74 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Narkomanija u Svrljigu  (Pročitano 55827 puta)

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
Narkomanija u Svrljigu
« poslato: Oktobar 18, 2007, 14:31:06 »
Do pre nekoliko meseci mislila bih da je to gotovo i nemoguce spomenuti... A kada sam  saznala frapirajuce podatke, prosto sam zanemela... Vrhunac svega je to sto su neki od njih ljudi koje ja poznajem, bar sam mislila tako...

Srednju skolu sam zavrsila u Zajecaru, imala sam svakojakog drustva, pa i ljude iz te "branse", ali to je period kada se proba sve i svasta, i tada i nisam razumela sve to niti razmisljala na pravi nacin.

Sada nakon toliko godina, verujem dovoljno vremena da se sazri i shvati, susrecem se sa tim u mom malom gradu, gde sam mislila da su klinci jos uvek na nivou punjenih paprika. I sa strahom se pitam kuda to vodi i dokle to uzima maha, jer uz sebe imam jednu devojcicu, koja ce odrasti i nece bas stalno biti u mom vidokrugu. Koliko sam ja jaka da se stalno pitam da li sam pruzila dovoljno dobro vaspitanje ili ce drustvo pobediti sve to... I da li uopste postoji pravi nacin na koji treba postupiti?

Cifra koja iskazuje broj narkomana u Svrljigu je vise nego alarmantna, a o starosnoj granici da i ne govorim. Da li se iko pita ovde kako stati tome na put? I da li je iko uopste i svestan svih ovih cinjenica?...

Da li je ikog briga za to!?!....
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2007, 14:32:50 by lunja »

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
Re: Narkomanija u Svrljigu
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2007, 14:53:17 »
Ja mislim da od odgovornih malo kog zabole za to... kontaju ako su ovi ufiksani bice mirni... a i ufiksani imaju samo pola mozga, pa nisu opasni... muka ziva.
Jedno mi ipak nije jasno > zasto je broj narkomana u siromasnim sredinama tako drasticno visok....
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2007, 15:05:19 »
mislim da je isto, nema neke razlike izmedju siromasne/bogate sredine, cak mislim da se sa vecim standardom povecava i narkomanija, medjutim u bogatijum krajevima ljudi rade, desava se nesto, brze se zivi pa se neke stvari i ne primecuju, dok nap. u svrljig, mislim nista novo, nema posla, mladima je dosadno, jedino rade kladionice, polako stizu i teske droge, nije to od skoro, verujem da je uvek bilo ali eto nije se znalo i najcesce su to ljudi za koje ne sumnjamo..
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2007, 15:20:20 »
 Nije to za zanemarivanje. I ne bih se slozila da je toga od uvek bilo. Barem nije bilo kod osnovaca i mladjih srednjoskolaca. Mene zanima odakle klincima lova za drogu.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2007, 15:24:17 »
da, apsolutno ne sme da se zanemari, i stvarno je novine za decu u osnovnoj skoli. sto se novca tice, stvarno ne znam, mozda je ono, znam ja kad sam bio u srednjoj pa su neki gladovali da bi kupili cigarete, mozda je slicno i sad....
Neon Genesis Evangelion

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2007, 15:26:25 »
pa evo primera u boru, nezaposlenost je dobrih 60%, najsiromasniji grad timocke krajine, a narkomanija cveta, cveta, cveta.... znaci, ono je haos...
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2007, 15:27:48 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:05:16 by WingsOfDesire »

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2007, 15:29:30 »
 Bilo koja droga je mnogo skuplja od cigareta. U nekim anketama se govorilo ne samo o marihuani nego i o ekstaziju i nekim tezim drogama. Koliko treba gladovati za gram kokaina? Zaista me sve to zbunjije. Uh! Sve je teze biti roditelj!

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 18, 2007, 15:35:46 »
jeftinije je nego sto mislis..... mada se i ja stvarno cudim za pare, pored silnog siromastva najvise se puse skupe cigarete, da ne nabrajam...
Neon Genesis Evangelion

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 18, 2007, 17:20:37 »
snadju se deca pa sigurno ste culi za domacu proizvodnju eto mogu da posade lupam: travu pa kad poraste nesto od toga zamene ili prodaju a uzmu recimo lsd robna razmena klinci su bistri sto je najgore ne koriste to u korisne svrhe.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 18, 2007, 17:52:56 »

...
Cifra koja iskazuje broj narkomana u Svrljigu je vise nego alarmantna, a o starosnoj granici da i ne govorim.
...

