65 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Gde smo sve bili?  (Pročitano 33275 puta)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
Gde smo sve bili?
« poslato: Novembar 05, 2007, 09:13:27 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:14:51 by WingsOfDesire »

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
Re: Gde smo sve bili?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2007, 16:45:29 »
 Poslednje moje putovanje je bilo do Slovačke. Išla sam vozom od Beograda do Budimpeste, pa od Budimpešte do Bratislave, i sve to, uz povratnu kartu, pa iz Bg-a do Niša me je otkoštalo 50 eura.
 I dalje preovladava komunistička arhitektura (stambeni blokovi uglavnom), ali u unutrašnjosti zemlje, kao i na periferiji prestonice.
 Bratislava je prelep grad, čist, sa mnogo interesantnih mesta, a pogotovo zamkova po kojima je Slovačka poznata. Pored zamkova, poznati su i po keramici, proizvodima od drveta, kao i vinarijama.
 Što se cena tiče, pošto nisam bila turistički i smeštaj mi je bio plaćen,...hmmm...
Ipak se hosteli najviše isplate. Transport je extra jeftin, npr. za 30-tak km. vožnje autobusom plaćate kartu 70din., a koliko je od Svrljiga do Niša? Cene kao cene... brand je skup, ostalo je vrčo povoljno, imaju dosta sniženja, koliko sam mogla primetiti.
 E, piće... Skoro sto je kao kod nas. Za espresso treba izdvojiti 70dinara, za pivo od pola litra 80, vino je oko 100din. itd. Drugo se šljokalo za dž.

Ljudi su vrlo prijatni i ljubazni, dosta njih zna engleski, ali ih nije teško ni razumeti na slovačkom.
 I napomena: ko je gledao 'Hostel', neka se ostavi vizuelnog utiska, Slovačka je super zemlja, taman na putu do nje možete svratiti i do Budimpešte, koja je dosta štrokavija i ima puno prevaranata. Ali je i ona lepa, od železničke do centra Grada vam treba samo 15min. I nije skupo, imate super cipele za 2500dinara, talijanske. Na primer

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2007, 18:27:52 »
...želja mi je da posetim Kubu i kako vidim ta destinacija i nije tako skupa za naše uslove(naravno da nije avionske karte)...možda brodom,pa ako je neko zainteresovan...
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2007, 18:51:28 »
Neverovatno je koliko ja znam ljudi koji hoće da idu na Kubu. Ja sam ipak više da prvo obiđem svoju zemlju pa tek onda ostatak sveta. Zadnjih nekoliko godina obišli smo puno jezera, planina i još dosta znamenitosti evo slike sa naše poslednje akcije kada smo išli na Midžor http://picasaweb.google.com/batalimir/MidOrStaraPlanina
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2007, 22:15:45 »
 Jesu li ovo oni divlji konji o kojima se toliko puno pricalo pre nekoliko godina?

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2007, 23:24:03 »
uh, zelja mi je da posetim Pamuk Kale u Turskoj, nesto najlepse sto su moje oci videle....

na zalost, nisam neki svetski putnik, nemam bas cime da se pohvalim...  :'(
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2007, 08:22:34 »
Jesu li ovo oni divlji konji o kojima se toliko puno pricalo pre nekoliko godina?
Jbm li ga ja sam mislio da jesu medjutim jedan je imao zvonce. Čuo sam i pričice da ima neki dedica-kauboj koji se brine o njima... nemam pojma.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2007, 09:48:30 »
...
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2010, 00:31:44 by WingsOfDesire »

Van mreže Dare

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
    • -> Кликни БРЗО !
« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2007, 16:44:11 »
Proslog meseca sam bio na 3 dana do komsiluka tj. Madjarske (Segedin) i ovekovecio digitalcem vise prizora. Ako vas interesuje, jedan mali deo koji sam ovekovecio, mozete ih pogledati tako sto cete kliknuti na sledeci link:
www.flickr.com/vaske
enjoy

nebi me cudilo da te uhapsi interpol >:D

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2007, 16:46:35 »
Jedu li madjari švargle?

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2007, 17:49:36 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:18:09 by WingsOfDesire »

Van mreže Dare

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
    • -> Кликни БРЗО !
« Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2007, 18:53:48 »
Citat

nebi me cudilo da te uhapsi interpol >:D
LOL... Sto prijatelju tako? Pa nisam slikao u muzeju :-)
zezam se :) mogo si da postanes sumnjiv... nedaj boze kao spijun.Sve si im zivo slikao

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #12 poslato: Novembar 12, 2007, 20:16:52 »
haha, pa to je tako sa digitalnim, ja gde putujem vratim se sa 800-1000 slika :-X
Neon Genesis Evangelion

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #13 poslato: Novembar 13, 2007, 00:16:33 »
da, to je prednost digitalca, ali ja sam i dalje zaljubljena u analogne fotoaparate.
vaske, sve pohvale za fotke. mogao si da se setis i mene da povedes, boga mu... nisam bila nigde vec 100 godina. :'(
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2007, 19:49:56 »
haha, pa to je tako sa digitalnim, ja gde putujem vratim se sa 800-1000 slika :-X

Istu boljku imam. Za mene je neuspeh ako dođem sa 500!! Katastrofa. Počela sam da slikam i hranu, WC u hotelima, sobe i sl. Kada postanem senilna nekada, da se prisetim.

Inače, poslednje putovanje na koje sam išla bila je trodnevna poseta Prizrenu. Bilo mi je super, da smo imali malo više vremena da obiđemo grad. U suštini, situacija nije idealna, ali se može otići.
Mislim da je Simče postavio topic za diskusiju na ovu temu. Ja bih ovim putem da podelim iskustvo