64 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Crysis  (Pročitano 7649 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Crysis
« poslato: Oktobar 12, 2007, 01:40:07 »
  Neki ga čekaju kao ozebli sunce, neki razmišljaju da li treba prodati bubreg da pokrenu ovu igru dok treći čekaju prve recenzije ove već sad proslavljene DirectX10 FPS igre. Da, pričam o Crysis-u novom hitu tvoraca Far cry-a; pa tako ono što nas je verovatno sve zanimalo, napokon je objavljeno – specifikacije potrebne da bi ovu igru uopste pokrenuli, odnosno zaigrali onako kako su proizvođači i zamislili.

Pre nego što bacite oko na specifikacije, imajte na umu da bi se na minimalnoj konfiguraciji igra trebala izvoditi u 800x600, bez trzavica kako kažu iz Cryteka.

Recommended for both XP and Vista:

• CPU - Core 2 Duo @ 2.2GHz/ Athlon 64 X2 4400+
• RAM - 2.0GB
• GPU - 8800 GTS/640 or similar
• HDD - 12GB

Minimum for both XP and Vista:

• CPU - 2.8GHz for XP, 3.2GHz for Vista
• RAM - 1.0GB for XP, 1.5GB for Vista

• GPU - 256MB, DirectX 9.0c compliant. Supported chipsets: NVIDIA GeForce 6800 GT or greater; ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro for Vista) or greater. Laptop versions of these chipsets may work but are not supported. Integrated chipsets are not supported. Updates to your video and sound card drivers may be required

• Sound Card - DirectX 9.0c compatible
• HDD - 12GB

Inače, iz Cryteka su najavili da u slučaju velikog uspeha Crysisa svakako možemo očekivati verziju igre za Next Gen konzole . Eh da, demo stiže 26.10 ako ikoga zanima.

« Poslednja izmena: Novembar 01, 2007, 01:28:43 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
Re: Crysis
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2007, 09:13:02 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:02:15 by WingsOfDesire »

Van mreže eax

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2007, 20:05:58 »
Heh Vaso... shta ti je... pa naravno da nam za novije igre, kao i za one koje tek dolaze, treba malo "osakacena" verzija HP-ovog superkompjutera koji se nalazi u NASA-i i sluzi za dugorochno simuliranje klimatskih promena tj. posledica globalnog zagrevanja.
...it's not the destination, it's the journey.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2007, 21:12:24 »
Izgleda da se necu naigrati zbog slabe graficke :-(
Heh Vaso... shta ti je... pa naravno da nam za novije igre, kao i za one koje tek dolaze, treba malo "osakacena" verzija HP-ovog superkompjutera koji se nalazi u NASA-i i sluzi za dugorochno simuliranje klimatskih promena tj. posledica globalnog zagrevanja.
Aaaaa, zbog toga mi onda niko ne odgovara na postove u rubrici 'games' ...
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2007, 15:45:59 »
citao sam na jednom sajtu isprobali su demo verziju igre na 2 racunara evo rezultata:

racunar br1: Intel Core 2 Duo E6750, 2 GByte RAM, Geforce 8600 GT, Windows Vista Home Premium - igra moze da se igra bez problema, medjutim ko hoce da vidi punu lepotu igre 1.280 x 1.024 sa "High" detaljima ipak treba da ulozi u bolju grafivku jer sa ovakvim podesavanjima igra koci, znai 1.024 x 768 i manji detalji!!!

racunar br2: AMD Athlon 64 3200+, 1 GByte RAM, Geforce 7600 GT (AGP), Windows XP (SP2), i na 800 x 600 sa "low" detaljima igra koci i ne mozete da nanisanite protivnika, pa vas sa lakocom eliminise, znaci ne moze da se igra
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2007, 02:20:34 »

Skinuo sam malocas doticni demo i upravo sam zavrsio sa instalacijom istog ; ali na zalost previshe je kasno, moram na spavanje , sutra radim...Sutra uvece postujem moje impresije o igri i kako se vrti na mojoj konfiguraciji  :gammer:.

Van mreže NesaBg

• Novajlija
  • *
« Odgovor #6 poslato: Novembar 03, 2007, 17:22:46 »
Kog je igra tipa? PRG? Moze li da se igra online?

