57 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Resident evil 5 za PC  (Pročitano 6119 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Resident evil 5 za PC
« poslato: Jul 28, 2009, 00:49:06 »

Capcom je službeno objavio da će njegova hit igra izaći na PC 18 septembra 2009. Evo minimalne kao i preporučene konfiguracije za njeno igranje:

Minimalna konfiguracija :

* - Windows XP/Vista
    * - procesor Intel PentiumD ili AMD Athlon64 X2
    * - 512 Mb RAMa (1 Gb za Vistu)
    * - 8 Gb prostora na HDDu
    * - grafička kartica NVIDIA GeForce 6800 ili ATI Radeon HD 2400 Pro sa 256 Mb RAMa

Preporučena konfiguracija :

* - Windows XP/Vista
    * - processeur Intel PentiumD ili AMD Athlon64 X2
    * - 1 Gb RAMa (2 Gb za Vistu)
    * - 8 Gb prostora na HDDu
    * - grafička kartica NVIDIA GeForce 9800 ili ATI Radeon HD 4800 sa 512 Mb RAMa

Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
Odg: Resident evil 5 za PC
« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2009, 15:30:48 »
ooooooOOO DA :))) Prve glasine su bile da ce se PC verzija pojaviti Jula (but those were just rumours), nadam se da nas Capcom nece rezocarati... jedva chekam :)))
MySpace     FaceBook     Mixography

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #2 poslato: Jul 28, 2009, 18:43:42 »
Moji izvori su do sada uvek bili od poverenja  ;) Ako ne bude neka apokalipsa, 18 septembar se beleži u rokovnik  :uu:
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #3 poslato: Septembar 18, 2009, 10:43:21 »

Igra skinuta i instalacija se bliži ! Bombere kako igraš igru ? Na tastaturi ili može da se koristi Sony-jev džojped ?

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #4 poslato: Septembar 18, 2009, 12:46:26 »
Igra skinuta i instalacija se bliži ! Bombere kako igraš igru ? Na tastaturi ili može da se koristi Sony-jev džojped ?

Koristim PS2 džojped... jedina zamerka je sto ne mozemo sami da mapiramo komande, kao kod RE4, vec samo da biramo Type A, Type B, Type C ili Type D... a komande su predvidjene za X-box džojped... tako da ti recimo RUN dodje na X (umesto na kocki kao default do sada), FIRE/ACTION na kocki (umesto na iksu), READY na R2 (umesto na R1) itd... nista toliko neprilagodljivo... nakon uvodnog dela igre se vec naviknes...

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2009, 21:10:12 »
Evo da se javim da sam zavrsio igru... zadovoljan sam, 60+ sati igranja... bar tako pise u total time played... prvi prelazak oko 6 sati... presao na Amatheur, Normal, Veteran i Professional, sve sa S (najvisim) rankovima, skupio sam svih 30 BSAA Emblems... zavrsio The Mercenaries, kupio svo naoruzanje i nabudzio do kraja ukljucujuci i kupovinu neogranicene municije za sve, dakle game completed 100%... Poslednji prelaz igrice za 1:50:36 :))) potrudicu se i da poboljsam ovo vreme posto postoji mogucnost biranja chaptera koji zelis da igras i tako mozes na svakom da poboljsas vreme prelaska itd itd...
 :uu:

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 02, 2009, 01:38:47 »
Lepo je čuti to, bravo Bombere. Ja sam bio skinuo sa neta RE5 ali bila je japanska verzija; bio mi je smor da je pečujem ili skidam drugu (US) verziju. Opravdano, jer je moj klinac dobio za rođendan XBOX 360, pa će se tata igrati Resident-a na lcd tv sa džojpedom ;)

Elem Bombere, Capcom ne bi bio Capcom da se ne bavi reciklažom svojih igara. Za RE6 ima da se načekamo ali zato na proleće 2010 za Next gen konzole (a kasnije i za PC) izilazi Resident Evil 5 - Director's Cut ( Biohazard 5 - Alternative edition) u kome imamo pored originalne (izmenjene) igre i dodatnu epizodu u kojo su junaci Kris Redfild i Džil Valentajn. Radnja se dešava u poznatom zamku (Mansion) iz prve epizode, biće predstavljena kao flešbek a protivnik je lično Vesker! Tvorci igre obećavaju nekoliko uzbudljivih sati gameplay-a. A ovaj trejler nas podseća na to.

