70 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Dokumentarne emisije: BBC i National Geographic  (Pročitano 4895 puta)

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
Dokumentarne emisije: BBC i National Geographic
« poslato: Oktobar 09, 2007, 21:11:44 »
 Da li je neko gledao dokumentarnu emisiju u nastavcima na B92 koja se zvala TABOO?
To je samo jedna od BBC-jevih dokumentarnih emisija, koje, mogu slobodno da kazem, Englezi rade profesionalno. Kroz ovaj zanr se mozete upoznati sa geofrafijom, istorijom, religijom, naukom, etc. Sto se TABOO emisije tice, moze se dosta saznati o narodima i plemenima, uglavnom u Aziji (tacnije severnoj Indiji, gde je mnostvo razlicitih plemena / kasti sa razlicitim obicajima) i njihovim religijama, procesima inicijacije i zivotu uopste. Takodje vazi i za Africka plemena, gde je akcenat na piercingu i tetovazama, koje za njih predstavljaju hijerarhijski nivo, ili oznaku zrelosti, a za nas 'pomodare' uglavnom neverbalni nacin komunikacije.

Na National Geographic se uglavnom daju tj. repriziraju emisije o avionskim nesrecama, i vise su dosadili sa njima, ali su korisne, jer su bazirane na naucnoj osnovi i dokazima.
Nesto 'kvalitetnije' sto su emitovali u poslednje vreme je bio dokumentarac o Judinom Jevandjelju, dokumentu koji je skoro pronadjen i koji donekle menja istorijski sled cinjenica vezan za Isusa. Vro je zanimljiv i dobar povod za polemiku, sigurno bolji nego na temu 'Da Vincijevog' koda, o kome se, priznajem, moze i te kako raspravljati...

Emisije ovakvog tipa se cesto emituju na B92 (jer oni rade po ugledu na BBC skolu), ima ih i na RTS-u, a od skoro i na Fox-u.
To su samo neke od njih...
E, da, dobre su i sa temom o genetici, kao sto je replikacija DNK i sl. Dakle, i biologija i medicina dolaze u obzir

Van mreže Lee

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
Re: Dokumentarne emisije: BBC i National Geographic
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2007, 09:04:12 »
 Odlicno napisan post Marla
 Dodala bih jos i serijal koji je isao pre nekoliko godina o drevnim civilizacijama i nekoliko 'epizoda' o dinosaurusima. Meni je dobro dosao da se potsetim nekih detalja a bogami, i nesto naucim. Zaista lepo, profesionalno i strucno.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2007, 08:29:11 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 22:50:13 by WingsOfDesire »

Van mreže ghost_of_navigator

• Aktivan član
  • **
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2007, 00:53:41 »
Ako je neko raspolozen za razmenu dokumentaraca ( ja ih obozavam) imam manju kolekciju svega i svacega ( Egipat, dinosaurusi, poznate licnost, zivotinje, Rim...)
In a world without walls and fences we need no windows and gates

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2007, 19:13:59 »
Bas sam gledala u petak na NG prvu epizodu serijala o UFO ili NLO, samo sam propustila naslov i ne znam da li je to The Greatest Story Ever Denied, ali počinje sa 1947. kada su, navodno, vanzemaljci sleteli u SAD. Vrlo je zanimljivo!!!

U neku ruku i verujem pomalo u te stvari, jer, kako se svi SF filmovi u suštini moraju zasnivati na naučno proverenim činjenicama (kao što je izgled svemirskih brodova, sa prstenastim oblikom - uticaj centrifugalne i centripetalne sile), tako i u The X Files-u ne mogu 'da mlate praznu slamu'.
A i skoro sam čula neku priču koja je čak i bila na vestima za neke 'vanzemaljce' u selu Međurovo??
Ima li onih koji se slažu sa mnom?

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2007, 10:52:09 »
...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 23:03:29 by WingsOfDesire »

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2007, 13:26:36 »
Da, to je to onda.
1947. se uzima kao godina njihovog dolaska iz 2 razloga: Mr. Fat Boy 06.08.1946., Nagasaki i pronalazak radija i televizije otkrićem i upotrebom radio-talasa.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2007, 13:35:32 »
Neon Genesis Evangelion

Van mreže deuterium

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2007, 00:07:54 »
Ti "vanzemaljci" iz sela Medjurova su ustavri bili "nameshtaljka" Pedji The boy-u u emisiji Nemoguca misija i na to se upecala ne samo neka baba iz tog sela koja je posle davala intervjue mnogim nishkim medijima nego i jedan profesor sa nishkog univerziteta koji je cak izashao na lice mesta i merio radijaciju. Iako nishta nije pronashao  zakljucio je da su to ipak bili vanzemaljci!

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2007, 10:39:07 »
 Znači ,džabe se ponadasmo  ;-)