61 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Ima li slicnosti  (Pročitano 3212 puta)

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
Ima li slicnosti
« poslato: Novembar 07, 2009, 20:02:06 »
Pogledajte ova 2 plakata. Jedan je za kampanju koja je upravo krenula, pre par dana i mnogo informacija o njoj moze da se nadje ako u Googlu ukucate Tvoje ne menja sve.

Drugi plakat je bio za kampanju Promenimo navike koju je u Svrljigu 2005. sprovelo vise NVO organizacija.

Dizajn ovog drugog plakata potpisuje Vladan Vasic a ko je dizajner kampanje Tvoje ne menja sve, ne znam. Vaske nije :-)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Odg: Ima li slicnosti
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2009, 20:25:58 »
Ma u opšte ne liči. Nikola , trebao bi da promeniš naočare.

lol, mala šala. Sličnost je zaista sumnjiva.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2009, 20:31:55 »
Ne mogu da nadjem drugi plakat koji je glasio nekako: Imam super ideju za nastavak kampamnje i koji je bio napisan u vise redova, slicno prvom plakatu.

Ja mislim da autori prvog plakata nikako nisu mogli da vide Promenimo navike plakat jer ga na netu gotovo nigde nema, a bilo je stampano mozda 300 postera koji su zalepljeni u Svrljig.

Stoga, rekao bih da je rec o slucajnosti. Zanimljivoj u svakom slucaju :-)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2009, 20:36:00 »
Pre nego sto se vratim blazenome slusanju muzike, moram da primetim nespretnost u prvom plakatu. Zar ne bi izgledao bolje sa tackom koja se nalazi unutar kontinuiteta kruznice pritom je prekidajuci? Ovaj "ispali" valjkasti oblik je smesan.

A da podseca na Wings-ov, podseca u pm.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2009, 21:11:56 »
Slucajno/neslucajno - nebitno skroz. Najbitnije: da kampanja "da" pozitivne rezultate.

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Novembar 09, 2009, 10:00:22 »
mister skromni :) sta be nebitno j**i im sve po spisku...gde su tu autorska prava

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #6 poslato: Novembar 09, 2009, 13:26:14 »
Verujem da je slucajnost ali bez obzira na sve plakat za promenimo navike je lepsi.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)