69 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Narkomanija u Svrljigu  (Pročitano 49959 puta)

Miwosh

• Gost
Re: Narkomanija u Svrljigu
« Odgovor #120 poslato: Jun 18, 2008, 14:57:16 »
Da, da...razumem (znam na sta si mislila samo sam hteo da to razjasnimo:)

Zato se i slazemo da je potrebna organizacija za borbu protiv narkomanije...ali za to su i potrebni ozbiljni ljudi(a ne neki naduvani namrsteni cicice kojima je novac najbitnija stvar u zivotu) koji ce zaista odgovorno raditi svoj posao... evo ja sam spreman da pomognem organizaciji volonterskim radom!

Van mreže lutka_sa_naslovne_strane

• Novajlija
  • *
« Odgovor #121 poslato: Jun 18, 2008, 15:06:18 »
joj i ja bih da volontiram... pre sam isla u crveni krst, ali kad sam videla mito i korupciju, odmah sam pobegla.... ma nis nema ni terensku jedinicu... uzas.... ali skrenula sam s teme.......

I may not be perfect, but I'm aways ME

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #122 poslato: Jun 18, 2008, 15:09:04 »
Potrebna je podrška cele zajednice. Svih građana. Ako ne svih, onda barem podrška dobre većine, što se kod nas u Svrljigu neće desiti skoro. Zasigurno ne u narednih 30 godina. I to je glavni problem. Znatno manji problem su kompetentni ljudi, dobar program, sredstva itd, itd... Do tada možda neko i izmisli vakcinu kojom će otkloniti zavisnost. Klinike tipa Beti Ford će postati narodni muzeji... I taj problem prihvatanja/podrške/pomoći u našem gradu nije samo vezan za narkomaniju, već za sve sociološko/zdravstvene modele. Tužno, ali istinito.
:-(

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #123 poslato: Jun 19, 2008, 11:29:25 »
[logged]Teško je volontirati kad je rad sa narkomanima u pitanju jer čovek treba biti posvećen 24h dnevno što znači da onaj ko volontira treba da zapostavi sve svoje obaveze(porodicu, posao, školu) da bi kvalitetno radio.
A Crveni krst, mada nema obavezu ali ima dovoljno zaposlenih i onih koji tamo služe vojni rok pa i bez volontera mogu da pokrenu neku akciju, ali prvo treba da izvade ruke iz džepova i počnu da  rade nešto [/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #124 poslato: Jun 19, 2008, 13:13:55 »
ovako...posto se osecam prozvanim da napomenem da je akcija vec u toku i pre neki dan smo radili anketu u srednjoj skoli! stampaju se majce i flajeri pa ako je neko za volontiranje vise je nego dobrodosao...acacunami ne znas o cemu pricas dodji u c.k. da vidis gde drzimo ruke, ja iako sam vojnik sizifa aktivno ucestvujem u rad crvenog krsta kao volonter i pored ovoga sprovodimo i akciju pomoc starijima a tu je i likovna kolonija istovremeno zato JOIN US OR STFUP! 
« Poslednja izmena: Jun 19, 2008, 13:22:35 by oVermind »

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #125 poslato: Jun 19, 2008, 13:28:57 »
e da svako ko hoce da se javi za volonteraj moze da dodje u crveni krst svrljig svakog radnog dana od 9 do 2!

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #126 poslato: Jun 19, 2008, 15:52:13 »
[logged]
ovako...posto se osecam prozvanim da napomenem da je akcija vec u toku i pre neki dan smo radili anketu u srednjoj skoli! stampaju se majce i flajeri pa ako je neko za volontiranje vise je nego dobrodosao...acacunami ne znas o cemu pricas dodji u c.k. da vidis gde drzimo ruke, ja iako sam vojnik sizifa aktivno ucestvujem u rad crvenog krsta kao volonter i pored ovoga sprovodimo i akciju pomoc starijima a tu je i likovna kolonija istovremeno zato JOIN US OR STFUP! 
Prvo, nisam ni mislio na Crveni krst u Svrljigu već u Nišu jer znam bar 10-tak ljudi koji su bili volonteri ili su na civilnom služenju vojnog roka i znam da je tamo bilo privilegovanih volontera koji su dobijali pare za ono što rade a drugi nisu a bilo je i onih koji se nikada nisu pojavili u C.k. a po spisku tamo služe vojni rok. A drugo, problem narkomanije u Svrljigu ne postoji od pre neki dan niti od kad si ti postao vojnik Sizifa(niti samo u periodu "od 9 do 14h") i nemaš potrebe da se osećaš prozvanim niti da prozivaš mene kako nemam pojma o čemu pričam jer ja nisam nigde video flajer, ako se tek sad štampa to je vaš problem, a ako postoji negde u gradu obavesti me obavezno da pogledam jer ja u zadnjih nekoliko godina nisam video ni jedan plakat Crvenog krsta u Svrljigu osim možda za 1. decembar(ako to nije bio Jazas). Mislim da nema potrebe za "STFUP!" jer je nekulturno a i tako se ne piše "nije tačno to što ti tvrdiš, mi radimo to, to i to...a evo i svi to mogu da pogledaju, vide i uvere se u to ovde: .....................".
Uostalom otvori temu o akcijama Crvenog krsta u Svrljigu da bi mogli i mi sa foruma da se informišemo, jer na sajtu Crvenog krsta Niš još uvek stoje vesti iz 2003.godine (pa čak i vest da će se Adria rock festival održati od 29. do 31. maja :-0 ), a sajt svrljiškog Crvenog krsta nisam uspeo da pronađem.

