62 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Youtube – Music Discovery  (Pročitano 5194 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Youtube – Music Discovery
« poslato: Februar 03, 2010, 20:21:04 »

Youtube je diskretno lansirao novu uslugu koja se zove Music Discovery. Ovaj servis omogućava pretraživanje, otkrivanje i kreiranje playlist-i video spotova pevača i bendova. Naravno oduvek je bilo lako naći spot na Youtube-u ali Music Dicovery zaista olakšava taj posao. Dovoljno je uneti ima pevača ili benda i Music Discovery će vam ponuditi adekvatnu playlistu sa opcijama Artist Videos, Mix Tape i Related Artists.

Vaša playlista će sadržati spotove željenog izvođaća, ali i sličnih njemu što vam može pomoći da otkrijete druge izvođaće i pesme. Playlistu možete dopunjavati ili brisati i na kraju sve to snimiti i sačuvati je u vaše playliste na vašem Youtube nalogu. Kao i svaka playlista i ova može se podeliti sa vašim kontaktima. Po meni je ovo odlična usluga, isprobajte je i vi obaveznom posetom na linku http://www.youtube.com/disco
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Odg: Youtube – Music Discovery
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2010, 23:11:07 »
Ne nalazi sve grupe, probao sam nekoliko domacih i nije naslo. Ne znam po kom principu pravi liste?!

Vise mi se svidja Playlistnow.fm mada je ovde bolje sto ima Mix opcija.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Odg: Youtube – Music Discovery
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2010, 23:15:52 »
Ne nalazi domaće grupe jer se fond klipova zasniva na Vevo-u. Vevo je ogranak Youtube-a koji ima zvanične ugovore sa muzičkim kućama u USA i Kanadi. Zato nema naših grupa. Ali je zato za svetsku muziku ok sajt.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...