34 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Indie Kutak  (Pročitano 2066 puta)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Indie Kutak
« poslato: Novembar 26, 2010, 19:24:45 »

Voleo bih da ovo postane tema na kojoj cemo redovno jedni drugima predlagati igre (nezaviznih razvojnih timova ili individua) koje imaju dusu, i time barem delimicno postedeti sebe besomucnog surfovanja netom. U proteklih godinu dana su se sudeci po komentarima clanova foruma posebno istakli: Braid, Spelunky i Machinarium. Listi za sada dodajem 2 kvalitetna freeware-a.

Meat boy:

Odlicna platforma, koja je svoju unapredjenu verziju (Super Meat Boy) dozivela na Xbox-u, dok nas PC verzija ocekuje kroz samo 3 dana. Cilj je preci od jednog do drugog ugla staticnog ekrana i spasiti Bandage Girl iz kandzi opakog dr Fetusa. :) Postoje i auto-skrolujuci nivoi gde vam pored raznih prepreka neprijatelja predstavlja i dno ekrana. Broj zivota je neogranicen, ali shodno tome raste i tezina nivoa jer je upravljanje komadom mesa veoma nezgodno. Da citiram tip iz igre: “If all else fails, you can always rage quit.”

Super Meat Boy Trailer (-3 days)
Super Meat Boy (1st gameplay footage) Small | Large

DOWNLOAD

Knytt Stories:

Knytt je za razliku od MB-a, platforma u kojoj je naglasak na komunikaciji izmedju vas i scenografije. Kako budete skupljali nove poteze, predmete i specijalnosti, tako ce vam se otvarati mogucnost da nastavite svoju misiju kroz relativno veliki otvoreni svet (princip slican Soul Reaver-u). Osnovna igra sadrzi jedan takav kvest, zvanicna ekspanzija ih ima 4, ali je moguce skinuti i brojne nivoe koje su kreirali sami fanovi igre.

Knytt
DOWNLOAD

Exp: A Strange Dream
DOWNLOAD

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Odg: Indie Kutak
« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2010, 00:28:10 »
tek sad vidim temu, probacu igre i naravno postaviti ovde ako naidjem na nesto zanimljivo
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2010, 19:42:08 »
Evo, ja sam malopre dobio sugestiju da probam naslov iz 2007. I Wanna Be The Guy. Sadisticka platforma sa ogromnim brojem nevidljivih ili vesto zamaskiranih zamki koje donose brzu smrt. :)

Predlazem da najpre pogledate demonstraciju nekog tamo bolesnika, a da je onda ne skinete jer mi je trebalo vise od sat vremena da prodjem tetris. :)
I Wanna Be The Guy - My Best Run Small | Large

FREE DOWNLOAD

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2011, 23:51:27 »
Malopre sam, zahvaljujuci nasem (neaktivnom) clanu G.zeus-u, oktrio jos jednu odlicnu platformu.

LIMBO

Limbo Videogame Preview [HD] Small | Large

Preporucujem "THETA" rip.