:!: O kojim se to ciframa radi ? Jesu li to neki zvanicni podaci ? Ili su samo nagadjanja ? Reci, bash me zanima :!:
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 18, 2007, 19:14:32 »
 Broj mladih koji se drogiraju sve je veći, pogotovo u Svrljigu. Pre su svi popreko gledali klince koji pale cigaretu na malom odmoru u školskom WC-u, bilo u osnovnoj ili srednjoj školi, a danas možete po dvorištima istih videti špriceve i igle.
Niko ne zna ko je pravi razlog zašto se mladi drogiraju. Možda im sredina kao što je Svrljig ne pruža neke mogućnosti za zabavu i kvalitetno potrošeno slobodno vreme koga imaju na pretek, pa su sve kladionice, kockarnice i sl. pune. Stvarno, odakle im novac? I za tu drogu isto? Prvo počinju sa travom, ali počinju!!!, pa im nije dosta, jer su čuli od onih 'iskusnijih' da ekstazi stvara 'bolji trip', pa, hajde i to da probamo! A odatle sve počinje. Odnosno, od psihičkog stanja. Jer, kao i za mnoge stvari, autosugestija igra značajnu ulogu. Znači, psihička zavisnost. Ali, kada se dođe u stadijum fizičke zavisnosti, onda to predstavlja ozbiljan problem.

Poznata mi je činjenica o zastupljenosti uživanja droga među mladima, ali ono što me je mnogo više iznenadilo je podatak o broju zaraženih Hepatitisom C. Ne znam tačan broj, ali sam i sigurna da nikako nije jednocifren. A čemu vodi Hepatitis C? I kojim putem se stvara i prenosi? Zašto da podsećam, ionako je to svima jasno... :nono: :nono:

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 18, 2007, 22:30:26 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:04:30 by WingsOfDesire »

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 18, 2007, 23:57:18 »
Verovatno vrlo mnogo vremena treba proci...

...
Cifra koja iskazuje broj narkomana u Svrljigu je vise nego alarmantna, a o starosnoj granici da i ne govorim.
...

:!: O kojim se to ciframa radi ? Jesu li to neki zvanicni podaci ? Ili su samo nagadjanja ? Reci, bash me zanima :!:

Nisu cista nagadjanja. Tacan broj ne znam, a sumnjam da iko i zna, ali svakako da je strasno veliki, mnogo veci nego sto bi pomislili. Zvanicni podaci nisu, jer da bi to bili trebalo bi neko da se pozabavi time, sto inace niko i ne radi, imamo mi bitnijih stvari(!?!?!)....
Inace, zaista se trudim da razumem sve, i mi smo bili u godinama kada sve zelis da probas, ali ovo nije za zezanje, to su nasa deca, sestre, braca, komsije i rodjaci a da i ne slutimo to.

Cinjenica je da to postoji. I cinjenica je da se to lako ne resava. A najbolnije je to sto se tako brzo siri...

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2007, 00:17:11 »
Verovatno vrlo mnogo vremena treba proci...

...
...

Nisu cista nagadjanja. Tacan broj ne znam, a sumnjam da iko i zna, ali svakako da je strasno veliki, mnogo veci nego sto bi pomislili. Zvanicni podaci nisu, jer da bi to bili trebalo bi neko da se pozabavi time, sto inace niko i ne radi, imamo mi bitnijih stvari(!?!?!)....
Inace, zaista se trudim da razumem sve, i mi smo bili u godinama kada sve zelis da probas, ali ovo nije za zezanje, to su nasa deca, sestre, braca, komsije i rodjaci a da i ne slutimo to.

Cinjenica je da to postoji. I cinjenica je da se to lako ne resava. A najbolnije je to sto se tako brzo siri...
kao sto lunja kaze, vecina je nesto probalo, bilo zezanje neko vreme i ok, kraj, medjutim danas gledam i mislim da deca probaju neki dz i vec sutra se bodu.... uzas, tako nije bilo i stvarno je tesko uraditi nesto protiv toga
Neon Genesis Evangelion