206 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Kaktusi i sukulenti  (Pročitano 13464 puta)

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
Kaktusi i sukulenti
« poslato: Maj 15, 2009, 22:57:13 »
Da ne otvaram novu ("biljnu") temu, jer ne želim da brzo zamre, postaviću obećane slike sa izložbe kaktusa ovde, u off topic.Ovo je najminimalniji broj fotki  kaktusa i sukulenata, koji sam izdvojila, a toliko lepih primeraka je bilo...Dakle, izložba kaktusa, Niš, Dom vojske, od juče do prekosutra...  :girlblum:

« Poslednja izmena: Maj 15, 2009, 23:15:03 by alba »

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
Re: Offtopic
« Odgovor #1 poslato: Maj 15, 2009, 23:13:38 »
Nastavak...

A ovo sam ja kupila danas.Najveći izazov mi predstavljaju ova dva litopsića.Nadam se da ću uspeti da ih očuvam zdrave,lepe i da će mi procvetati nekad...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #2 poslato: Maj 15, 2009, 23:17:17 »
Lepa foto galerija "bodljikavih"  ;)

Znam nekog ko će biti srećan da ih vidi. hvala alba  :rose1:
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2009, 23:36:46 »
Nema na čemu,mega!  ;) Zadovoljstvo je moje, posebno ako mogu s nekim da podelim oduševljenje "bockavcima" i sukulentima .Lee,koje vrste voliš (više) ?  :girlwink:

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #4 poslato: Maj 16, 2009, 15:30:58 »
Hvala ti, Alba. Pola sata oči ne mogu da odvojim od njih. Predivni su!!! A i ti si!  :daisy:
Ja jednostavno volim kaktuse i sukulente i ne mogu da se odlučim ni za jedan posebno. Nekada sam imala kolekciju od tridesetak vrsta, neke sam čuvala više od deset godina i bili su predivni ali...
Obrati pažnju na ovaj plavi sa petokrakom osnovom (zaboravila sam kako se zove), veoma je osetljiv.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2009, 20:24:25 »
Nema na čemu da mi zahvaljuješ.Meni je zadovoljstvo...čuj, zadovoljstvo? Ja sam oduševljena što neko trpi mene zamantanu i zaljubljenu u ove lepotane i lepotice...
Danas sam kupila još 11 bebaća, a dobila sam još dva pride.Naime, juče sam se sasvim slučajno na izložbi upoznala sa jako simpatičnom devojkom, koja dugo odgaja kaktuse.Ona mi je danas poklonila dva poveća lepotana sa sve pupoljcima na njima.Moram da pomenem da je "teglila" te opasnike autobusom, jer živi daleko od Niša.Bila sam i zatečena i obradovana.
Lee, da li i dalje čuvaš kaktuse?Pričaš o njima u prošlosti...  :-(
Ovaj plavi astrophytum, prvi put imam.Hvala na upozorenju, paziću ga.Izazov su mi i lithopsi,ona dva "dugmenceta".Čula sam da se i oni teško čuvaju, ali mi je izazov da ih dovedem do te osetljive faze presvlačenja,a onda i cvetanja.Jako su interesantni.Kupila sam juče i aeonium arboreum, onaj sukulent u vrhu "trougla" na zadnjoj slici.I moguće da ću ga izgubiti, jer sam po dolasku kući videla da ima vaši pa sam...nešto zabrljala u uklanjanju istih i...suše se listovi.  :-(

Lee, pogledaj ovaj sajt   http://www.cactuspro.com/photos__alpha__A2.html
Tu je krasote u izobilju, a usput, neki kaktusari neretko koriste upravo njega za determinaciju vrsta koje imaju kući.
Valja nam otvoriti, ipak , neku biljnu temu,a ?  :girlwink:
 :rose1:
« Poslednja izmena: Maj 17, 2009, 08:09:24 by alba »

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #6 poslato: Maj 20, 2009, 20:18:05 »
Potpuno se slažem. Ja nisam neki stručnjak za cvećke ali verovatno ima onih koji jesu.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #7 poslato: Maj 20, 2009, 20:38:30 »
Ajd', ko će prvi?Otvorite ti ili mega...Meni je "aprijatno"!  :girlwink: :girlhaha:
A što se tiče stručnosti-svemu što čuvam, a ne pripada sukulentima, znam ime, narodsko uglavnom. Ali što me kaktusi koljuuuuuu!Kod njih 99% vrsta nema naziv "u lokalu" i svi kaktusari se, uglavnom, frljaju latinskim, pa ako uz moje bockavce ne propevam na latinskom, neću nikad... Ukratko: rekordno brzo zaboravljam pune njihove pune nazive... Pandur-sindrom.  :-[

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Odg: Kaktusi i sukulenti
« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2009, 10:55:14 »
Ps: prebacih postove vezane za kaktuse iz offtopic-a u ovu temu  ;)
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2009, 21:25:11 »
Hvala na ovoj temi.  :daisy: Dok mi ne počnu cvetati kaktusići  i ne uslikam  ih  i stavim ovde  :girlwink: , preporučujem svim ljubiteljima bockanera i ostalih sukulenata  da pogledaju  sledeću galeriju lepote:

http://www.cactusinfo.net/gallery/A/index.htm

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #10 poslato: Jun 09, 2009, 20:47:28 »
Procvetala mi  escobaria missouriensis.  :lol:

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #11 poslato: Jun 21, 2009, 22:56:28 »
Rascvetao mi se i echinopsis...Kako ga vooooolim, cica moja mila...  :girllove:

« Poslednja izmena: Jun 21, 2009, 22:59:06 by alba »

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #12 poslato: Jun 23, 2009, 20:19:21 »
Još jedan bocko mi se nasmešio cvetićem.Jes' da je žuća "prcko" po dimenzijama, ali volim kad mi kaktusi cvetaju, pa koliki god da su i koliko god malo cvetića da ima na biljci...  :girl:

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #13 poslato: Jul 29, 2009, 12:19:55 »
Lepshu temu niste mogli otvoriti! Ja obozavam kaktuse!
Al imam samo 1 :/
Hrabri mali toster.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #14 poslato: Avgust 02, 2009, 00:23:49 »
Eh, cicko, nije bitan broj.Samo ti nama pokaži svog lepotana, jednog, ali vrednog.  ;) A ako ti je do broja, sigurno će do kraja godine biti makar jedna izložba cveća u gradu u  kome živiš, ili studiraš, pa može da se nakupuje dosta bodljikavaca.  :girlblum: A sigurno ima i jako jeftinih mališana da se nađe.Ja sam na majskoj izložbi kaktusa u Nišu nabavljala neke  za 50 dinara po komadu.