108 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Potrošački sindrom  (Pročitano 11457 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Re: Potrošački sindrom
« Odgovor #15 poslato: Novembar 25, 2007, 15:17:48 »
super... glava boli.... evo vec se radujem...
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Pinokio

• Ne silazi sa Foruma
  • izjavljena rec obavezuje.
« Odgovor #16 poslato: Decembar 19, 2007, 11:03:53 »
U Americi (mislim) je vrsen opit- u delu marketa gde se nalaze vina jedne nedelje je stajao muzicar koji je svirao francusku muziku. Te nedelje se prodaja francuskih vina utrostrucila. Naredne nedelje mu je receno da svira nemacku muziku i opet se utrostrucila prodaja nemackih vina koja i nisu poznata po narocitom kvalitetu.
Primeticete da se i hipermarketima u visini ociju uvek nalaze proizvodi jakih firmi i skuplja roba. Hrana se uvek nalazi na kraju marketa jer se najvise kupuje- a da biste dosli do hrane morate da prodjete ceo market i, naravno, usput kupite i ono sto niste planirali. Kolica su uvek ogromna, jer kad kupite nekoliko stvari to izgleda kao da nista niste kupili i nagoni vas da punite kolica. Koliko li je jos marketinskih trikova koji nam i ne padaju na pamet??????

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #17 poslato: Decembar 30, 2007, 10:46:05 »
 Uveliko traje novogodišnja ludnica. Niš je prepun, saobraćaj katastrofa, niko ne gleda gde vozi, parking je apstraktan pojam... A radnje.. pune!! Ne želim da ponavljam kako ljudi nemaju para. Dobro, sada su stigle plate i penzije, pa da se ispazari za članove porodice nešto. Ok.
 A u hipermarketima su smeške. Nema slobodnih kolica, pa svi čekaju pored onih koji istovaruju, da bi uzeli. Pa, neke silne promocije, kupi 2, dobiješ privezak i sl.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #18 poslato: Decembar 31, 2007, 10:30:34 »
u Zajecaru je isto kolaps bio prekjuce i juce... danas je vec zatisje, valjda su ljudi potrosili pare... znaci, ono je bilo neverovatno.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže SnebivljivaAzdaja

• Hyper-aktivan član
  • Jer, tamo gde se volimo, nikad nije mrak.
« Odgovor #19 poslato: Januar 06, 2008, 01:22:16 »
Da najveci promet u trgovinama je oko NG za 8.mart i kad su slavski periodi.A najslabiji je februara i septembra meseca.
Ambalaza je skoro uvek presudna zbog izbora proizvoda za kupovinu.Mislim da mi u Srbiji ipak nismo bas toliko od toga napravili nauku kao ostale zemlje sveta.
Ovde se kvalitet robe pravi u odnosu na trziste tako da kod nas nema mnogo kavalitetne robe, narocitno uvozna roba je jako nekvalitetna.Ista ta roba koja se uvozi kod nas npr u Nemackoj je mnogo kvalitetnija.

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #20 poslato: Januar 08, 2008, 11:39:37 »
 Da, sve zavisi od tržišta. Ali, moram da priznam, i mene će pre privući ambalaža i ime, nego nešto 'tamo'.
A što se tiče cena, tu prednjačimo. Pouzdano znam da kod nas popularne Nike Jordan patike koštaju i do 14.000 din., a u Americi, odakle brand i potiče, koštaju 3-4.000 din. Eeeee

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #21 poslato: Januar 08, 2008, 23:07:09 »
Plate su male a cene su tu negne kao i u Evropi.

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #22 poslato: Januar 09, 2008, 00:00:35 »
Pred Novu godinu sam bila u Srbiji i gužve u hipermarketima su me uplašile. Ništa mi nije jasno. Znam kolike su plate, cene robe su astronomske (neke cene su i veće nego na zapadu) a ljudi kupuju kao da će sutra da se zarati, kao da im je to zadnje u životu. Zaista ne razumem. Nemojte pogrešno da me razumete, nije mi krivo (daleko bilo), samo ne razumem otkud ljudima novac. Čini mi se da proteklih godina nije bilo tako.

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #23 poslato: Januar 09, 2008, 00:19:05 »
 Uglavnom se svi žale kako nemaju para. Nedavno otvoren (i kontroverzan, ako mogu tako da kažem) Delta City u Beogradu broji hiljade i hiljade ljudi dnevno.
Kolegenica mi je pričala kako masovno kupuju (u sezoni kada nema sniženja), žene izlaze iz radnje sa cipelama koje nisu ispod 50.000 sa kesama, ljudi su svuda, samo kupuju. Para se, očigledno, ima. Samo što je razlika između severne i južne Srbije dosta velika. Ali, i u Nišu ima dosta pazaraca, u svako doba.

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #24 poslato: Januar 09, 2008, 23:11:53 »
Pred Novu godinu sam bila u Srbiji i gužve u hipermarketima su me uplašile. Ništa mi nije jasno. Znam kolike su plate, cene robe su astronomske (neke cene su i veće nego na zapadu) a ljudi kupuju kao da će sutra da se zarati, kao da im je to zadnje u životu. Zaista ne razumem. Nemojte pogrešno da me razumete, nije mi krivo (daleko bilo), samo ne razumem otkud ljudima novac. Čini mi se da proteklih godina nije bilo tako.
To je sezona kad se najvise kupuje-trosi.Posle toga promet znatno mnogo opadne.

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #25 poslato: Januar 09, 2008, 23:15:38 »
Toliko i ja znam ali sam odokativnom metodom utvrdila da kolica teže bar 10 000 din. a neka sigurno i više. To me je zbunilo.

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #26 poslato: Januar 12, 2008, 03:59:39 »
Znas neki ljudi svoje maloprodaje snabdevaju u tim vecim marketima.Tako da nije nemoguce da se susrecu korpe sa vrednost od 10 000

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #27 poslato: Januar 31, 2008, 18:47:59 »
ma cudne stvari se desavaju, nesto sam malo bolje zagledao i video da se vise isplati kupovina 3 manja pakovanja od kupovine velikog pakovanja jednog proizvoda i to je razlika oko 100 din pa cak se i malo vise kolicinski dobije, i tako jos neke stvari su me iznervirale - ko placa karticom procedura traje 10 min a ja cekam i cekam.... evo mog doprinosa protiv masovne kupovine:

Neon Genesis Evangelion