28 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Spelunky  (Pročitano 4785 puta)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Odg: Spelunky
« Odgovor #15 poslato: Decembar 10, 2010, 13:10:19 »
^ ^ "If it’s done right from the very beginning you have the sense that the game can just go on forever." (parafrazirano...)

Deder kazi mi, Desire, kako treba igrati Spelunky? U jednom dahu, ili igra sama pamti progres? Je li neophodno da na svakom nivou spasem plavusu (da bih kasnije otkljucao tajne sobe) i treba li voditi rat s prodavcem? Usmeri me, O, Veliki Mudracu! :)

P.S. Zanima me i u kojoj meri smem da trosim skupljenu lovu na bombice i pomagala: u malim kolicinama, pola-pola, il' moz' da se rasipa?
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2010, 17:23:25 by Heretic »

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #16 poslato: Decembar 10, 2010, 20:24:33 »

Deder kazi mi, Desire, kako treba igrati Spelunky? U jednom dahu, ili igra sama pamti progres?
Igra pamti samo ono što si postigao (otključao sobe, postigao skor, bla, bla, bla) i igra se u jednom dahu. Nema "save", ali se neprijatelji random generišu, kao i nivoi. Sve se svodi na čist skill.

Je li neophodno da na svakom nivou spasem plavusu (da bih kasnije otkljucao tajne sobe)
Kad dovedeš plavušu do izlaza, ona ti pokloni poljubac tj. +1hp. Ako to učiniš dovoljan broj puta, otključaće ti se bonus soba. E te bonus sobe su jako zarazne. Ja samo njih i igram (heheee).

treba li voditi rat s prodavcem? Usmeri me, O, Veliki Mudracu! :)
Vodim rat s njim samo kad vidim da prodaje jetpack (ili mi je strašno dosadno). Za njega vredi ratovati. Mada, ako planiraš da pronadješ "Black Market" gde možes za 50.000 da kupiš Ankh (http://spelunky.wikia.com/wiki/Ankh), onda ih bolje ne diraj :) E pazi, ima fora da ukradeš od prodavca neki "item" i ako uspeš da ga ne ubiješ (ili te ne ubije) naredna dva levela, onda će prodavac odustati da te juri.

P.S. Zanima me i u kojoj meri smem da trosim skupljenu lovu na bombice i pomagala: u malim kolicinama, pola-pola, il' moz' da se rasipa?
E, jedna soba se otključava ako skupiš (ne drži me za reč) preko 120.000, pa ako ti je to cilj, onda nećeš trošiti. Isto važi ako planiraš da kupiš "Ankh". Ako nemaš nijedan od gore navedenih ciljeva - onda kupuj i troši.
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2010, 20:28:31 by WingsOfDesire »

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #17 poslato: Decembar 10, 2010, 20:43:18 »
Provalio sam u medjuvremenu da plavusa daje hp, i kupovao sam razne zezancije: kompas, cizme, rukavice... Elem, jedino cizmice imaju nekakvu primenu, pa i paket od 20bombica je odlican, jos kad izotvaras kovcege sa jos njih, dobro dodje za pravljenje prolaza i skupljanje zlata.

Inace, tvoje sugestije mi odlicno dodju, igra je stvarno zarazna kad pohvatas sve fazone, na kraju krajeva kad se budem ispucao, otici cu na restart i odrediti sebi nove ciljve. Uspesno si zarazio jos jednog tomb raidera! Hvala. :)

"...to reach the City of Gold you MUST consume the Ankh in one of the levels of Area 3. You will know which area this is when you see a giant Moai with an ankh on top of it. You must kill yourself within a certain distance of the Moai for this to work, and CANNOT use a bomb, due to the aftershock effect which will kill you twice. The best method of doing this is simply pressing Escape and hitting F1. Successfully using the Ankh on the Moai level will cause you to respawn inside the giant skull, where the Hedjet is lying on the floor in front of an exit door that will allow you to instantly skip the level you are on." <---- Jesi li radio ovo? Pretpostavljam da je CoG znaci bukvalno to.

P.S. Pohvale za Lenny Bruce-a. Medju prvima je pokrenuo social criticism stand-up. ;)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2010, 22:43:20 »
Provalio sam u medjuvremenu da plavusa daje hp, i kupovao sam razne zezancije: kompas, cizme, rukavice... Elem, jedino cizmice imaju nekakvu primenu, pa i paket od 20bombica je odlican, jos kad izotvaras kovcege sa jos njih, dobro dodje za pravljenje prolaza i skupljanje zlata.
Rukavice (braon boje) su dobre jer uz pomoc njih mozes da se veres po zidovima (prakticno ti konopac onda i nece trebati). Kompas je koristan kad resis da obrnes celu igru za sto krace vreme i otkljucas novu sobu jer pokazuje na exit.

Inace, tvoje sugestije mi odlicno dodju, igra je stvarno zarazna kad pohvatas sve fazone, na kraju krajeva kad se budem ispucao, otici cu na restart i odrediti sebi nove ciljve. Uspesno si zarazio jos jednog tomb raidera! Hvala. :)
Eheee! Pretpostavio sam jer imamo slican ukus za video igre. Ovde imas gomilu fanatika slicnih nama...
http://mossmouth.com/forums/index.php?PHPSESSID=7e7hlvpeepdeb0di278f87fvi4&board=3.0
"...to reach the City of Gold you MUST consume the Ankh in one of the levels of Area 3. You will know which area this is when you see a giant Moai with an ankh on top of it. You must kill yourself within a certain distance of the Moai for this to work, and CANNOT use a bomb, due to the aftershock effect which will kill you twice. The best method of doing this is simply pressing Escape and hitting F1. Successfully using the Ankh on the Moai level will cause you to respawn inside the giant skull, where the Hedjet is lying on the floor in front of an exit door that will allow you to instantly skip the level you are on." <---- Jesi li radio ovo? Pretpostavljam da je CoG znaci bukvalno to.
Jesam (sve sto je moguce otkriti u igri, ja sam uradio. Postavio sam i rekord na Rescue Damsel. Igrao sam sobu sigurno preko 140 sekundi, a brojcanik vrti do 99). Ankh kupujes kada pronadjes Black Market. Eeee, tu ti treba 50.000 da kupish Ankh. Kada ga kupis, na nekom od levela na trecoj tabli (Area 3) videces zlatni shlem u jednoj od statua. Tu izvrsis samoubistvo (escape + F1) i pojavis se unutar statue i pokupis slem. On te vodi u City of Gold.

P.S. Pohvale za Lenny Bruce-a. Medju prvima je pokrenuo social criticism stand-up. ;)
'faaala... Dobro si se setio za temu. Odavno sam ga gledao. :)