50 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Youtube - Cosmic Panda: redizajn popularnog sajta  (Pročitano 2056 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Youtube - Cosmic Panda: redizajn popularnog sajta
« poslato: Avgust 25, 2011, 18:22:03 »

Ova novost to i nije ali s obzirom da nisam pisao o njoj evo da ispravim grešku. Naime, polovinom jula, Youtube je lansirao eksperimentalni redizajn svog sajta pod nazivom Cosmic Panda. Novi dizajn nam donosi pročišćenu stranicu od suvišnih datalja a video klip sada zauzima centralno mesto. Probajte ga i usvojićete ga.

Pre nego što vas smorim svojim utiscima oko ove Youtube novine, savetujem vam da stvar sami testirate na ovom linku. Ništa se ne brinite, na istom linku uvek možete da promenite mišljenje i vratite stari izgled Youtube-a. Od novina bih izdvojio zatamnjeni plejer savremenog dizajna kao i zatamnjenu pozadinu istog koji, iako nije u full screen-u, daleko više vrednuje video klipove koje gledate. Playlist-e su sada predstavljene horizontalno i klipovi lako skroluju u njoj, sve to ispod video klipa kojeg upravo gledate. Što se stranica Youtube kanala tiče i one lepše izgledaju, sa većim i preglednijim slikama.

Sam plejer je ponuđen u tri veličine i moram da priznam da je konfor gledanja video klipova sada daleko bolji, slika ne zauzima ceo ekran ali je sasvim pristojne veličine. Komentari se i dalje nalaze ispod klipova a preporučeni klipovi sada prelaze na desnu stranu ekrana.

Neću vas više gnjaviti mojim utiscima. Pređite na Cosmic Pandu i podmladite vaš Youtube; bilo mu je neophodno jer najveći streaming sajt na svetu do sada nije mogao da se pohvali lepim dizajnom. Ja sam ga usvojio. A vi ?
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Odg: Youtube - Cosmic Panda: redizajn popularnog sajta
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2011, 17:30:37 »
meni je i pre bio ok, funkcionalan. ovo nije lose, bar nema vecih promena, dobro sredjeno
Neon Genesis Evangelion