Bomber, još ćemo se ja i ti igrati ove igre  :uu:

Resident Evil 5 : Alternative Edition trailer Small | Large

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 03, 2009, 11:53:38 »
Excellent, me like it :))) Steta sto su neki delovi izasli iskljucivo na Nintendovim konzolama, npr. gledao sam na YouTube-u ranije Resident Evil: The Umbrella Chronicles... i dosta toga se razjasnjava, prica se upotpunjava itd itd... anyways,  jedva cekam Alternative Edition of RE5!

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 03, 2009, 17:09:58 »
Evo vam  Resident Evil majica sa duplom stampom

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 05, 2009, 22:38:26 »
XeXe odlicna fora :)

Jedno razocarenje vezano za RE5... losa realizacija savedata fajlova. Preinstalirah XP pre neki dan, instalirah RE5 ponovo, iskopirah savedata fajl gde mu je mesto u my documents/capcom/resident evil 5, startovah igricu i trazi mi da napravim novi xLive games profil... chak i sa napravljenim istim profilom ne prepoznaje nista, kaze da je savedata corrupetd... citao sam po netu nekih sat vremena o ovome, nisam prvi koji se zeznuo ovako, ali izgleda da nema resenja... i tako propade mojih 60+ regularnih sati igranja iliti 100+ realnih :)

U medjuvremenu sam obnovio gradivo iz prvog dela, odnosno radi se o rimejku prvog dela: Resident Evil: Archives (Wii) na Dolphin emulatoru (sasvim zadovoljavajucih 20-30fps u toku igre), inace poslednje izdanje Resident Evil-a na Wii konzoli, godina 2008-ma, 2007-me je izasao Resident Evil: The Umbrella Chronicles, i njega sam skinuo ali nazalost ne mogu da ga igram na Dolphin emulatoru jer dobijam samo 5-15fps tako da je presporo... a ono sto nas ocekuje ove ili naredne godine je konacno rimejk i drugog dela Resident Evil: The Darkside Chronicles :)

Resident Evil : Darkside Chronicles - Official Trailer

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2009, 13:14:35 »
Pitanjce: stigao sam do dela gde se borim sa Uruboros Wesker-om u vulkanu (die hard!). Je li blizu kraj igre ?

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #11 poslato: Novembar 15, 2009, 16:35:47 »
Pitanjce: stigao sam do dela gde se borim sa Uruboros Wesker-om u vulkanu (die hard!). Je li blizu kraj igre ?

Oduzila ti se igra izgleda cim pada ovakvo pitanjce hehehe
Da to je vas poslednji susret u igri :))) final fight ;) end of the game!!!

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2009, 11:49:51 »

Kao što sam već bio najavio, Capcom izbacuje marta meseca dopunjeno izdanje Resident Evil 5 pod nazivom Gold Edition za next gen konzole i PC. Pored originalne igre imaćemo 2 nova scenaria (jedan je u Mansionu Racoon City-a), novi Mercenaries mod kao i dodatne garderobe za naše junake. Još samo tri meseca čekanja  ;)

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2010, 03:19:26 »
Citat
Kao što sam već bio najavio, Capcom izbacuje marta meseca dopunjeno izdanje Resident Evil 5 pod nazivom Gold Edition za next gen konzole i PC. Pored originalne igre imaćemo 2 nova scenaria (jedan je u Mansionu Racoon City-a), novi Mercenaries mod kao i dodatne garderobe za naše junake. Još samo tri meseca čekanja  ;)

Jos samo jedan mesec :) Raduje me novi scenario u Mansionu Racoon City-a... Sto se tice Mercenaries, nisam ni do sada bio preveliki fan ovoga... igranje pod neprestanim pritiskom... not for me! :)