmedju redova ili samo onako mehanicki i bukvalno!!!Bez razumevanja?!@#$%^$

Citat
Zato pusim u inat i tamo gde je zabranjeno , i u sluzbenim prostorijama , ma svud izuzev bolnice - zbog one slatke male decice kojoj nebih da budem primer!!!Mada se tamo najvise pusi!!!!!!!!!Pogotovo u nocnoj smeni!!!!A i u opstini....
Ne kapiram jedino odakle briga za malu decu dok za veliku nemaš razumevanja. Gde je granica gde mala deca prestaju da budu mala pa moraju da trpe? Zar samo u bolnici ima bolesnih ljudi? Šta je sa ljudima koji su iz nekog razloga onemogućeni da se kreću pa ne mogu da odu "iz tvoje blizine " dok pušiš?
Šta bi trebalo da urade oni kojima smeta duvanski dim kad vozač Nišexpresa zapali cigaretu? Da svi izađu iz autobusa?
Postoje ljudi koji su recimo alergični na duvanski dim, ili imaju astmu, hronični bronhitis i sl a nisu trenutno u bolnici nego su u "službenim prostorijama" gde su i ljudi, kao što si ti, koji nemaju osećaj da duvanski dim nekome veoma smeta, pa čak i da ugrožava njihovo zdravstveno stanje.

G*ansver>>Deca nemaju samostalni izbor , vec im ga namecu uglavnom stariji autoriteti i uzori.Zato pred decom ne palim...Pa nisam ja debisa da dajem krs primer malisanima!!!
A ova odrasla stoka u koju i sebe ubrajam i nezasluzuje bolje od kontre-ako je nesto zabranjeno,krsi zabranu i omeraj granicu...Pa kom opanci kom obojci>>>Salim se naravno , u ovom drugom delu...PREVISE DIMA SMETA I MENI i svestan sam toga i imam osecaj , i da nebi ispalo sad da se nesto pravdam jer uopste nemam potrebu za tim-ove matore o koji kako sam pisao  a koji imaju izbor i mogu da odu , ko sto odem i sam kad je preterano zagusljivo ( iako sam pushac , jer iako se negushim , ono me pocnu petji okice ) , ne zalim uopste kad ne odu nego ostanu!!!Sami su izabrali !!!!

Pušenje tamo gde je zabranjeno je u najmanju ruku diskriminacija drugih ljudi i ugrožavanje zdravlja istih. Ja sam vremenom shvatio da koliko god ubeđivao pojedine pušače da ne puše tamo gde je to zabranjeno ne vredi, jer nemaju osećaja za druge ljude. Previše su sebični.

G*ansver>>A kad zabrane pusenje to nije diskriminacija prema pusacu - i sebicluk ? Kazem - zivi  i pusti druge da zive..Ako ti sta smeta  , nasmej se i odsetaj ...
Ja evo bas sad odoh da odsetam , cisto da si plaknem plutja s oksigen pred cigarku !!!
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2008, 20:13:30 by geronimo »
NIKAD ROBOM

Van mreže sanjce

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #57 poslato: Septembar 23, 2008, 01:16:01 »
Auuu,ljudi pa cemu sve ovo,ovako mozete do sutra...Mislim da su sve price o pusenju svima poznate i kao sto vidite bezobzira na to ljudi i dalje puse i pusice koliko god mi pricali...znaci njih ne dotice,zato neka puse kad vole i kad im prija,njihova stvar...zavist i kraj...(a zamislite neko vam zabrani slatkise da jedete,eto i oni su stetni i stvaraju zavist,pa vi vidite kako je njima :girlblum:)
Ja sam protiv eto,i smeta mi dim mnooogo,,i ne volim kad osobe drage meni puse,a ja bespomocna samo gledam i trujem se sa njima...... :fool:
Mnogo puta u zivotu krenem,a onda stanem jer ne znam gde sam...Mnoge reci cujem svakog dana,one uglavnom bole,samo me retke cine srecnom...

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #58 poslato: Septembar 23, 2008, 09:39:28 »
Problem je u tome što pojedini ljudi puše tamo gde je to zabranjeno tj na mestima na kojima je neko ko je nadležan odlučio da stavi zabranu.
Nije stvar u tome da se zabrani pušenje svim ljudima koji to žele već je reč o zabrani pušenja, odnosno poštovanju zabrane, na mestima gde je moguće ugroziti zdravlje drugih osoba. Ja recimao izbegavam zadimljene prostorije kao što su kafići, restorani itd. Moj izbor je da ne ulazim u lokale koji su zadimljeni ili da izađem ako postane zagušljivo. Ali ne mogu svi ljudi da izađu recimo iz autobusa, bolnice, čekaonice ako jedna osoba koja iz protesta prema zabrani ili nekog drugog razloga zapali cigaretu.
Ne mogu, recimo, medicinski radnici da puše i onda da vrše pregled ili intervencije a da pri tom ne operu ruke, ili da radnik dragstora, pekare, brze hrane jednom rukom drži cigaretu a drugom dodiruje hleb. Svako može da puši koliko god mu je volja ali samo tamo gde je to predviđeno i vremenu u kome je to predviđeno.

Van mreže sanjce

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #59 poslato: Septembar 23, 2008, 11:52:27 »
Ok,to jeste tako,slazem se u potpunosti i naravno da i meni to smeta i ni malo ne prija takvo ponasanje od strane pusaca...
Al opet mislim da nisu svi takvi i svaka cast pojedincima koji postuju zabrane....
Mnogo puta u zivotu krenem,a onda stanem jer ne znam gde sam...Mnoge reci cujem svakog dana,one uglavnom bole,samo me retke cine srecnom...