55 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: B92.fm - domaci last.fm  (Pročitano 5435 puta)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
B92.fm - domaci last.fm
« poslato: Januar 20, 2010, 11:08:10 »

Ukoliko vam je nedostajao last.fm otkako je poceo da se naplacuje u pojedinim zemljama izmedju ostalih i u nasoj, sajt b92.fm nudi slicne mogucnosti. Poseduje veliki izbor domacih i stranih muzickih numera, emisije radija b92, video spotove i jos mnogo toga. Svu muziku je moguce direktno slusati pomocu ugradjenog plejera na sajtu, praviti plejliste i deliti sa prijatelima, uclanjivati se u grupe ljudi sa istim interesovanjma, i na osnovu vaseg muzickog ukusa dobijati preporuke za korisnike i plejliste koje mogu da vam budu interesantne.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
Odg: B92.fm - domaci last.fm
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2010, 12:06:56 »
Steta za Last.FM sto je resio da naplacuje mesecnu clanarinu. Definitivno je servis br.1 za slusanje muzike online. Na B92fm nisam nasao polovinu numera koje sam trazio...

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #2 poslato: Januar 26, 2010, 19:49:52 »
b92.fm je broj 1 kada je pitanju domaci rok iz 90-tih godina pronasao sam puno stvari koje sam slusao i pogubio diskove i kasete. Dobro je sto nema grand muzike pa cak ni ceca.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2010, 22:29:40 »
Pa bezveze bi bilo da domaci muzicki portal nema dobru kolekciju domace rok muzike.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2010, 12:01:00 »
Ja pokusao (posle duzeg vremena) da sastavim jednu playlistu na B92.fm. Cisto da slusamo u kancelariji na poslu. I to je bilo bukvalno mucenje. Toliko sve sporo radi (verovatno zbog velikog broja korisnika) i ucitava da je to katastrofa. Interfejs im je daleko od onog sto zovu "user friendly". Konfuzno i komplikovano. 10 min sam trazio najbitniju opciju da editujem postojecu playlistu. Natrpano i nepregledno.
Na kraju sam uspeo nekako da napravim playlistu od 20 numera. Sada cu pokusati da iste te pesme downloadujem sa interneta i sasvim sam siguran da cu to brze uraditi nego sto sam ovamo uspeo da napravim listu.
« Poslednja izmena: Februar 11, 2010, 12:03:25 by WingsOfDesire »

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2010, 14:05:33 »
Slazem se, ja nisam ni pokusavao da napravim listu jer interfejs je stvarno uzas. Jedino za sta koristim ovaj sajt je slusanje celih albuma.

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #6 poslato: April 16, 2010, 23:19:45 »
B92.fm je sklonio sa sajta numere koje potiču iz 4 glavne izdavačke kuće: EMI, Universal, Sony i Warner. Razlog je nesuglasica oko autorskih prava sa SOKOJ-em i OFPS-om. Detaljnije na http://b92.fm/help/majors.html