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #7 poslato: Novembar 05, 2007, 00:52:37 »
citao sam na jednom sajtu isprobali su demo verziju igre na 2 racunara evo rezultata:

racunar br1: Intel Core 2 Duo E6750, 2 GByte RAM, Geforce 8600 GT, Windows Vista Home Premium - igra moze da se igra bez problema, medjutim ko hoce da vidi punu lepotu igre 1.280 x 1.024 sa "High" detaljima ipak treba da ulozi u bolju grafivku jer sa ovakvim podesavanjima igra koci, znai 1.024 x 768 i manji detalji!!!

racunar br2: AMD Athlon 64 3200+, 1 GByte RAM, Geforce 7600 GT (AGP), Windows XP (SP2), i na 800 x 600 sa "low" detaljima igra koci i ne mozete da nanisanite protivnika, pa vas sa lakocom eliminise, znaci ne moze da se igra

Za pocetak da se izvinim sto se nisam javio ranije, bio sam u krizi s vremenom. Ispala je dobra igra reci, ali je stvarno tako.
Elem, igrao sam demo,igrao i igrao ...i odusevio se. Ali za pocetak da navedem kakav hardver imam :

Intel core2duo E6400,4 2GByte  RAM, Geforce 7950 GT 512 Mb, Windows XP (SP2),TFT 19" Samsung 931BF (2 ms).

Igra sama po sebi ima opciju da prepozna hardver i da automatski namesti optimalnu konfiguraciju. Sa mojom masinom su opcije bile podesene na (low,medium,high,very high) medium. Rezultat je vec sam po sebi zadovoljavajuci, ali zeljan da vidim kako to izgleda kad je detaljnije podesim sve na high pa na very high.Izgleda fenomenalno, zaista ! Vegetacija, voda, kamen ,pesak , fauna, objekti.... Detaljno, verno, realisticno...Ali kao sto je Sephiroth naveo, cim vatreni okrsaji pocnu igra 'uspori' i zaista je tesko precizno pucati , sto to ne smeta vasim protivnicima. Too bad, stvarno je potrebna zver od masine da bi se igra vrtela tecno sa svim detaljima. Ali kad nema kise dobar je i grad; i na medium kvalitetu sa visom rezolucijom (1280*1024), spektakl je zagarantovan.

Znaci:
- ako imate PC koji nije bas najnovijeg datuma, bicete razocarani. Igra nece imate nikakve veze sa onim sto se moze videti na netu, Crysis ce biti veoma ruzan. Igrivost ce ostati ali nema graficke 'samarcine' i izgubicete brzo interes za naslov.
- ako imate noviji PC koji 'ima u sebi' i mozete profitirati sa prikazom kvalitetne grafike, eto srece. Bice prikovani za ekran puno,puno sati. desavalo mi se da batalim misiju da bi odgledao zalazak Sunca, stabla, senke...

Texture su fotorealisticne jer ako se dovoljno priblizimo mozemo lepo razaznati detalje na kori stabala ili teksture  tkanine uniforme protivnika. Svetlosni efektni su takodje dobro odradjeni, sa specijalnom naznakom za eksplozije. Sto se osencenosti tice ona je dinamicna; dune li povetarac senke stabala ce se pokrenuti po tlu. Jos jedan detalj: senke okolisa se vide i na vasoj ruci i oruzju !

Voda je prelepo uradjena, sa dinamicnim talasima i florom i faunom u sebi...Lica aktera su takodje blefirajuce dobro odradjeni, animacije lica su perfektne a izrazi na licima su realisticni (posebno se lepo vidi strah!)...Mogao bih jos mnogo toga da pisem o grafickom aspektu, najbolje je sami da ga vidite a sad da predjem na gameplay.

Tu nas, takodje, cekaju prijatna iznenadjenja. Pocecu sa Nanosuit (oklopna uniforma koju nosite). Pod tim imenom se krije ogroman potencijal za igrivost igre, nas junak zahvaljujuci njoj ima moci poput : brzine (za sprintove), snagu (za neverovatno visoke skokove ili unistavanje predmeta rukama,itd...), stealth (vrsta optickog stita koji ga cini nevidljivim kartko vreme) i rezistenciju (koji umanjuje pretrpljene stete). Ove sposobnosti, u zavisnosti od upotrebe, nam omogucavaju da imamo potpuno razlicite situacije, kao na primer :

da bi napali protivnicki kamp mozete izabrati soluciju da se prisunjate i tiho elimlinisete cuvare. Ili da uletite u gomilu sprintajuci, skacuci silovito na krov barake koji ce se pod vama srusiti na nesrecne cuvare. Mozete ukljuciti rezistenciju, upasti medju njih i pobiti i sve redom. Sve zavisi od vas. Tezina izvodjenja svega toga nije ista a treba znati da ako ste previse bucni , pojacanja ce neumitno stici u vidu dobro naoruzanih dzipova sa brojnom elitnom posadom koja ce vas proganjati.

