68 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Nova verzija Firefoxa  (Pročitano 6152 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Nova verzija Firefoxa
« poslato: Septembar 19, 2009, 12:07:23 »
Firefox 3.6 Alpha 1 dostupan za download

Nakon mesec dana od finalne verzije Firefox-a 3.5, Mozilla je objavila dostupnost nove verzije Firefox internet pretraživača. U pitanju je Firefox 3.6 Alpha 1 verzija kodnog imena Namoroka.

Namoroka je bazirana na platformi Gecko-a u verziji 1.9.2, koja čini osnovnu internet aplikacija kao sto je Firefox. Prema navodima iz Mozille, ovo Alpha 1 izdanje je prvenstveno namenjeno razvojnim timovima i beta testerima. Firefox 3.6 Alpha 1 je dostupan za Windows, Mac OSX i Linux operativne sisteme.

Ali ukoliko ste radoznali, evo linkova za download:

Download Firefox 3.6 Alpha 1 za Windows OS: OVDE

Download Firefox 3.6 Alpha 1 za Mac OS X: OVDE

Download Firefox 3.6 Alpha 1 za Linux OS: OVDE

preuzeto sa noobclub.org
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
Odg: Nova verzija Firefoxa
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2009, 17:02:10 »
Na raspolaganju je  :beta: verzija novog Firefoxa 3.6 za download.

Download : http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html . Naravno svi vaši dodaci za firefox neće funkcionisati, ali njihov update sledi uskoro.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2009, 12:03:51 »
Proslava 5. rođendana Firefox-a

Zajednica Mozila Srbija, uz podršku Ubuntu lokalne zajednice za Srbiju organizuje proslavu 5. rođendana Firefoxa, jednog od najpopularnijih veb pregledača današnjice. Tom prilikom okupiće se svi koji su radili na prodoru Firefoxa na tržište Srbije i njegovoj lokalizaciji na srpski jezik, a biće održan i niz predavanja vezanih za ovaj veb pregledač i sloboda softver generalno.
Mesto: Dom omladine, Makedonska 22, Beograd

Vreme: nedelja, 8. novembar 2009 od 16 časova

Redosled predavanja:

1. Miloš Dinić: Mozilla od početka do danas

2. Paskal Ševrel: Firefox (uključenje)

3. Ladislav Urošević: Cilj i značaj lokalizacije proizvoda

4. Stephen Lau: Songbird (uključenje)

5. Vladimir Ralić: Ubuntu Srbija i Firefox

6. Bojan Bogdanović: Statistika korišćenja Firefoxa

7. Miloš Dinić: Fennec (Firefox Mobile) - najava i planovi

Nakon formalnog dela, svi gosti su dobrodošli da ostanu na druženju članova sa organizatorima, da pitaju šta god ih interesuje o Mozilli, Firefoxu i slobodnom softveru, te da se priključe zajednici ako žele da doprinesu širenju ideja za koje se Mozilla Srbija zalaže.

HB Firefox  :uu:

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2010, 21:05:16 »

Izašla je nova verzija Firefox-a. Više o tome na http://megablog.svrljig.net/

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2010, 17:46:26 »
ja sam mogao da napravim bolji browser :DDD
cesto mi se desava da se ver. 3.6 pokoci, ja konstantno imam otvorena 4-5 taba i kad otvaram sledeci jednostavno se pokoci na sekund. nije to strasno ali na prethodnoj verziji je sve bilo super. citao sam nesto kako je sad brzi za 40% od 3.5x i sve ostalo sto mi izgleda da su se uhvatili u neku trku sa guglovim chromom na foru ko ima brzi. ja tu brzini tjs razliku uopste ne primecujem niti je to relevantno, hocu samo stabilan browser i da nova verzija bude bolja od stave a ne ovo.
Neon Genesis Evangelion

