54 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Fruskogorski maraton 2009  (Pročitano 3749 puta)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Fruskogorski maraton 2009
« poslato: Maj 03, 2009, 13:10:13 »

Tradicionalno, od 1978. godine na planini Fruška Gora održava se Fruškogorski maraton. Sve staze maratona su trasirane u brdovitom šumskoj pojasu Fruške gore.

Maraton se održava jedanput godišnje oko prvog maja i traje 2 dana (subota i nedelja), gde učestvuje oko 10.000 ljudi iz cele regije !

Start i cilj maratona je vikend naselje Popovica (Sr.Kamenica),
udaljeno 10km od Novog Sada.
Svake godine je organizovan prevoz autobusima od i do maratona iz Novog Sada (železničke stanice).
Prijavljivanje za maraton se obavlja na startu pred
sam početak maratona, koji počinje u 9 sati ujutru.

Na startu se dobijaju knjižice sa imenima koja služi za overavanje na kontrolnim tačkama (KT).

Staze maratona mozete videti OVDE.

Ukoliko neko zeli da ide moze da se prijavi u Planinarskom klubu Zeleznicar koji se nalazi u Tvrdjavi u Nisu ili neka mi se javi na PM.

Potrebno je da svako ponese vrecu za spavanje i da obezbedi sator.
Ucesce i put 300din
Ukoliko niste clan PSD Zeleznicar, clanarina je 500din
Polazak 7. maja vozom nocu u 3:25 sa stanice u Nisu, povratak do ponedeljak ujutru :)
Dolazak u Novi Sad je 8. oko podne i odatle se ide organizovanim prevozom do Popovice gde je mesto rezervisano za kamp.
9. u 9h polazak na staze.
10. oko 14h polazak iz Novog Sada.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Re: Fruskogorski maraton 2009
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2009, 15:36:50 »
Evo da se javim, bili smo na maraton ( ja prvi put ) i oduševljen sam akcijom, mnogo ljudi, pozitivna atmosfera, 33km staza koju smo mi prešli nije zajebancija ali uz odmore i laganu šetnju prešli smo za 13 sati uz pauzu za pasulj negde na trećini staze i dosta piva :D
e loša strana medalje je što usput možeš da se obučeš od glave do pete ako pažljivo probereš smeće na i pored staza, ljudi očigledno još nisu sazreli da žive u skladu sa prirodom ne zagadjujući je gde god stignu...sve u svemu treba da se čisti :D al pored toga sve je ostalo veoma prijatno iskustvo, uskoro fotke...

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2009, 10:32:49 »
Evo par slicica:

Nasa grupica je stigla ubedljivo zadnja, presli smo 33km za oko 24h racunajuci i nocenje u planinarskom domu Zmajevac. Sve u svemu lep provod i lepa setnja bilo bi lepo kada bi sledece godine poslo malo vise Svrljizana.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2009, 10:37:54 »
Ah, mogu samo da zamislim: prelepa priroda, odlično društvo, razne dogodovštine. Drago mi je da ste se lepo proveli  :uu:
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2009, 13:49:36 »
kh khm :) samo da kažem da nije cela naša grupica putovala 24h :)

neki smo stigli čak za 13h :D
i usput smo stigli neku dvojicu sumnjivih likova koji su sedeli pored puta kad smo ih stigli i odmah su nam se priključili bez reči...samo su pošli s nama...usput nam pričali priče o omajama i raznim karakondžama, nije da mi nismo barabar s njima pričali strašne priče kroz noć ali ipak su malo sumnjivi...
« Poslednja izmena: Maj 19, 2009, 13:53:55 by oVermind »