E sad(da se vratim na temu), ja sam prozvao Crveni krst zbog toga što  ima organizaciju na celoj teritoriji Srbije i postoji od 1876. i zato smatram da imaju najbolje preduslove da se pozabave ovim problemom i na lokalnom i na globalnom nivou. Znam da su ranije aktivisti Crvenog krsta išli od kuće do kuće i sakupljali dobrovoljni prilog za akcije pomoć i sl (sada su IN tzv donatorske konferencije), to je ujedno bila i neka vrsta reklame. [/logged]
« Poslednja izmena: Jun 19, 2008, 16:09:44 by acacunami »
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #127 poslato: Jun 19, 2008, 16:37:39 »
ma jeste a kako se pise ajde prosvetli me! a i u ostalom lako je kritikovati. Ni ja tebe nisam video da nesto radis po tom pitanju, ako ti to toliko smeta prijavi se volontiraj i promeni nesto. Nemoj da sedis na pedu i kukas kako je svet oko tebe njesra!

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #128 poslato: Jun 19, 2008, 16:53:43 »
Vidim ovu raspravu, pa se nešto mislim da ste obojica u pravu. Naše društvo je ogrezlo u korupciji i ima je svuda, pa i u Crvenom krstu. I u Nišu i u Svrljigu i svuda. I istina je i da ljudi u Crvenom krstu rade nešto, ali to nije ono što bi trebalo da bude. Jer su oni plaćeni za to što rade i to dobro. A osim što su plaćeni, snalaze se i na druge načine. Ako je to sada manje, bilo je vremena kada je CK bio pun kobrod, i kada su nosili i šakom i kapom. Volonteri koji dolaze u C.K. su sigurno oni koji tamo najviše rade. I zato njima i izgleda da ti ljudi tamo rade puno. A ono što je bilo u vreme kada je u Svrljigu bilo i nekoliko stotina izbeglica i kada su za njih stizale svakakve namirnice je iza nas i vi ne znate kako je to bilo. Ali ljudi koji rade u CK nisu nikada kupovali namirnice, budite ubeđeni u to. Imali bi zalihe još uvek da se to ne kvari! istina je i to što aca kaže da se nekome i volonterski rad plaća, a nekome ni ne volonterski se ne plaća.... Takva je naša država, takvi su naši ljudi....
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #129 poslato: Jun 19, 2008, 18:38:22 »
[logged]
ma jeste a kako se pise ajde prosvetli me! a i u ostalom lako je kritikovati. Ni ja tebe nisam video da nesto radis po tom pitanju, ako ti to toliko smeta prijavi se volontiraj i promeni nesto. Nemoj da sedis na pedu i kukas kako je svet oko tebe njesra!
E pa, ja volonterski kritikujem. I bolje da pričam o tome šta je "njesra" nego da ćutim o stvarima kao što je problem narkomanije i nezainteresovanost državnih instuticaja za rešavanje ovog problema kao i većine građana Svrljiga. Ja se trudim da promenim ljude oko sebe i da im ukažem na stvari koje su loše, jer smatram da promene treba početi od svoje okoline - "misli globalno deluj lokalno". [/logged]

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #130 poslato: Novembar 07, 2008, 07:20:09 »
Na lokalnoj TV juce je objavljeno da je droga u svrljigu odnala dva zivota. Dokle ce cutati opstina i nadlezne institucije? Da li ce bar sada oziveti svest koliko je to uzelo maha i gde sve to vodi?  :-(

Van mreže dexxxa

• Prelazi u legendu
    • dexa
« Odgovor #131 poslato: Novembar 07, 2008, 07:53:48 »
ma bash ih briga za Svrljig...

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #132 poslato: Novembar 07, 2008, 11:10:14 »
Na žalost, tako je. Mada bih ja rekao: "baš NAS briga za Svrljig"!
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #133 poslato: Novembar 07, 2008, 11:20:34 »
Na lokalnoj TV juce je objavljeno da je droga u svrljigu odnala dva zivota. Dokle ce cutati opstina i nadlezne institucije? Da li ce bar sada oziveti svest koliko je to uzelo maha i gde sve to vodi?  :-(
pa kad imamo samo saobraćajnu policiju šta očekuješ

Van mreže kosta

• Novajlija
  • *
« Odgovor #134 poslato: Novembar 07, 2008, 11:26:17 »
pa kad imamo samo saobraćajnu policiju šta očekuješ
bitno je da i ta saobraćajna više operiše po kafanama...a čak i ona pravi klasifikacije...odraše me za kacigu,a svrljiški DŽ (on Vejn) prolazi na svom bajku i suče brkove mrtav ladan ničim izazvan...ni glavu ne nosi svoju,a kamo li kacigu...