56 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Zarade putem interneta  (Pročitano 3338 puta)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Zarade putem interneta
« poslato: Mart 12, 2010, 18:10:58 »
Preko 90% sajtova na koje ćete naići i koji nude zaradu putem interneta su čista prevara, čim vidite da neko nudi ogromne pare a ne kaže šta treba da radite dok ne stignete da pročitate 20 stranica o tome kolike vas zarade očekuju odmah se naslućuje da se radi o prevari ili scum sajtu. Međutim ima i sajtova preko kojih je stvarno moguće zaraditi doduše zarada je mnogo mala ali je zato sigurna.

Dve kategorije zarada o kojima ću ovde pisati su PTC (Paid To Click) i online ankete. Prva kategorija je podložnija prevarama a da biste bili sigurni da sajt na koji se prijavljujete nije scum morate potražiti iskustava korisnika koji su već isprobali. Jedan od sajtova koji se bavi proverom legitimnosti sajtova koji pružaju PTC usluge je http://ptc-investgations.blogspot.com/,  a spisak provereno dobrih sajtova daj je na http://ptc-investgations.blogspot.com/2009/04/trusted-sites.html.

Sa prethodnog linka isprobao sam http://www.anotherfree.com jer je između ostalih podržana i Srbija kao zemlja iz koje se možete registrovati. Postoje nekoliko načina kako možete zaraditi novac. Najjednostavnije ali i najmučnija zarada je pregledom sponzorisanih sajtova. Potrebno je da otvorite sajt zatim da se vratite u spisak sajtova i štiklirate tj. potvrdite da ste pregledali sajt. Za svaki pregled dobićete 0.00001$ znači za posećenih 1000 strana dobija se 1 cent. Postoje i drugi načini koji nude malo više zarade. Jedna se svodi na to da imateš 3 stvari dnevno koje možete da uradite kao što je npr. da se registrujete na nekom sajtu i kliknete na dugme kojem se startuje neka igrica i za to može da se dobije preko 20 centi. Treći način je način na kome se najviše zarađuje ali na koji mora i da se uloži. Npr. imate zadatak da se registrujete i uložite 30$ na pokeru, odigrate jednu ruku i nakon toga dobijate 40$ itd. Isplata je putem PayPala ili čeka na kućnu adresu.

Drugi način je zarada rađenjem anketa. Ovde sam probao sajt http://www.surveyhead.com jer isto kao i gornji podržava Srbiju čak i prikazuje zaradu u dinarima i još se dobija 5$ nakon registracije. Zarada može da se podigne kad se sakupi minimum 25$, jedina nepovoljna stvar je što je naplata moguća samo putem PayPala. Za anketu od oko 40-tak pitanja zarade se kreću od 20 do 50 centi i potrebno je prvo uraditi ankete vezane za oblast kojom se bavite da bi mogli da dobijate prave ankete od sponzora, mada je dobra stvar što se i od ovih može zaraditi.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
Odg: Zarade putem interneta
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2010, 19:01:12 »
[logged]Fino fino :)

Ja sam krajem prosle godine poceo da radim preko interneta takodje. Radim kao menadzer Balkan Connection brenda, digitalne izdavacke kuce Balkan Connection Records & dont. Pored ovoga tu je i nas ortak Nicholas koji je zaduzen za Balkan Connection South America. Trenutno na svim lejblovima imamo preko 100 izdanja (BC 64, BCSA 26 i dont 08) preko 200 artista iz celog sveta koji su ucestvovali na izdanjima itd... Balkan Connection je zanrovski progressive house, dont Label je vise house, tech-house, deep-house... Nasa izdanja su podrzana od strane najboljih svetskih dj-eva kao sto su Hernan Cattaneo, John Digweed itd... Moj posao je da preslusavam demo stvari koje nam pristizu, ukoliko mi se nesto dopadne kontaktiram atista da potvrdimo izdanje, nakon toga trazim artiste koji ce da remixuju izdanje, odredim datum izdanja, posaljem zahteve dizajenru za artworks, uploadujem spremna izdanja za beatport (the biggest online store for music)... kad sve bude spremno radim promociju na netu u vidu spamovanja po forumima, slanja poruka nasim clanovima grupe na facebook-u, updates @ myspace, twitter itd... Radim naravno procentualno od svake prodate trake... Naravno ima jos puno puno stvari koje obavljam ali ukratko da kazem to je to :) poZ![/logged]
« Poslednja izmena: Mart 12, 2010, 19:13:44 by Bomber »
MySpace     FaceBook     Mixography

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2010, 23:32:59 »
@Zarej - Odlična tema. Možemo ovde da pišemo o freelance-kupi-prodaj-klikni-razmeni sajtovima, nalozima, transferu itd. Možda nekom i bude od koristi.

@Bomber - Drago mi je da to čujem. Samo guraj napred.

PayPal će (kako kažu) ove godine doći i kod nas. Ali... bez mogućnosti podizanja novca tj. transfera u nekoj od banaka u Srbiji (bez onih trikova sa nalozima u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni... itd). Dakle, samo za plaćanje (doh!). Nego, meni završava stvar Moneybookers, Visa internet kartica i stari dobri Wire transfer. Nisam nikada imao potrebu za PayPal-om. Prošlo je više od tri godine kako freelance-ujem preko interneta (koliko stignem pored regularnog posla) i nikada mi se nije desilo da dođem u pat poziciju u kojoj klijent ne može da mi dostavi novac za odrađeni posao. Tako da se može fino raditi i bez PayPal-a.

Van mreže Marija82

• Novajlija
  • *
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2011, 23:41:15 »
Paypal dolazi sto je super vest, dosta ce nam olaksati placanje. Sad isto mozes karticama da placas van zemlje. Samo tad postoji veliki rizik dok kod paypala toga nema. Recimo broj kartice kad ima neko moze da ti skine para koliko hoces, dok to kod paypala nema.
kuhinje po meri

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2011, 22:53:19 »
hotfile je napravio boom, ljudi poceli masovno da uploaduju a hotfile placa po downloadu ili procenat ko uzme premium preko necijeg linka. sad ga gase :) ne znam da li su i pre toga filehosteri tako placali, sad to skoro svi rade. fileserve i filesonic su sada aktuelni. u svakom slucaju se za downloade iz iste zemlje nista ne placa, znaci mora stranac da skida to sto je uploadovano.
Neon Genesis Evangelion