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2010, 11:15:32 »
Ja sam Firefoxu dao sansu citave dve godine i opet se vratio Operi. Sekundarni browser je Chrome. Za to vreme mog koriscenja Firefoxa, on je u nekoliko navrata gubio bookmarkove, znao je da se blokira kada otvorim previse tabova. Pojedine sajtove je otvarao citavu vecnost. Bio je kralj tromosti i bez plaginova. Zelim da verujem da on sada radi stabilno i brze nego ostali, ali isto tako su pricali i za ranije verzije dok sam korisio FF pa se ispostavilo drugacije... Tako daaa...
« Poslednja izmena: Januar 24, 2010, 11:20:32 by WingsOfDesire »

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2010, 11:48:27 »
ovo je najgora verzija do sad, i ja cu privremeno da se vratim operi, uzas.
btw. ko hoce da vidi koliko mu FF "jede" memoriju neka ukuca about:memory u browser-u
Neon Genesis Evangelion

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2010, 13:52:58 »
Ja sam sinhronizovao Operu, tako da bilo na kom racunaru da je koristim ili mobilnom, imam uvek svoja podesavanja (bookmarkove, speed dial, feedove itd...). Opera Unite je prica za sebe, a i Dragonfly je zadovoljavajuc.
@Seph - Enejbluj "Mouse Gestures" u Operi... I probaj obavezno Unite.
« Poslednja izmena: Januar 24, 2010, 13:59:08 by WingsOfDesire »

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2010, 14:22:16 »
obavezno, prelazak je malo tezi bas zbog bookmarkova, passworda i ostalog ali ovo vise nema smisla.
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #9 poslato: Januar 26, 2010, 22:49:50 »
kako aktivirati tabs previews (samo za win 7)

u adress baru ukucati prvo: about:config
zatim ispod gde pise filter ukucati browser.taskbar.previews.enable ili samo browser.taskbar
pa na to dupli klik da pise true i to je to.
kad se kursorom predje preko ff ikone u task baru dobija se pregled aktivnih tabova
Neon Genesis Evangelion

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #10 poslato: Januar 26, 2010, 23:26:24 »
ipak si se vratio FF-u :)

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #11 poslato: Januar 26, 2010, 23:35:44 »
ne, operu koristim. citao sam nesto za ff pa sam naiso na ovo, isprobao i postavio.. sve vise mi se svidja opera, jos i ovaj unite da vidim sta tacno moze
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2010, 20:27:24 »
Elem, nije se pisalo ovde odavno pa ću ovu temu opet pokrenuti, a povod za to je skori izlazak četvrte verzije "vatrene lisice". Trenutno je na raposlaganju Firefox 4.0 :beta: 7. Svi je hvale njene kvalitete i brzinu pa rekoh da je probam i ja.

Mogu vam reći da sam se prijatno iznenadio brzinom otvaranja web stranica. Integracija novog Javascript engine-a donosi svoje plodove i Firefox će opet ući u trku sa Chrome-om i Operom. Ukoliko želite da sačuvate vašu trenutnu verziju Firefox-a a želite da kao ja probate ovu novu verziju možete testirati portabl verziju (koja ne traži instalaciju). Možete skinuti ovu betu na ovom liku :

http://sourceforge.net/projects/portableapps/files/Mozilla%20Firefox%2C%20P.E.%20Test/Mozilla%20Firefox%2C%20Portable%20Edition%204.0%20Beta%207/FirefoxPortableTest_4.0_Beta_7_English.paf.exe/download

i samo pokrenite.exe fajl (sto posto je bezbedno). Naravno vaš postojeći Firefox mora biti isključen da bi ovaj bio pokrenut. Pročešljajte ga malo pa mi recite kako se vama čini.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2011, 20:23:52 »
« Poslednja izmena: Februar 10, 2011, 16:14:57 by WingsOfDesire »

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2011, 22:17:58 »
:/ prsli su skroz, ove godine izlazi ff4,5,6 i 7
Neon Genesis Evangelion