Vestacka inteligencija protivnika je odlicna, mogu vas naci po tragovima u pesku, po slomljenim grancicama u sumi, mogu se regrupisati da bi vas opkolili,itd...Vise puta sam bio zatecen njihovom strategijom ! oruzja su brojna i evolutivna (laserski nisani, baterijske lampe, prigusivaci,...), sa razlicitim tempom pucanja i municije, i sve je naravno odlicno modelisano.

Vozila koja mozete upotrebljavati su takodje brojna pocev od dzipova, tenkova pa do motornih camaca. Ako ih protivnik koristi, morate da im pronadjete slabu tacku da biste ih lakse unistili. Kad se pominje 'teska artiljerija' asocira se odmah na destrukciju. E pa, bicete servirani : gotovo sve se moze unistiti.

Zvucna podloga ,zajedno sa grafikom, razbija ; verujte mi na rec !

Za kraj ; oni koji imaju slabije masine mogu igrati ovu igru ali ce biti veoma razocarani grafikom ali sve ostalo je tu. Oni koji imaju mogucnosti da uzivaju potpuno u ovoj igri, bilo bi prosto kriminalno da to ne urade !

Ah, da : Nesho, radi se o FPS igri i bice moguce je igrati online.

Evo linkova, da vidite kako sve to izgleda :

Small | Large

Small | Large

Van mreže sasami

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8 poslato: Novembar 07, 2007, 15:55:09 »
Probao sam kod mene na Sepron 3000+ @ 2.5GHz i X850XT kartici u 1024x768 radi na medium detaljima sasvim lepo, nazalost grafika nije na nivou tako da.... fali mi ps30

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2007, 23:27:52 »
Skinuo sam full igru danas (znam da to nije lepo  >:D) i ne mogu da se odvojim od nje ! Sve sto sam napisao u prethodnom postu stoji : igra je ubica ! Ko moze da je pokrene na svojoj masini neka to ucini, inace ce proci pored jednog fantasticnog  gejmerskog iskustva ! Odoh ja sad da lutam po dzungli prepunoj neprijatelja, ako me nema na forumu znate gde me mozete naci...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #10 poslato: Decembar 16, 2007, 13:38:55 »
Evo da objavim da sam igru presao (pravio sam veliku pauzu u igranju)i da je totalno (cak i vise od toga) ispunila moja ocekivanja. Dobra je stvar sto igra nudi veliku slobodu kretanja tako da moze da se odigra i vise puta a da svaki put bude novo iskustvo. A tu je i online igranje :D. Ako ju je neko, mozda, igrao, neka mi napise svoje utiske.         

Miwosh

• Gost
« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2007, 16:00:40 »
Uskoro namerawam da kupim nowu mashinu...tako da cu odmah da je isprobam,napalio me prewishe mega games... :D :lol: :D :lol: :D a sada mogu samo da sanjam... :'(  :-\

Van mreže eax

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2008, 20:18:58 »
Sinoc sam kod druga (da budem precizniji, u pitanju je bata Zare) probao Crysis, tachnije, samo demo koji je sasami insalirao u njegovom novom kompu prilikom sklapanja konfiguracije. Utisak... malo je reci da sam odushevljen, damn... I like it! Grafika... sam izgled okoline je neverovatan... sve mrda, sasvim prirodno. Haha, bash se odushevljavam kada sa 2D RTS-a kao shto je Starcraft predjem na ovako neshto  :-) Shalu na stranu, demo sam igrao oko 10min... isprobao sve mogucnosti suit-a, opasno, opasno. Mirishe mi na jedan skorashnji upgrade mog rachunara  :-) Mislim, mogu da igram i kod bata Zareta, ali... za onako neshto, volim da budem sam  :-)
...it's not the destination, it's the journey.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2008, 20:42:09 »
Demo ima solidnu dužinu (ide sve do nalaženja broda naučnika) ali kao i svaki demo ima svoj kraj ( :'() ali i to je dovoljno da se vide mogućnosti koje igra nudi. Tehničko izvođenje je za desetku ali ono što je cool to je upotreba suita, tako da igru možeš da igraš stealth, speed, u rambo fazonu ili kako god.I ono što je extra je sloboda kretanja, cilju možeš prići na puno načina. Poz za Žareta...enjoy both in this extra video game !

Van mreže Riddler

• Aktivan član
  • **
  • Uvek ce postojati znak pitanja..
« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2008, 23:06:18 »
Znaci da kupujem novu masinu.. >:(