138 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Narkomanija u Svrljigu  (Pročitano 50662 puta)

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
Re: Narkomanija u Svrljigu
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 19, 2007, 09:14:48 »
 Nekako se podrazumeva da tinejdzeri zure sve da probaju. O.K. to cini odrastanje ali mi se cini da se sa tim i takvim odrastanjem pocinje sve ranije i ranije. Nije isto probati sa dvadeset, sedamnaest ili dvanaest. Ne reaguje se isto. Emocionalna zrelost nije na istom nivou. Kao da im se previse zuri da odrastu i onda srljaju u nesto sto im moze doci glave. A kako se boriti? E, to stvarno ne znam.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 19, 2007, 09:43:20 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:07:36 by WingsOfDesire »

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 19, 2007, 16:30:38 »
pa dobro znas kako nije ni nama narkomanima lako  :-P

Van mreže ernesto ce

• Novajlija
  • *
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 20, 2007, 02:48:24 »
Evo vam prost primer s kraja '80-tih je gram kokaina i gram heroina kostao isto,oko 200DM a sada gram kokina kosta isto a gram heroina kosta oko 15 EURA. Toliko niska cena je prouzrokovana tim sto se zakon ne sprovodi kao kako treba, svi citamo novine zar ne,nekom je u Subotici nadjeno 5 grama i osudjen je na 3 meseca a nekom u Krusevcu je nadjeno 30 grama on je osudjen uslovno? Kod nas se zakon sprovodi po raspolozenju sudija. Da osude dilere na maksimalnu kaznu broj narkomana bi bio minimalan! Kroz nasu zemlju danas se prosvercuje na tone droge uglavnom heroina zato je i cena niska!

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 20, 2007, 15:35:52 »
Cena je niska... u pocetku... ali posle to debelo platis zivotom....

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 20, 2007, 19:01:20 »
 A tu je i korupcija, ili su jednostavno neki narko-dileri u dosluhu sa organima javnog reda i carinarima. Na principu kompenzacije. I to 100% postoji, tako da, ustvari, nismo ni svesni koliko se droge prenese ili pronese kroz zemlju?!!
 Da ne govorim o ilegalnim prelascima preko granice

Van mreže NesaBg

• Novajlija
  • *
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 22, 2007, 16:57:30 »
Treba uraditi nesto drugo od hapsenja tih narko dilera.Racunam da sam ja narkoman i da meni uhapse mog narko dilera ja bi nasao drugog.A ako mi neko pomogne da ne postanem narkoman onda mi narko diler nece ni trebati.Valjda bi trebalo naterati decu da treniraju neki sport(najbolji slucaj) nece se smoriti i nece imati vremena da eksperimentisu sa drogama.

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 23, 2007, 09:41:01 »
jes shije mu ga djura gledam ove nase svrljiske "sportiste" na pauzi izmedju dva basketa zapale cigaru i ovi nasi fudbaleri haha razbijaju se od alkohola. pricaj mi o tome...imaju svo vreme sveta da se drogiraju svrljizani samo ako to hoce a hoce posto se nista ne desava osim vikendom kad se extra nista ne desava osim dezavu proslog petka!

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 23, 2007, 10:30:07 »
jes shije mu ga djura gledam ove nase svrljiske "sportiste" na pauzi izmedju dva basketa zapale cigaru i ovi nasi fudbaleri haha razbijaju se od alkohola. pricaj mi o tome...imaju svo vreme sveta da se drogiraju svrljizani samo ako to hoce a hoce posto se nista ne desava osim vikendom kad se extra nista ne desava osim dezavu proslog petka!

Alo?! Ima li koga!? Kada ce se ovaj problem uzeti za ozbiljno? Oko 32 mlada coveka u Svrljigu se bode u venu?Alo!?!

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 23, 2007, 10:52:44 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:07:11 by WingsOfDesire »

Van mreže Bubica

• Novajlija
  • *
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 23, 2007, 18:42:34 »
Sportisti? Mora da se neko sali. Ja sam jedino cula za Pedju malog i Igora sto je branio za Radnicki Nis. Ostali su samo pokusaji sportista. Mogu samo da glume da su sportisti, sto i rade!

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 23, 2007, 23:09:56 »
Ja se zaista trudim da na sve u zivotu gledam "siroko", ali ovo je zaista presiroko za moj pogled na svet...

U srednjoj skoli su nas stalno vodili na predavalja i dokumentarce o narkomaniji, ali jedino sto tamo naucis jeste nacin pripreme droga ... idiotski do daske...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 24, 2007, 12:38:17 »
ja se secam da je 90% ljudi dremalo na tim predavanjima...
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže NesaBg

• Novajlija
  • *
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 24, 2007, 23:43:47 »
Sportisti? Mora da se neko sali. Ja sam jedino cula za Pedju malog i Igora sto je branio za Radnicki Nis. Ostali su samo pokusaji sportista. Mogu samo da glume da su sportisti, sto i rade!
Vidis druzim se sa Pedjom dosta i znam da je decko vrlo ozbiljan u tome sto radi,bufonce isto.Kad bi ostali pratili primer bar 20% sve bi bilo drugacije

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 25, 2007, 02:01:59 »
Zašto se sada ovde raspravlja o tome da li je neko sportista ili je samo amater - sportista?? Pa normalno je da ne mogu svi da budu vrhunski sportiste i to uopšte nije važno za pravilan i zdrav način života!
Pitanje koje se ovde postavlja je: Kako sprečiti mlade ljude da postanu narkomani i kako pomoći onima koji to već jesu da se otrgnu od tog zla?! I mislim da je još veće pitanje želimo li mi da se suočimo sa činjenicom da narkomanija uzima maha u ovom našem malom i jadnom mestu?! Jer tek kad se suočimo sa tom činjenicom i shvatimo da je to jedno veliko zlo koje za sobom povlači još mnoga druga zla, moći ćemo da se organizujemo i borimo protiv toga. Ako na to gledamo kao na nešto što se događa "tamo negde i tamo nekome" i pustimo da prolazi pored nas, realno možemo samo da očekujemo samo da se jednog dana sudarimo sa tim. Da li direktno, "u čelo", ili indirektno, uopšte nije bitno, jer boli i jedno i drugo...
Oni koji najviše mogu da pomognu su baš oni najbliži, koji se susreću svaki dan sa onima koji drogu upotrebljavaju. I ako mislite da ste im prijatelji zato što ne govorite o narkomaniji kao problemu, varate se. I ako kao roditelji ne pomažete svom detetu jer ne želite da priznate sebi i drugima da je vaše dete narkoman, činite mu najgoru moguću "uslugu".
I ako roditelji, npr. u Niševcu ne zabrane svom detetu da gaji marihuanu jer "to nije opasna droga", ili zato što će dete zaraditi koji dinar, to nisu dobri roditelji, jer trebaju da znaju da se tako počinje, a svom detetu otvaraju put ka kriminalu ili ka narkomaniji.
Protiv narkomanije se najlakše i najefikasnije bori u svom okruženju...
I ako svi ne dignemo svoj glas protiv narkomanije, ako krijemo one koji su narkomani i dileri, nećemo se izboriti s njom...
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!