40 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Senka mesečeve kći - prvenac naše sugrađanke Julije Dobrašinović  (Pročitano 4597 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Naša mlada sugrađanka Julijana Dobrašinovic je objavila svoju prvu knjigu "Senka mesečeve kći" u izdanju izdavačke kuće Intelekta. U nastavku pročitajte naš intervju sa njom.

Rodjena je u Nišu 1993. godine a svoj Svrljig, u kome živi, voli više od i čega. Julijana je od malih nogu pokazivala sklonost ka pisanju i osvajala je mnoštvo nagrada. U julu 2010. godine, Julijana je postala najmladji pisac u Srbiji i dijaspori što joj je omogućio Književni klub “Konstantin Veliki” (ogranak USKOR – a).Iako ima tek 17 godina, Julijana je sticajem okolnosti odrasla jako brzo što se da primetiti po težini njenih reci. Ovo je njen prvenac, a nadamo se da će biti još puno njenih knjiga u buducnosti.

Stupili smo u kontakt sa njom i evo našeg malog intervjua:

Svrljig.net: Pre bilo čega, čestitam ti na književnom prvencu i želim ti puno uspeha.
Julija Dobrašinovic: Hvala na lepim rečima,pre svega. Drago mi je da sam vaš gost i da će moji dragi sugradjani i svi ljudi dobre volje kojima kultura i književnost,uopste,nešto znače,obratiti pažnju na moj dosadašnji trud i uspeh.

Svrljig.net: Kakvi su tvoji utisci nakon izlaska knjige iz štampe ?
Julija Dobrašinovic: Iskreno,bez neke lažne skromnosti,znala sam da jednog dana mene čeka knjiga,svoja knjiga u ruci. Ostvarenje mog sna je ispred mene,i ja sam posle izlaska knjige iz štampe jedno presrećno biće kome se život osmehnuo. Prezadovoljna!

Svrljig.net: Kakve su prve kritike ?
Julija Dobrašinovic: S obizrom da mi je tek (još malo pa..) 18 godina ljudi su i više nego oduševljeni mojim radom. To su uglavnom oni koji su uz mene bili uvek. A sacekaćemo promociju knjige da to čujemo od ljudi koji stručni za to

Svrljig.net: Kada će biti zvanična promocija knjige i gde ? Da li imaš u planu da predstaviš knjigu i u Svrljigu ?
Julija Dobrašinovic: Na žalost,tačan datum promocija se još uvek ne zna. Promocije će se održati u Beogradu,Negotinu,Zaječaru,Knjaževcu i naravno u svom Svrljigu,čak štavise,u Svrljigu se očekuju dve promocije! Jedna će biti u našem Kulturnom centru ,a druga promocija će biti zabavnog karaktera sa 'živom' muzikom u kafeu Incognito

Svrljig.net: Jako lepa vest za naše sugrađane, računamo na tebe da nam javiš datume tih dešavanja. Inače, da li nam možeš nešto reći ukratko o samoj knjizi ? Kakvog je žanra, mali opis radnje, ko je napisao recenziju ?
Julija Dobrašinovic: Naravno da će svi biti obavešteni i nadam se da će što više ljudi uveličati taj dogadjaj svojim prisutvom. Knjiga generalno gledano nema temu. Sastoji se iz proznih zapisa i poezije,to su uglavnom dela koja su dobro prolazila na konkursima. Odlucila sam da to spojim u jednu lepu celinu koju će ,nadam se, ljudi sa uživanjem pročitati. Za recenziju i sve ostalo bili su zaduženi ljudi iz izdavačke kuce Intelekta iz Valjeva koji su me oduševili svojim perfekcionizmom.

Svrljig.net:Kakvi su dalji planovi ? Imaš li još nešto u pripremi ?
Julija Dobrašinovic: Svakako. Ali znate kako kaže ona stara 'Što je brzo to je i kuso'. Želim da vidim kako će se 'Senka meseceve kći' pronaći u ovom svetu, a potom nas očekuje malo ozbiljnije štivo. Ali o tom potom.

Svrljig.net: Pametno. Dakle, računamo na tebe da ćemo opet razgovarati pre i posle promocije i iz prve ruke čujemo tvoje utiske. Možemo li da najavimo posetiocima foruma svrljig.net-a neki odlomak iz tvoje knjige ?
Julija Dobrašinovic: Svakako. Naravno,da se malo bliže upoznaju da štivom dok ne kupe ovo 'crvenilo' .

Svrljig.net: Hvala ti unapred na tome. Nadam se da ćemo i dalje sarađivati i da će biti još puno povoda za pisanje o tebi i tvom daljem radu. U svakom slučaju znaj da ti svi držimo fige.
Julija Dobrasinovic: Hvala i Vama i svima onima koji žele da podrže mlade talente!

« Poslednja izmena: Mart 28, 2011, 01:00:58 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Julija

• Novajlija
  • *
Odg: Senka mesečeve kći - prvenac naše sugrađanke Julije Dobrašinović
« Odgovor #1 poslato: Mart 27, 2011, 23:13:01 »
Zelim da Vam se zahvalim sto ste me lepo 'ugostili' :)
Drago mi je da ce ljudi biti upuceni u pricu,tek ,evo sad.

Van mreže Nemanja

• Aktivan član
  • **
  • Just live your life free!!!
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2011, 23:22:46 »
To Juco care... Pre 11 god, niko ne bi rekao da ce devojcica iz prve klupe do prozora izdati knjigu... Svaka cast! Zelim ti sve najjjj, pa se vidimo promociji, ako ne i pre! ;)
Uvijek kad poželim razgovarati s nekim pametnim,
razgovaram sa samim sobom.

http://cache.www.gametracker.com/player/%2e%3APera%3A%2e/188.120.112.30:27015/b_560x95.png

Van mreže Nash

• Aktivan član
  • **
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2011, 23:36:52 »
Svaka cast!!!!! Bravo Julija!!!!! Sve cestitke i samo napred!!!!
Θα σε ξαναβρώ σε βράδια καλοκαιρινά κρυφά φιλιά στα σκοτεινά για πάντα η σκέψη θα γυρνά σε σένα

Van mreže svashtojed

• Aktivan član
  • **
  • Ja volim samo sebe, jedino sebe....
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2011, 22:28:24 »
Pridruzujem se cestitkama :)
"Ako mislis da mozes onda mozes! Zato uvek misli da mozes!!!"

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2011, 17:00:36 »
Biće promocije ove knjige u Kulturnom centru 13 maja u 19 časova (Bore Price 2). Dođite u što većem broju :)
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Dare

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
    • -> Кликни БРЗО !
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2011, 18:10:35 »
rizikujući da ispadnem glup u društvu, hoću da pitam da li je naslov slučajno ili namerno takav kakav jeste ?

Van mreže Julija

• Novajlija
  • *
« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2011, 21:29:48 »
Da mu bilo sta fali,knjiga ne bi izasla iz stampanja ovakva kakva jeste.