42 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Art of the title  (Pročitano 2033 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Art of the title
« poslato: Januar 16, 2009, 20:26:57 »
[logged]

Potpuno slučajno sam se pao na ovaj biser na internetu, jako dobar blog pod nazivom : The Art of the Title. A ja ne bih bio dosledan sebi kad to ne bi podelio sa vama. Ne znam kako je vama, ali ja uvek gotivim da odgledam film sa početnom pa sve do kraja završne špice. To je ipak "ram" filmskog dela. Ako ste kao ja, ovaj sajt je stvoren za vas.

Radi se o sajtu koji za cilj da skupi najbolje špice filmova : najlepše, najoriginalnije, kultne. Predstavljene su po abecednom redu, svaka špica ima mozaik od devet slika iz iste (kao na ovom postu) i svaka od njih ima adekvatan komentar posetilaca bloga. Ima komentara ali oni ne zauzimaju značajno mesto : glavne zvezde su špice - a slika češće govori više od reči. Svaka od njih se može odgledati (trebate imati instaliran quicktime).

Ljubiteljima filma mogu samo da preporučim da posete ovaj blog, da se podsete kultnih filmova putem ovih špica (u nadi da će dobiti želju da ih opet odgledaju) ili otkriju nove dobre filmove na ovaj način. Ako imate volje i vremena, možete ovde ostavljati vaše komentare vezane za neku špicu koja vam se dopala, pa da razmenimo poglede  ;)

Kliknite na Link

ps : sajt se redovno apdejtuje novim špicama. [/logged]

« Poslednja izmena: Januar 16, 2009, 20:29:50 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Odg: Art of the title
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2009, 18:58:15 »
Zar nismo vec ranije postovali na ovoj temi?

Uvod u Delicatessen:
http://www.artofthetitle2.com/media/film/1991/delicatessen_480p.mov

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Odg: Art of the title
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2011, 21:39:00 »
A Brief History of Title Design

Da vas ovim klipom podsetim na dotični sajt o umetnosti filmskih špici. Ujedno ovim malim presekom možete se podsetiti kultnih špica/filmova i videti kako su evoluirale vremenom ;)
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...