352 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Župska berba  (Pročitano 2556 puta)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Župska berba
« poslato: Septembar 20, 2009, 17:43:23 »

Najveca kulturno privredna manifestacija posvecena grožđu i vinu u ovom delu Balkana koja se jubilarno organizuje svake godine u vreme berbe grožđa u Aleksandrovcu i ima za cilj da privuče sve ljubitelje grožđa i vina na jednom mestu! Izdvaja se po jedinoj u svetu fontani vina koje se u vreme manifestacije besplatno deli posetiocima...

Od četvrtka 24. do nedelje 27. septembra u Aleksandrovcu i okolini.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
Odg: Župska berba
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2009, 21:24:42 »
Bili smo, videli, probali i malo poneli kuci.

Kad smo stigle iznenadile su nas 2 stvari prva je baloncici od po 5l prazni koji se prodaju ispred svaki dragstor prosto da pomislis da su ti potrebni da se odmah obezbedis sto smo kasnije uvideli da nije slucaj jer svako ti daje vec natoceno vino. Druga stvar je to sto na ulazu stoji devojka obucena u narodnu nosnju sa jos dvojicom i naplacuje ulaz za kola u deo grada gde se odrzava manifestacija. Naravno nismo platili, jer smo nasli odlicno besplatno parking mesto u skoli koja je bila tu odmah ispred ulaza.

U pocetku sam bio malo razocaran jer su sipali po trecinu male casice jer znam u Rajac kad odem svuda pune do vrha, ali kasnije sam video da je tako mnogo bolje jer ima puno razlicitog vina koje treba da se proba.

Fontana sa vinom. Mesto iz snova :) Ovde bi ostali ceo dan da slucajno nismo upoznali jednog mestanina koji sedi tu i pije vec 4 dana, koji nam je rekao da nije to sve da tek ide vinska ulica. Inace na ovom mestu je ispijeno 10 000l vina za vreme trajanja festivala.

Ovde sam probao navise razlicitih vrsta vina u svom zivotu. Vina su se kretala od 60-200din za litar nebitno da li su crna(tacnije crvena jer tamo svako zna da ne postoji crno vino), bela ili shira(ovogodisnje slatko). Bilo je i odlicno kupinovo vino kao i vino od maline za koje sam tad prvi put cuo. Jos nije bio ni kraj ulice a mi smo poceli da se lelujamo.

Ovo su neki tamo cobani :)

Preko dana je pored fontane pustana narodna muzika sa bine a uvece su trebale da nastupaju zvezde granda(da ne idu uz vino, ne idu). U petak su nastupale Neverne Bebe ali nazalost niko to nije znao...
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2009, 21:30:59 »
Daj zarej, pusti 2L crnog na mail. Ili ga uploaduj na rapidshare :P

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2009, 21:45:58 »
E nisam doneo crno, od tolike potrage za najboljim iskvario mi se osecaj za ukus tako da nisam smeo da kupujem crno, uzeo sam samo belo. Inace mogu da kazem da je Rajacko crno bolje od svih koja sam ovde probao,ali zato je ovde kupinovo bilo perverzija.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2009, 11:04:49 »
E ovo je prava pustolovina!

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #5 poslato: Septembar 29, 2009, 11:09:41 »
In vino veritas - U vinu je istina .

Baš mi je drago da ste se lepo poveli tamo
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...