83 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Shekspir vs Bejkon ;) prava istina ?  (Pročitano 5060 puta)

Van mreže cek11

• Novajlija
  • *
Shekspir vs Bejkon ;) prava istina ?
« poslato: Jul 14, 2010, 12:41:57 »
Poz ljudi nov sam na forumu :) pa cu vam dati jednu zanimljivu temu koju sam dao profesorki srpskog : P gl 4 me :) .

Bejkon je radio na reformi engleskog jezika kakva nikad ranije nije bila vidjena .Engleski jezik je bio neverovatno sirov i neugladjen u vreme Bejkonove mladosti , a u casu njegove smrti to je bio jedan od najprefinjenijih jezika.Da bi reshio problem Bejkon se okruzuje piscima i pesnicima koji su razmishljali kao on . Ove nove reci pustene su u upotrebu kroz mnoga knjizevna dela(knjigama ,pesmama , pozorishnih pretstava).Bejkon , krug pisaca i pesnika bio je u velikoj meri odgovoran za eksploziju engleskog jezika u Elizabetino vreme.Tu su bili tako poznati pisci kao shto su Ben Dzonson , Kristofer Marlou , ser Volter Rali i Edmund Spenser naprimer.Posle njegove smrti skupili su barem 2000 knjiga  koje naravno nije on sve sam napisao , jer jedan covek ne moze da napishe bash toliko knjiga , ali on je imao pisarnicu u kojoj su radili knjizevnici koje je placao da rade za njega.On je bio lord , drzavni kancelar i placao je ove ljude u pisarnici da prevode klasicna dela kao shto su : Homerova Ilijada , rimske i grchke klasike.Sve je to bilo prevedeno na engleski i shtampano. Ispostavilo se da je Bejkon imao shtamparsku mashinu da je imao fabriku koristio je bronzane odlivke za stampanje.Bejkon posto je on povratkom iz Francuske bio nadahnut od strane francuskih pesnika i krenuo u reformu engleskog jezika on osnuje grupu koja se nazivala „Vitezovi kacige“.To ime je zapravo maske ( kratkog alegoricnog dramskog dela ) koje su izvodili.On je bio prinudjen da to napishe . Vitezovi kacige je bilo upotrebljeno ime kada je rec shekspir prvi put pomenut .Vitezovi kacige su kao svoju inspiracuju uzeli grchku boginju Atinu Paladu koja je nosila koplje i imala veliki shlem na glavi.Shlem je simbol tajanstvenosti.Po predanju onaj ko nosi Atinin shlem postaje nevidljiv.Morali su da se zakunu da odanost njoj.Ne samo da je boginja nosila shlem vec je i u ruci nosila koplje kojim je mahala u oci neznancu.Ona je bila jedna od najvecih grckih boginja . Vladala je  nad intelektom i ljudskoj mudroshci.Istrazivaoci njegovog zivota veruju da je ovo otkrivenje navelo da razvije citav niz pozorishnih dela, koja ce poduchavati engleski narod i preobratiti u narod koji ce jednom moci da dominira svetom i vaskrsne san o Atlantidi.Oni koji veruju da je Bejkon odbacio aplauze gomile, kao sto mu je zapovedio nebeski glas , tvrde da je pisao skriven iza identiteta Vilijama Shekspira.Shekspir ( prevod : mahati kopljem ) je sinonim za Apolona i Atinu.Oboje su poznati kao oni koji zamahuju kopljem.Koplje predstavlja zrak mudrosti.Oni tim zrakom zamahuju pre zraku neznanja.To je tacno oo sto Dzonson kaze u uvodu u Shekspirivo delo “Zamahnite prema zmaju neznanja „.Bejkon je uveo ova dva grcka bozanstva u svoj simbol , zaglavlje za dvostrukim slovom a koji prestavljaju ta 2 boga.Jedno slovo je zaseceno sto oznacava  svetlu i mracnu stranu . Ovaj simbol je shtampan na nekim stranama prve Shekspirove zbirke i u priznanjima Frensisa Bejkona.Znaci Bejkon je uzeo reci zamahivati kopljem i promenio u kopljem zamahiati sto bi sada znacilo shekpir.Na pocetku je pisao shek-spir .Mark Tven svakako tvrdi da Vilijam Shekspir nije napisao dela koja mu se prepisuju a i kako bi ljudi oborili njegove zakljucke kad je on imao para i vrmena dovoljno da temeljno istrazi , nije poznat kao sharlatan u nekoj drugoj oblasti kojoj se posvetio .Mark Tven tvrdi da Sekspira za zivota niko nije smatrao kao vaznog coveka. Cak Shekspirova statua na jednoj katedrali pokazuje njego izbezumljen pogled kao da nije znao o cemu da pise i naravo prazna hartija u ruci ni slovo napisano..... ( Slika ce biti okacena kasnije ) . Neki tvrde da taj covek nije znao da se potpise. . .. .  Toliko od mene.. bice jos vrlo zanimljivih tema od mene ako vam se ova svidi :) poz

« Poslednja izmena: Jul 17, 2011, 23:18:35 by cek11 »
STOP MASONIMA !
[code]www.traganja.com

www.nightwish.com
http://i26.tinypic.com/nmzu3l.jpg

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Odg: Shekspir vs Bejkon ;) prava istina ?
« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2010, 13:29:38 »
welcome Gamabunta : D
Neon Genesis Evangelion

Van mreže cek11

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2010, 13:31:25 »
hahahah hvala hvala :p cek11 nickname :P
STOP MASONIMA !
[code]www.traganja.com

www.nightwish.com

Van mreže cek11

• Novajlija
  • *
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2010, 13:31:58 »
kako ti se svidja tekst izvini ako je bilo nekih gramatickih gresaka iz glave sam :P
STOP MASONIMA !
[code]www.traganja.com

www.nightwish.com

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Jul 14, 2010, 13:44:38 »
hehe u svakom slucaju zanimljivo, bar za mene neke nove stvari, okaci i sliku
Neon Genesis Evangelion

Van mreže cek11

• Novajlija
  • *
« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2010, 14:41:38 »
vazi :P drzao sam ja dosta foruma ;P i slicno volim da postujem po njima ako imate vip member bacite me tamo :P  da se popalim jos vise hahahah
STOP MASONIMA !
[code]www.traganja.com

www.nightwish.com